Emergency Coins and Notes

Number of items: 61

Selmecbánya 1702. Poltura Cu I. Lipót (1,84g) T:F Hungary / Schemnitz 1702. Poltura Cu Leopold I (1,84g) C:F
30176.

Selmecbánya 1702. Poltura Cu "I. Lipót" (1,84g) T:F Hungary / Schemnitz 1702. Poltura Cu "Leopold I" (1,84g) C:F

10 000 HUF
27,40
29,85
Hammer price:
10 000 HUF
1848-1849. 3 Lánchíd ólom bárca (~28mm) T:F
30177.

1848-1849. "3" Lánchíd ólom bárca (~28mm) T:F

5 000 HUF
13,70
14,93
11
Hammer price:
11 000 HUF
1849. 3kr Pest városi hatóság (3x), ebből két darab KEFE-MINTA FALS felülbélyegzéssel + 1kr Komárom KEFE-MINTA FALS felülbélyegzéssel T:AU
30178.

1849. 3kr "Pest városi hatóság" (3x), ebből két darab "KEFE-MINTA FALS" felülbélyegzéssel + 1kr "Komárom" "KEFE-MINTA FALS" felülbélyegzéssel T:AU

14 000 HUF
38,36
41,79
16
Hammer price:
38 000 HUF
Temesvár ~1850-1880. 18xklf német nyelvű kövezetvámjegy (Pflastergeld) 4kr, 8kr, 10kr, 13kr és 14kr címletekben + 2004-2009. 7xklf sorszámozott emlékjegy a Temesvári Egyházmegyei Levéltár által kiadva + Adamovszky István, Dr. Franz Antonius von Klimstein és Zombori Lajos: Temesvári bárcák a XIX. század második feléből. Budapest, 2009 - új példány, az egyik szerző, Dr. Franz Antonius von Klimstein dedikálásával. A tételben lévő bárcák és emlékjegyek megtalálhatók a katalógusban. T:XF-F,UNC Timisoara ~1850-1880. 18xdiff paving duty ticket in German (Pflastergeld) in denominations of 4 Kreuzer, 8 Kreuzer, 10 Kreuzer, 13 Kreuzer and 14 Kreuzer + 2004-2009. 7xdiff numbered commemorative notes issued by the Diocese Archives of Timisoara + István Adamovszky, Dr. Franz Antonius von Klimstein and Lajos Zombori: Temesvári bárcák a XIX. század második feléből (Timisoara duty tickets and local money in the XIX. from the second half of the century). Budapest, 2009 - new copy, with the dedication of one of the authors, Dr. Franz Antonius von Klimstein. The duty tickets and souvenir notes from the lot can be found in the catalog. T:XF-F,UNC
30179.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
280 000 HUF
767,12
835,82
  Add to cart
  Remove
~1909-1918. Egy mérő / Főherczegi Gazdasági Intézőség Bokroshát Al bárca T:XF  Hungary ~1909-1918. Egy mérő (One unit) / Főherczegi Gazdasági Intézőség Bokroshát Al token C:XF
30180.

~1909-1918. "Egy mérő / Főherczegi Gazdasági Intézőség Bokroshát" Al bárca T:XF Hungary ~1909-1918. "Egy mérő (One unit) / Főherczegi Gazdasági Intézőség Bokroshát" Al token C:XF

3 000 HUF
8,22
8,96
Hammer price:
3 000 HUF
Budapest 1915. 1K Karácsony a harctéren karton szükségpénz T:UNC,AU
30181.

Budapest 1915. 1K "Karácsony a harctéren" karton szükségpénz T:UNC,AU

1 000 HUF
2,74
2,99
9
Hammer price:
3 200 HUF
Budapest 1930. Revíziós Pengő arcképes változat (2db) sorszámkövető, kitöltött, bélyegzés nélkül T:VF folt Adamo BUP34
30182.

Budapest 1930. "Revíziós Pengő" arcképes változat (2db) sorszámkövető, kitöltött, bélyegzés nélkül T:VF folt Adamo BUP34

5 000 HUF
13,70
14,93
13
Hammer price:
8 000 HUF
~1930. Üvegbetétjegy / Budapesti Központi Általános Tejcsarnok Rt. 125. sz. fiókja 40f sárgaréz üvegbetétjegy (30mm) T:F patina
30183.

~1930. "Üvegbetétjegy / Budapesti Központi Általános Tejcsarnok Rt. 125. sz. fiókja" 40f sárgaréz üvegbetétjegy (30mm) T:F patina

Available
3 000 HUF
8,22
8,96
  Add to cart
  Remove
1930. 1930 / Pest-Pilis-Solt Kiskun-Vármegye 30441 Zn kutyabárca (28mm) T:F
30184.

1930. "1930 / Pest-Pilis-Solt Kiskun-Vármegye 30441" Zn kutyabárca (28mm) T:F

Available
1 400 HUF
3,84
4,18
  Add to cart
  Remove
1933. Veszprém vármegye ebvédjegye Zn kutyabárca füllel, 6585 sorszámmal (21x25mm) T:XF oxidáció
30185.

1933. "Veszprém vármegye ebvédjegye" Zn kutyabárca füllel, "6585" sorszámmal (21x25mm) T:XF oxidáció

2 000 HUF
5,48
5,97
Hammer price:
2 000 HUF
1936. Győr Moson és Pozsony K.E.E. Vármegye Cu ebvédjegy füllel, 03950 sorszámmal (29mm) T:XF
30186.

1936. "Győr Moson és Pozsony K.E.E. Vármegye" Cu ebvédjegy füllel, "03950" sorszámmal (29mm) T:XF

2 000 HUF
5,48
5,97
10
Hammer price:
2 400 HUF
~1939-1941. 12db-os váltó tétel, mind kitöltött, néhány darabon illetékbélyeg vagy lyukasztásos érvénytelenítés T:F,VG
30187.

2 000 HUF
5,48
5,97
Hammer price:
2 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Auction 460:
From 6  to 15 February
Viewing: from  12 to 15 February
Payment deadline is 1 March
Pay-off from 12 March

  Events