Number of items: 338

20431.

40 000 HUF
108,11
117,65
[Eugéne Sue (1804-1857)] Sue Eugen: Atar-Gull. Tengeri regény. Ford.: Tompa Imre. Kolozsvártt, [1846], Tilsch, 186+2 p. Első magyar nyelvű kiadás. Félvászon-kötés, kopott borítóval, foltos lapokkal, a könyvtest alsó részre kissé elvált a borítótól, névbélyegzéssel, névbejegyzéssel.
20432.

24 000 HUF
64,86
70,59
[Révai Miklós János (1750-1807)]: Ioannes Nicolaus Révai: Elaboratior grammatica hungarica. Ad genuinam patrii sermonis indolem fideliter exacta, affiniumque linguarum adminiculis locupletius illustrata. Duo volumina Pest, 1803, Typis Mathiae Trattner, XVI+535+1 p. Korabeli aranyozott gerincű egészbőr kötésben
20433.

15 000 HUF
40,54
44,12
9
Bródy Sándor: Az ezüst kecske. Díszítették magyar festők. Bp., [1898], Pallas Irodalmi és Nyomda Rt., 150+(2) p. 24 (hártyapapírral védett, egészoldalas reprodukciók) t. Szövegközi és egészoldalas illusztrációkkal, többiek közt Csók István, Fényes Adolf, Feszty Árpád, Glatz Oszkár, Lotz Károly, Márk Lajos, Mednyánszky László, Vaszary János munkáinak reprodukcióival. Az elülső kötéstáblán Fadrusz Jánosné szecessziós stílusú plakettjével. Kiadói aranyozott, vörös selyemripsz-kötés, kissé sérült, a gerincen és a kötéstáblák szélén javított borítóval, belül nagyrészt jó állapotban, az elülső szennylapon ceruzás firkával, a belső kötéstáblán ex libris-szel (Földes János).
20434.

15 000 HUF
40,54
44,12
20435.

8 500 HUF
22,97
20436.

10 000 HUF
27,03
29,41
20437.

13 000 HUF
35,14
38,24
Bentleys Second Phrase Code. Compiled by E. L. Bentley. London, 1936, William Brown & Co. Second Print. Angol nyelven. Kiadói félbőr-kötés, festett lapélekkel, a gerincen és az elülső borítón sérülésekkel, kopott borítóval.
20438.

10 000 HUF
27,03
29,41
Málnási Ödön: Magyar mártyrok. London, 1958, Süli József,(Ledermüller Oliver-ny.), 62 p. Második kiadás. Emigráns kiadás. Kiadói papírkötés.  Dr. Málnási Ödön (1898-1970) történész, közíró, szélsőjobboldali politikus.
20439.

1 000 HUF
Mikes Kelemen: Törökországi levelek. Mikes Kelemen Művei II. kötet. Nemzeti Könyvtár XII. köt. Szerk.: Abafi Lajos. Bp.,1880.,Aigner Lajos,(Wilckens F. C. és Fia-ny.), 4+436 p. Korabeli aranyozott egészvászon-kötés, festett lapélekkel, kopott borítóval, kissé laza fűzéssel.
20440.

8 000 HUF
Hegyesy Vilmos: Emlékkönyv az erdélyi magyar színészet száz éves jubileuma alkalmából. Szerk. - -. Kiadta a jubileum rendező bizottsága. Kolozsvárt, 1892, Ajkai K. Albert, 1 (I. Ferencz József portréja) t. + 104 p.+11 t. Korabeli aranyozott egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, kissé foltos lapokkal, egy lapon a gerinc mentén sérült, de a szöveget nem érintő.   Benne Ditrói Mór (1851-1945) színész, rendező, színházigazgató és felesége Eibenschütz Mari (1856-1938) színésznő ajándékozási soraival. Emlékül Mór és Mari. Kolozsvár 1893 december 25. Ditrói Mór 1887-1895 között volt a kolozsvári színház igazgatója, ahol a felesége, Eibenschütz Mari is fellépett 1887-től 1893-ig.
20442.

Hegyesy Vilmos: Emlékkönyv az erdélyi magyar színészet száz éves jubileuma alkalmából. Szerk. - -. Kiadta a jubileum rendező bizottsága. Kolozsvárt, 1892, Ajkai K. Albert, 1 (I. Ferencz József portréja) t. + 104 p.+11 t. Korabeli aranyozott egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, kissé foltos lapokkal, egy lapon a gerinc mentén sérült, de a szöveget nem érintő. Benne Ditrói Mór (1851-1945) színész, rendező, színházigazgató és felesége Eibenschütz Mari (1856-1938) színésznő ajándékozási soraival. "Emlékül Mór és Mari. Kolozsvár 1893 december 25." Ditrói Mór 1887-1895 között volt a kolozsvári színház igazgatója, ahol a felesége, Eibenschütz Mari is fellépett 1887-től 1893-ig.

8 000 HUF
Ferenczy József: A magyar hirlapirodalom története 1780-tól 1867-ig. Bp., 1887, Lauffer Vilmos, VIII+510 p. Átkötött egészvászon-kötésben, néhány ceruzás aláhúzással. Berzeviczy Albert könyvtárából bélyegzéssel.   Berzeviczei és kakaslomniczi Berzeviczy Albert (1853-1936) politikus, vallás és közoktatásügyi miniszter (1903-1905), történetíró, a Magyar Tudományos Akadémia elnöke (1905-1936) és a Kisfaludy Társaság elnöke (1923-1936) és a Magyar Olimpiai Bizottság első elnöke (1895-1904.)
20443.

Ferenczy József: A magyar hirlapirodalom története 1780-tól 1867-ig. Bp., 1887, Lauffer Vilmos, VIII+510 p. Átkötött egészvászon-kötésben, néhány ceruzás aláhúzással. "Berzeviczy Albert könyvtárából bélyegzéssel." "Berzeviczei és kakaslomniczi Berzeviczy Albert (1853-1936) politikus, vallás és közoktatásügyi miniszter (1903-1905), történetíró, a Magyar Tudományos Akadémia elnöke (1905-1936) és a Kisfaludy Társaság elnöke (1923-1936) és a Magyar Olimpiai Bizottság első elnöke (1895-1904.)

8 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF