Books: Travelling, Local History

Number of items: 191

Bátorfi Lajos: Adatok Zalamegye történetéhez I. köt. II-III.,IV (hiányos),V-VI. füzet +II-IV. köt. Szerk. s kiadja - - a Zalai Közlöny szerkesztője. Nagy-Kanizsán, 1876-1877., Wajdits József, 2+67-224+231-382+2 p.; 381+3 p.;384+3 p.381+3 p. Korabeli aranyozott gerincű, dombornyomásos egészvászon-kötések, márványozott lapélekkel, kopott borítókkal, az I. kötet hiányos az I. kötet I. füzete hiányzik (1-62 p.), és a IV. füzete hiányos (225-230 p.), a tartalomjegyzékekben és néhány lapon bejelölésekkel, aláhúzásokkal, névbejegyzésekkel.
19000.

50 000 HUF
135,14
147,06
19001.

30 000 HUF
81,08
88,24
13
19002.

6 000 HUF
19003.

5 000 HUF
Karcsú Antal Arzén: Vácz város története I-IX. köt. [4 kötetben.] hn., [2018], nyn. Az 1880-1888-as kiadás reprint kiadás! Kiadói kartonált papírkötések.
19004.

10 000 HUF
27,03
29,41
Schweiger-Lerchenfeld, Amand Frhr. v.: Die Donau als Völkerweg, Schiffahrtsstraße und Reiseroute. Bécs-Pest-Lipcse, 1896, A. Hartlebens. Későbbi aranyozott gerincű félvászon kötésben, márványozott lapélekkel.
19005.

10 000 HUF
27,03
29,41
Lopussny Gyula Ágost: A Szent József Intézet múltja és jelene. Visszaállításának százados fordulója emlékéül. Nagyvárad, 1895.,Szt. László-ny., 1 t.+233+3 p. + 1 (kihajtható tábla) t. Kiadói papírkötés, javított gerinccel, a borítón javításnyommal, a borítón egykorú bejegyzéssel egy korábbi diáktól. Ritka!   A nagyváradi Szent József-Intézet, jelenleg: Mihai Eminescu Főgimnázium (Colegiul Na?ional Mihai Eminescu Oradea.)
19006.

Lopussny Gyula Ágost: A Szent József Intézet múltja és jelene. Visszaállításának százados fordulója emlékéül. Nagyvárad, 1895.,Szt. László-ny., 1 t.+233+3 p. + 1 (kihajtható tábla) t. Kiadói papírkötés, javított gerinccel, a borítón javításnyommal, a borítón egykorú bejegyzéssel egy korábbi diáktól. Ritka! A nagyváradi Szent József-Intézet, jelenleg: Mihai Eminescu Főgimnázium (Colegiul Na?ional "Mihai Eminescu" Oradea.)

8 000 HUF
19007.

6 000 HUF
Jakabos Ödön: Indiai útinapló. Kőrösi Csoma Sándor nyomában. Gálfalvi György utószavával. Bukarest, 1983, Kriterion. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kissé szakadt kiadói papír védőborítóban.   + Benne Jakabos Ödön (1940-1979) Kőrösi Csoma Sándor sírjánál készült fotójával, a hátoldalán Jakabos Ödön ajándékozási soraival Kútvölgyi Mihály (1944-?) fotóművész részére, 9x14 cm.   Jakabos Ödön (1940-1979) erdélyi magyar író, utazó.
19008.

10 000 HUF
27,03
29,41
Gróf Széchenyi István keleti utazásai. Szekfű Gyula előszavával. Franklin Társulat, sérült kiadói papírkötés sérült kiadói papír védőborítóval.
19009.

7 000 HUF
18,92
20,59
19010.

8 000 HUF
19011.

3 400 HUF
9,19
10,00

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF