https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/
https://www.darabanth.com/

Continuous online auctions

Tételek lista

Books: Travelling, Local History

Number of items: 191

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left Auction is over! Item soon called at the auction hall
Bátorfi Lajos: Adatok Zalamegye történetéhez I. köt. II-III.,IV (hiányos),V-VI. füzet +II-IV. köt. Szerk. s kiadja - - a Zalai Közlöny szerkesztője. Nagy-Kanizsán, 1876-1877., Wajdits József, 2+67-224+231-382+2 p.; 381+3 p.;384+3 p.381+3 p. Korabeli aranyozott gerincű, dombornyomásos egészvászon-kötések, márványozott lapélekkel, kopott borítókkal, az I. kötet hiányos az I. kötet I. füzete hiányzik (1-62 p.), és a IV. füzete hiányos (225-230 p.), a tartalomjegyzékekben és néhány lapon bejelölésekkel, aláhúzásokkal, névbejegyzésekkel.
19000.

Bátorfi Lajos: Adatok Zalamegye történetéhez I. köt. II-III.,IV (hiányos),V-VI. füzet +II-IV. köt. Szerk. s kiadja - - a "Zalai Közlöny" szerkesztője. Nagy-Kanizsán, 1876-1877., Wajdits József, 2+67-224+231-382+2 p.; 381+3 p.;384+3 p.381+3 p. Korabeli aranyozott gerincű, dombornyomásos egészvászon-kötések, márványozott lapélekkel, kopott borítókkal, az I. kötet hiányos az I. kötet I. füzete hiányzik (1-62 p.), és a IV. füzete hiányos (225-230 p.), a tartalomjegyzékekben és néhány lapon bejelölésekkel, aláhúzásokkal, névbejegyzésekkel.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
Starting price:
50 000 HUF
136,99
EUR
,
149,25
USD
Number of bids:
0
  Add to cart
  Remove
Ossendowski, [Ferdynand Antoni] (1876-1945): A szahara lelke. (The breath of the desert.) Utazás Algérián és Tuniszon keresztül. Fordította: Dr. Balassa József. Modern Utazók Felfedezők Könyvtára. (Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára.) Bp.,[1929], Franklin-Társulat, 232+8 p. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, apró kopásnyomokkal.
19001.

Ossendowski, [Ferdynand Antoni] (1876-1945): A szahara lelke. (The breath of the desert.) Utazás Algérián és Tuniszon keresztül. Fordította: Dr. Balassa József. Modern Utazók Felfedezők Könyvtára. (Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára.) Bp.,[1929], Franklin-Társulat, 232+8 p. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, apró kopásnyomokkal.

 
Sold
Starting price:
30 000 HUF
82,19
EUR
,
89,55
USD
Number of bids:
13
Hammer price:
140 000 HUF
Robertson, (William) Vilhelm -- amerikai históriája. Fordíttatott Tanárki János által. Második kötet. Pesten, 1809. Patzko Ferentz Jósef. VI+792 p. Korabeli kartonált papírkötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, névbélyegzéssel és névbejegyzésekkel, kissé foltos lapokkal, egy lapon szakadással, a 2 térkép hiányzik!
19002.

Robertson, (William) Vilhelm -- amerikai históriája. Fordíttatott Tanárki János által. Második kötet. Pesten, 1809. Patzko Ferentz Jósef. VI+792 p. Korabeli kartonált papírkötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, névbélyegzéssel és névbejegyzésekkel, kissé foltos lapokkal, egy lapon szakadással, a 2 térkép hiányzik!

 
Sold
Starting price:
6 000 HUF
16,44
EUR
,
17,91
USD
Number of bids:
5
Hammer price:
8 000 HUF
Julius Jung: Zur Geschichte der Pässe Siebenbürgens. Innsbruck, 1892, Verlag der Wagnerschen Universitätss-Buchhandlung, 31 p. Német nyelven. Az elülső borítón: Szerzőtől bejegyzéssel. Átkötött félvászon-kötés, bekötött borítókkal, 3 kijáró lappal, néhány bejelöléssel.
19003.

