Books: History

Number of items: 215

Ezernyolczszáz negyvennyolcz. Az 1848/49-iki magyar szabadságharcz története képekben. Egykorú képek, okiratok, eredeti kézírással, ereklyék, nevezetes nyomtatványok, kiáltványok, művészi emlékek. Ezer képpel. Szerk.: Jókai Mór, Bródy Sándor, Rákosi Viktor. Bp., 1898, Révai (Franklin-Társulat-ny.), 476 p. Rendkívül gazdag szövegközi és egészoldalas képanyaggal. Kiadói dekoratív, aranyozott és ezüstözött, harántalakú egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, a gerincen kis foltokkal, némi kopással, túlnyomórészt jó állapotban.
19302.

15 000 HUF
41,10
44,78
Hammer price:
19 000 HUF
Kincsestár sorozat 12 kötete. Közte: Gogolák Lajos: Csehszlovákia, Czettler Jenő: Agrárpolitika, Révész Imre: A reformáció, Szabó Vendel: A pápaság, Bartucz Lajos: Mikép fedezte fel az ember önmagát.? Kis Anthropológia., Lukács Károly: Balaton, Nyírő Gyula: Psychoanalysis, Glatz Károly: Velence multja és művészete, Sík Sándor: A cserkészet, Mendöl Tibor: Táj és ember. Az emberföldrajz áttekintése, Lassovszky Károly: Világrendszerek. Bp.,1929-1935,Magyar Szemle Társaság. Kiadói papírkötések, az egyik elvált a borítótól, de a többi alapvetően jó állapotban.
19303.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
4 200 HUF
11,51
12,54
  Add to cart
  Remove
19304.

Available
12 000 HUF
32,88
35,82
  Add to cart
  Remove
Kisari Balla György: Száz várrajz Württembergben. Hundert Festungspläne in Württemberg. DEDIKÁLT! Bp., 1998, Szerzői. Magyar és német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés. Számozott (067./500) és a szerző, Kisari Balla György (1932-) térképész által DEDIKÁLT példány!
19305.

12 000 HUF
32,88
35,82
Hammer price:
12 000 HUF
Erzsébet királyasszony emlékének. Hódolat Magyarország nagy királynéjának. A királyi ház fenséges tagjainak és a magyar nemzet jeleseinek kegyeletes közreműködésével. A szerkesztő bizottság elnöke: Báró Dániel Ernőné. Főszerk.: Gábel Gyula. Bp., 1905, Globus-ny., 176 p.+ 16 (hártyapapírral védett képek) t. Gazdag fekete-fehér képanyaggal. Kiadói aranyozott, dombornyomott, festett kék egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kissé foltos borítóval, belül nagyrészt jó állapotban.
19306.

10 000 HUF
27,40
29,85
Hammer price:
10 000 HUF
19307.

Available
10 000 HUF
27,40
29,85
  Add to cart
  Remove
19309.

Available
8 000 HUF
21,92
23,88
  Add to cart
  Remove
19310.

Available
8 000 HUF
21,92
23,88
  Add to cart
  Remove
Thallóczy Lajos: Oroszország és hazánk. Bp., 1884, Athenaeum, VI+2+276 [helyesen: 268] p. + 1 (kihajtható panorámakép) t. + 2 (grafikonok) t. Dörre Tivadar fekete-fehér illusztrációival. Kiadói papírkötés, gerincen címkékkel és régi intézményi bélyegzésekkel.
19311.

6 000 HUF
16,44
17,91
Hammer price:
6 000 HUF
19312.

Available
8 000 HUF
21,92
23,88
  Add to cart
  Remove
Thallóczy Lajos: Jajcza (bánság, vár és város) története 1450-1527. Bp., 1915, Hornyánszky Viktor, 360 p.+1 t. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, foltos gerinccel, régi bélyegzésekkel. Egy tábla és a térkép tábla hiányzik.(?) Felvágatlan lapokkal.
19313.

Available
6 000 HUF
16,44
17,91
  Add to cart
  Remove
Erdélyi országgyűlési emlékek. Történelmi bevezetésekkel. Huszadik kötet (1688-1961.) A M. Tud. Akadémia Történelmi Bizottsága megbízásából. Szerk.: Szilágyi Sándor. Monumenta Comitialia Regni Transsylvaniae. Bp., 1897., MTA, (Athenaeum-ny.), 4+480 p. Kiadói papírkötés, szétvált fűzéssel, hátsó borító nélkül
19314.

Available
6 000 HUF
16,44
17,91
  Add to cart
  Remove

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Auction 460:
From 6  to 15 February
Viewing: from  12 to 15 February
Payment deadline is 1 March
Pay-off from 12 March

  Events