Numismatics documents and letters

Number of items: 20

Horváth Endre (1896-1954) festőművész és grafikus különböző munkáinak rézmetszet tervei egy lapon, közte 1940. 2P hátlapi terv, Vajdahunyad vár, Szent Imre bélyegterv (344x285mm) T:AU sarokhajlás, folt /  Several copperplate designs on one sheet of Hungarian painter and graphic artist Endre Horváth (1896-1954), including reverse design of the 1940. 2 Pengő banknote, Vajdahunyad castle and Saint Emeric stamp design (344x285mm) C:AU corner bend, spot
30055.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
100 000 HUF
273,97
298,51
  Add to cart
  Remove
DN Mária Terézia 1780SF Tallér mintájára készült 20mm átmérőjű érmékből álló, jelzett Ag karkötő (0.835/25,54g) T:AU
30056.

7 000 HUF
19,18
20,90
Hammer price:
8 500 HUF
1804. Haszonbérlet 1300Ft-os teljes megfizetéséről szóló nyugta (Quietantia), merített papíron, viaszpecséttel
30057.

Available
3 000 HUF
8,22
8,96
  Add to cart
  Remove
1860. Átvételi elismervény (Empfangsbestätigung) 2Ft 90 1/2kr-ról
30058.

Available
2 000 HUF
5,48
5,97
  Add to cart
  Remove
1942. Budapesti Áru- és Értéktőzsde rendes közgyűlésére szóló belépőjegy
30059.

1942. "Budapesti Áru- és Értéktőzsde" rendes közgyűlésére szóló belépőjegy

Available
3 000 HUF
8,22
8,96
  Add to cart
  Remove
1943. 1000P Szálasi-kiadás kiadatlan bankjegy aranyozott Cu nyomólemez gyártásához készített véset pozitív lemeze (magaslemez), Horváth Endre tervei alapján, üvegezett keretben (86x179mm) R! /  Hungary 1943. 1000 Pengő Szálasi issue gilt Cu positive printing plate of the officially unissued banknote in a glazed frame. Artist: Endre Horváth (86x179mm) RARE!
30060.

Available
180 000 HUF
493,15
537,31
  Add to cart
  Remove
1945. Turul-Magyar Országos Biztosító Intézet Rt. névre szóló díjbefizetési könyvecskéje, 6db bélyeggel
30061.

1945. "Turul-Magyar Országos Biztosító Intézet Rt." névre szóló díjbefizetési könyvecskéje, 6db bélyeggel

Available
2 000 HUF
5,48
5,97
  Add to cart
  Remove
Tempinszky István (1907-1979) 1967. Emlékül Illyés doktoréknál 1967. III. 12.-én látott Vadász Endre kisgrafikai és Csúcs Ferenc kisplasztikai gyűjtemények megtekintéséről ex-libris, Tempinszky ceruzás autográf aláírásával, hátoldalon pecséttel. Hátoldalon beragasztás miatt négy ponton sérült a papír!
30062.

Tempinszky István (1907-1979) 1967. "Emlékül Illyés doktoréknál 1967. III. 12.-én látott Vadász Endre kisgrafikai és Csúcs Ferenc kisplasztikai gyűjtemények megtekintéséről" ex-libris, Tempinszky ceruzás autográf aláírásával, hátoldalon pecséttel. Hátoldalon beragasztás miatt négy ponton sérült a papír!

Available
15 000 HUF
41,10
44,78
  Add to cart
  Remove
2015-2016. 25db-os színes MNB tájékoztatólap tétel, több egyforma! + 2016-2017. AZ ÉREM c. folyóirat 2db lapszáma + A Magyar Éremgyűjtők Egyesületének 2db Értesítője (2016-2017) + A Magyar Éremgyűjtők Egyesületének 1 db Országos Éremcsere Közvetítési lapszáma (2017).
30064.

2 000 HUF
5,48
5,97
Hammer price:
2 000 HUF
Tanúsítvány a 2017. 20.000Ft Ag A Kiegyezés 150. évfordulója érméhez
30065.

Tanúsítvány a 2017. 20.000Ft Ag "A Kiegyezés 150. évfordulója" érméhez

Available
2 000 HUF
5,48
5,97
  Add to cart
  Remove
Tanúsítvány a 2019. 20.000Ft Ag A Himnusz megzenésítésének 175. évfordulója érméhez
30066.

Tanúsítvány a 2019. 20.000Ft Ag "A Himnusz megzenésítésének 175. évfordulója" érméhez

Available
2 000 HUF
5,48
5,97
  Add to cart
  Remove
DN (1849) Az Erdélyi Főhadipénztár váltójegyeinek teljes, modern nyomatú sorozata Körösladányi krajcárok: 2-6-10kr névértékek, a 2kr hátlapjának felső részén ragasztónyom T:UNC,AU / Hungary ND (1849) Modern print of the Transylvanian Main Military Treasurys notes, the so-called Körösladányi krajcárok: 2-6-10 Kreuzer denominations, the 2 Kreuzer with gluemark at the upper edge C:UNC,AU
30067.

DN (1849) Az Erdélyi Főhadipénztár váltójegyeinek teljes, modern nyomatú sorozata "Körösladányi krajcárok": 2-6-10kr névértékek, a 2kr hátlapjának felső részén ragasztónyom T:UNC,AU / Hungary ND (1849) Modern print of the Transylvanian Main Military Treasury's notes, the so-called "Körösladányi krajcárok": 2-6-10 Kreuzer denominations, the 2 Kreuzer with gluemark at the upper edge C:UNC,AU

Available
36 000 HUF
98,63
107,46
  Add to cart
  Remove

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Auction 460:
From 6  to 15 February
Viewing: from  12 to 15 February
Payment deadline is 1 March
Pay-off from 12 March

  Events