Julius Jung: Zur Geschichte der Pässe Siebenbürgens. Innsbruck, 1892, Verlag der Wagner'schen Universitätss-Buchhandlung, 31 p. Német nyelven. Az elülső borítón: "Szerzőtől" bejegyzéssel. Átkötött félvászon-kötés, bekötött borítókkal, 3 kijáró lappal, néhány bejelöléssel.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
Starting price:
5 000 HUF
13,70
EUR
,
14,93
USD
Number of bids:
0
  Add to cart
  Remove
Karcsú Antal Arzén: Vácz város története I-IX. köt. [4 kötetben.] hn., [2018], nyn. Az 1880-1888-as kiadás reprint kiadás! Kiadói kartonált papírkötések.
19004.

Karcsú Antal Arzén: Vácz város története I-IX. köt. [4 kötetben.] hn., [2018], nyn. Az 1880-1888-as kiadás reprint kiadás! Kiadói kartonált papírkötések.

 
Sold
Starting price:
10 000 HUF
27,40
EUR
,
29,85
USD
Number of bids:
3
Hammer price:
12 000 HUF
Schweiger-Lerchenfeld, Amand Frhr. v.: Die Donau als Völkerweg, Schiffahrtsstraße und Reiseroute. Bécs-Pest-Lipcse, 1896, A. Hartlebens. Későbbi aranyozott gerincű félvászon kötésben, márványozott lapélekkel.
19005.

Schweiger-Lerchenfeld, Amand Frhr. v.: Die Donau als Völkerweg, Schiffahrtsstraße und Reiseroute. Bécs-Pest-Lipcse, 1896, A. Hartleben's. Későbbi aranyozott gerincű félvászon kötésben, márványozott lapélekkel.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
Starting price:
10 000 HUF
27,40
EUR
,
29,85
USD
Number of bids:
0
  Add to cart
  Remove
Lopussny Gyula Ágost: A Szent József Intézet múltja és jelene. Visszaállításának százados fordulója emlékéül. Nagyvárad, 1895.,Szt. László-ny., 1 t.+233+3 p. + 1 (kihajtható tábla) t. Kiadói papírkötés, javított gerinccel, a borítón javításnyommal, a borítón egykorú bejegyzéssel egy korábbi diáktól. Ritka!   A nagyváradi Szent József-Intézet, jelenleg: Mihai Eminescu Főgimnázium (Colegiul Na?ional Mihai Eminescu Oradea.)
19006.

Lopussny Gyula Ágost: A Szent József Intézet múltja és jelene. Visszaállításának százados fordulója emlékéül. Nagyvárad, 1895.,Szt. László-ny., 1 t.+233+3 p. + 1 (kihajtható tábla) t. Kiadói papírkötés, javított gerinccel, a borítón javításnyommal, a borítón egykorú bejegyzéssel egy korábbi diáktól. Ritka! A nagyváradi Szent József-Intézet, jelenleg: Mihai Eminescu Főgimnázium (Colegiul Na?ional "Mihai Eminescu" Oradea.)

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
Starting price:
8 000 HUF
21,92
EUR
,
23,88
USD
Number of bids:
0
  Add to cart
  Remove
A nagybányai reformált egyház történetre és 1896 évi állapota. Nagybánya, 1902. Molnár MIhály 23p. Kiadói, enyhé sérült papírborítóval
19007.

A nagybányai reformált egyház történetre és 1896 évi állapota. Nagybánya, 1902. Molnár MIhály 23p. Kiadói, enyhé sérült papírborítóval

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
Starting price:
6 000 HUF
16,44
EUR
,
17,91
USD
Number of bids:
0
  Add to cart
  Remove
Jakabos Ödön: Indiai útinapló. Kőrösi Csoma Sándor nyomában. Gálfalvi György utószavával. Bukarest, 1983, Kriterion. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kissé szakadt kiadói papír védőborítóban.   + Benne Jakabos Ödön (1940-1979) Kőrösi Csoma Sándor sírjánál készült fotójával, a hátoldalán Jakabos Ödön ajándékozási soraival Kútvölgyi Mihály (1944-?) fotóművész részére, 9x14 cm.   Jakabos Ödön (1940-1979) erdélyi magyar író, utazó.
19008.

Jakabos Ödön: Indiai útinapló. Kőrösi Csoma Sándor nyomában. Gálfalvi György utószavával. Bukarest, 1983, Kriterion. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kissé szakadt kiadói papír védőborítóban. + Benne Jakabos Ödön (1940-1979) Kőrösi Csoma Sándor sírjánál készült fotójával, a hátoldalán Jakabos Ödön ajándékozási soraival Kútvölgyi Mihály (1944-?) fotóművész részére, 9x14 cm. Jakabos Ödön (1940-1979) erdélyi magyar író, utazó.

 
Sold
Starting price:
10 000 HUF
27,40
EUR
,
29,85
USD
Number of bids:
1
Hammer price:
10 000 HUF
Gróf Széchenyi István keleti utazásai. Szekfű Gyula előszavával. Franklin Társulat, sérült kiadói papírkötés sérült kiadói papír védőborítóval.
19009.

Gróf Széchenyi István keleti utazásai. Szekfű Gyula előszavával. Franklin Társulat, sérült kiadói papírkötés sérült kiadói papír védőborítóval.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
Starting price:
7 000 HUF
19,18
EUR
,
20,90
USD
Number of bids:
0
  Add to cart
  Remove
Esztergom műemlékei. 1. rész: Múzeumok, kincstár, könyvtár. Ortutay Gyula előszavával. Összeáll.: Genthon István. Magyarország Műemléki Topográfiája I. kötet. 1. rész. (Unicus!) Bp., 1948, Műemlékek Országos Bizottsága (Egyetemi Nyomda), VII+(1)+387+(5) p. Gazdag szövegközi és egészoldalas fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Kiadói félbőr-kötés, kissé kopott gerinccel, részben kissé fakó borítóval, egyébként jó állapotban. Ritka!
19010.

Esztergom műemlékei. 1. rész: Múzeumok, kincstár, könyvtár. Ortutay Gyula előszavával. Összeáll.: Genthon István. Magyarország Műemléki Topográfiája I. kötet. 1. rész. (Unicus!) Bp., 1948, Műemlékek Országos Bizottsága (Egyetemi Nyomda), VII+(1)+387+(5) p. Gazdag szövegközi és egészoldalas fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Kiadói félbőr-kötés, kissé kopott gerinccel, részben kissé fakó borítóval, egyébként jó állapotban. Ritka!

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
Starting price:
8 000 HUF
21,92
EUR
,
23,88
USD
Number of bids:
0
  Add to cart
  Remove
Dr. Laczkó István: Borsod-Abaúj-Zemplén megye szőlőtermelésének monográfiája. (Miskolc, 1964, Borsod megyei Nyomdaipari Vállalat), 80 p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, a borítón apró foltokkal. Megjelent 1200 példányban.
19011.

Dr. Laczkó István: Borsod-Abaúj-Zemplén megye szőlőtermelésének monográfiája. (Miskolc, 1964, Borsod megyei Nyomdaipari Vállalat), 80 p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, a borítón apró foltokkal. Megjelent 1200 példányban.

 
Sold
Starting price:
3 400 HUF
9,32
EUR
,
10,15
USD
Number of bids:
1
Hammer price:
3 400 HUF

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Filter auction items

News

Auction 460:
From 6  to 15 February
Viewing: from  12 to 15 February
Payment deadline is 1 March
Pay-off from 12 March

  Events

further page navigation

Contact

Opening hours

  • Monday: 12-17
  • Tuesday-Wednesday: 10-17
  • Thursday: 10-19
  • Friday: closed
  • Weekend: closed

Our sites

© 2011-2024 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com/en/feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
Livestream

Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment