Books: Gastronomy and Gardening

Number of items: 52

Bereczki Máté: Gyümölcsészeti vázlatok. I-II. köt. A II. kötethez hozzákötve, a mező-kovácsházi kísérleti gyümölcstelepen ekkoráig már termésük után is tanulmányozott s valódiakrul fölismert gyümölcsfajokról 1882. Arad, 1877-1882, Réthy Lipót - Gyulai István,6+510+1 p.; 4+517+1+14 p. Első kiadás! Korabeli egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kopott borítóval, az I. kötet sérült gerinccel, és a II. kötet sérült gerinccel és kötéssel.
19906.

36 000 HUF
98,63
107,46
Hammer price:
40 000 HUF
Tormay Béla: A szarvasmarha és annak tenyésztése. Bp., 1893, Eggenberger-féle könyvkereskedés (Athenaeum-ny.), 3 sztl. lev.+ 183+(7) p. Harmadik, javított és bővített kiadás. Szövegközi ábrákkal illusztrálva. Átkötött félvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, néhány kissé foltos lappal.
19907.

10 000 HUF
27,40
29,85
Hammer price:
15 000 HUF
Stephens, Henry: Mezei gazdaság könyve. III-IV. kötet. [Egybekötve.] Stephens Henry ,,The Book of the Farm czímű munkája nyomán a hazai körülményekhez alkalmazva kiadják Korizmics László, Benkő Dániel, Morócz István. Pest, 1856, Herz János, 4+526+2 p. Egészvászon-kötés, kopott, foltos, sérült borítóval, a könyvtest elvált a borítótól, foltos lapokkal, kijáró és sérült lapokkal (címlap, a címlapot követő lap, 255/256.,257/258), szamárfülekkel, a litográfiák és a kihajtható táblázat hiányzik, rossz állapotban.
19908.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
3 000 HUF
8,22
8,96
  Add to cart
  Remove
Házi és vad szárnyasok. + Nyul-, őz- és egyéb vadhusok. Kipróbált ételreceptek. Bp., (1913.) (Englánder ny., Tata). 32p. - 32p. /A ,,Háztartás könyvtára. Szerk. Kürthy Emilné. 6. és 7. szám./ Tüzve, kiadói, rajzos (Bernáth), papírborítókban. kis sérüléssel
19909.

Házi és vad szárnyasok. + Nyul-, őz- és egyéb vadhusok. Kipróbált ételreceptek. Bp., (1913.) (Englánder ny., Tata). 32p. - 32p. /A ,,Háztartás" könyvtára. Szerk. Kürthy Emilné. 6. és 7. szám./ Tüzve, kiadói, rajzos (Bernáth), papírborítókban. kis sérüléssel

10 000 HUF
27,40
29,85
Hammer price:
10 000 HUF
4 db szakácskönyv / receptfüzet A ,,Háztartás könyvtára. sorozatból: Teasutemények, Édességek és cukorkák, Hus- és böjti levesek, Sós és édes mártások. Az első kivételével hiányos papírborítóval
19910.

4 db szakácskönyv / receptfüzet A ,,Háztartás" könyvtára. sorozatból: Teasutemények, Édességek és cukorkák, Hus- és böjti levesek, Sós és édes mártások. Az első kivételével hiányos papírborítóval

2 000 HUF
5,48
5,97
Hammer price:
2 800 HUF
Schürger Rezső: A mixer. Coctail és báritalok kézikönyve. II. kiadás.Budapest, 1928. [Pax kiadó és nyomdavállalat]. 28 p.A fedőborító grafikáját Fáy Dezső (1888-1954) grafikusművész rajzolta. Jó állapotban ajándékozási bejegyzéssel RITKA
19911.

5 000 HUF
13,70
14,93
17
Hammer price:
15 000 HUF
cca 1860-1940 Receptgyűjtemények, kézzel és géppel írva. Sütemények, kekszek receptjei Excellenciás kuglóftól a Stollwerck cukorkáig. Összesen kb 100 oldalon
19912.

9 000 HUF
24,66
26,87
Hammer price:
9 000 HUF
Minjonas: Pawahrneezibas mahkfla. [Pavarniecibas maksla. A főzés művészete.] Riga, 1921, Waltera & Rapas, XI+564 p.+VIII t. Lett nyelven. Egészoldalas táblákkal, és fekete-fehér szövegközti fotókkal illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, kissé foltos lapokkal, 3 kijáró lappal. / Minjonas: Pawahrneezibas mahkfla. [Pavarniecibas maksla. The art of cooking.] Riga, 1921, Waltera & Rapas, XI+564 p.+VIII t. In Latvian language. Linen-binding, with worn cover, damaged spine, some pages are little bit spotty, 3 pages are coming out.
19913.

3 000 HUF
8,22
8,96
Hammer price:
3 000 HUF
Móra Ferencné szakácskönyve. 14 színes és 5 fekete képmelléklettel. Bp.,1928, Enciklopédia Rt., 297 p.+14 (színes képtáblák) + 5 (fekete-fehér képtáblák) t. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, foltos lapokkal, bejelölésekkel, rossz állapotban.
19914.

2 000 HUF
5,48
5,97
Hammer price:
2 200 HUF
[Zsalozovits Józsefné Doletskó Teréz (1818-1883)] Rézi néni: Szegedi szakácskönyv. Ezernél több ételkészítési utasítással. Igazi magyar konyha. Bp., 1916, Athenaeum, XVI+484 p. Tizenkettedik kiadás. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, pótolt gerinccel, viseltes, kopott borítóval, lapok jó állapotban
19915.

4 000 HUF
10,96
11,94
9
Hammer price:
5 500 HUF
19916.

Available
2 800 HUF
7,67
8,36
  Add to cart
  Remove
Mártonffy Máriusné: A főzés kézikönyve. Bp.,[1927.],Rózsavölgyi, 228 p. Első kiadás. Papírkötés, a borítója hiányzik, a kötés szétvált, egy-két foltos lappal. Ritka!
19917.

2 000 HUF
5,48
5,97
Hammer price:
2 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Auction 460:
From 6  to 15 February
Viewing: from  12 to 15 February
Payment deadline is 1 March
Pay-off from 12 March

  Events