Books: Natural sciences, Medicine

Number of items: 62

Mátyus István: Ó és Új Diaetetica, az az: Az életnek és egészségnek fenn-tartására és gyámolgatására, Istentől adattatott nevezetesebb Természeti Eszközöknek a szerint való elé-számlálása, a mint azokra reá kaptak, és eleitől fogva mind ez ideig magok károkra vagy hasznokra vélek éltek az emberek. Mellyben hat darabokra intézve a maga elébbi Diaeteticájának első darabját bővebben ki-magyarázta; és sok ide tartozó régi szokásokkal s jeles történetekkel meg-világosította, s egyszersmind a természetnek szentséges hellyeire-is maga feleinek sok hellyekben a jeges megtörte; úgy hogy ennyi részben, e munka, természet historiája gyanánt is szolgálhasson K[ibédi] - -. M. D. ... Negyedik darab. Posonyban, 1789, Füskúti Lander Mihály, 12+XXI+15 [lajstrom]+496 p. Korabeli félbőr-kötésben, kopott borítóval, sérült gerinccel, foltos lapokkal, a címlapon hiánnyal.    Kibédi Mátyus István (1725-1802) humanista orvos, Küküllő- és Marosszék főorvosa volt negyvenhárom évig. Az első magyar nyelvű egészségvédelmi és táplálkozástudományi munka szerzője. A mű egyik legfontosabb darabja a hazai orvostörténeti és a gasztronómiai irodalomnak egyaránt. Az első rész 1762-ben, a második rész 1766-ban jelent, aminek a sikere arra ösztönözte, hogy megírja Ó és Új Diaetetica című művét amely 1787-1793 között jelent meg.
20003.

Mátyus István: Ó és Új Diaetetica, az az: Az életnek és egészségnek fenn-tartására és gyámolgatására, Istentől adattatott nevezetesebb Természeti Eszközöknek a szerint való elé-számlálása, a' mint azokra reá kaptak, és eleitől fogva mind ez ideig magok károkra vagy hasznokra vélek éltek az emberek. Mellyben hat darabokra intézve a maga elébbi Diaeteticájának első darabját bővebben ki-magyarázta; és sok ide tartozó régi szokásokkal 's jeles történetekkel meg-világosította, 's egyszer'smind a' természetnek szentséges hellyeire-is maga feleinek sok hellyekben a' jeges megtörte; úgy hogy ennyi részben, e munka, természet historiája gyanánt is szolgálhasson K[ibédi] - -. M. D. ... Negyedik darab. Posonyban, 1789, Füskúti Lander Mihály, 12+XXI+15 [lajstrom]+496 p. Korabeli félbőr-kötésben, kopott borítóval, sérült gerinccel, foltos lapokkal, a címlapon hiánnyal. Kibédi Mátyus István (1725-1802) humanista orvos, Küküllő- és Marosszék főorvosa volt negyvenhárom évig. Az első magyar nyelvű egészségvédelmi és táplálkozástudományi munka szerzője. A mű egyik legfontosabb darabja a hazai orvostörténeti és a gasztronómiai irodalomnak egyaránt. Az első rész 1762-ben, a második rész 1766-ban jelent, aminek a sikere arra ösztönözte, hogy megírja Ó és Új Diaetetica című művét amely 1787-1793 között jelent meg.

70 000 HUF
191,78
208,96
Hammer price:
70 000 HUF
20004.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
5 500 HUF
15,07
16,42
  Add to cart
  Remove
Bollinger O[ttó]: A kórboncztan alapvonalai. Atlaszszal. [A kórboncztan atlasza.] I-II. köt. Ford.: Minich Károly és Kelen Béla. Orvosi kézi atlaszok III-IV. Bp.,[1897] ,Singer és Wolfner, X+2+195 p.+1-2a, 3., 5-11, 13-60 (3 tábla hiánnyal 2b,4,12) t.; VIII+151+1 p.+1-24,26,28-45,47-48,50-52 (4 tábla hiánnyal: 25,27,46,49) t. Kiadói egészvászon-kötések, kopott borítóval, kissé foltos lapokkal, régi intézményi bélyegzésekkel, az I. kötetben 2 lap és 1-1 tábla sérült, viseltes (79/80 p. és 23 t., 173/174 p. és 54 t.), valamint a 173/174. oldal és a 54. tábla összeragadt.
20005.

4 000 HUF
10,96
11,94
21
Hammer price:
12 000 HUF
20006.

Available
4 000 HUF
10,96
11,94
  Add to cart
  Remove
Mann Jakab, Dr.: Szülészeti műtéttan Budapest, 1912, Franklin-.Harmadik javított és bővített kiadás 207p. korabeli bordázott félvászon kötésben
20007.

4 000 HUF
10,96
11,94
Hammer price:
6 500 HUF
20008.

Available
4 000 HUF
10,96
11,94
  Add to cart
  Remove
Fischer Árpád: Vegyészeti receptúrák. Vegyészeti kisipari, kozmetikai és aromák gyakorlati előírásainak zsebkönyve. Bp.-, (1939) Novák Rudolf. 157 + (8)p. Kiadói, kissé sérült papírkötésben. Ritka!
20009.

3 800 HUF
10,41
11,34
11
Hammer price:
8 000 HUF
Dr. Felix János: Magyarország faopáljai palaeophytologiai tekintetben. Közli magyar nyelven: Dr. Staub Móricz. A Magyar Kir. Földtani Intézet Évkönyve VII. köt. 1 füzet. Bp., 1884, Légrády-ny., 42 p.+ 4 (litográfiák) t. Kiadói papírkötés, kissé sérült, részben felvágatlan lapokkal.
20010.

3 000 HUF
8,22
8,96
Hammer price:
3 000 HUF
20011.

Available
2 400 HUF
6,58
7,16
  Add to cart
  Remove
Jendrássik Ernő: dr. Jendrássik Jenő hátrahagyott iratai. Bp., 1891. Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat. 167 + (6)p. Kiadói aranyozott vászonkötésben
20012.

Available
2 800 HUF
7,67
8,36
  Add to cart
  Remove
20013.

Available
2 800 HUF
7,67
8,36
  Add to cart
  Remove
20014.

Available
2 400 HUF
6,58
7,16
  Add to cart
  Remove

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Auction 460:
From 6  to 15 February
Viewing: from  12 to 15 February
Payment deadline is 1 March
Pay-off from 12 March

  Events