Antique

Number of items: 258

Ikon. Szent Pál és Szent Péter. Orosz ikonfestő, Moszkva, 1908-1926 között. Tojástempera, fa, néhol foltos bársony borítással. Aranyozott ezüst (Ag) okláddal, ezüst- és mesterjeggyel jelzett, 84-es kokoshnik ezüstjel (875/1000), kis elszíneződéssel, glóriák is jelzettek, 26,5x22 cm
11838.

60 000 HUF
164,38
179,10
35
Hammer price:
320 000 HUF
Ganésa. Nepál, XX. sz. első fele, faragott keményfa. Lótusz trónon ül, feje feletti íven fenevad maszk látható. Bal kezében rizsgombócot tart, jobb kezében pedig letört agyarát, amellyel a monda szerint Vjásza bölcs diktálása nyomán leírta a Mahábháratát. Kopással, m: 64 cm  ///  Az elefántfejű, nagy hasú Ganésa, az akadályok elhárítója, a legnépszerűbb hindu istenség, a költők és kereskedők védnöke, jóindulatú segítségével elhárulnak az alkotó, vállalkozásba kezdő ember előtt tornyosuló akadályok. Szobrát az indiaiak házi istenként őrzik otthonukban.
11840.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
100 000 HUF
273,97
298,51
  Add to cart
  Remove
11841.

Available
85 000 HUF
232,88
253,73
  Add to cart
  Remove
Bodhisattva Avalokiteshvara. Nepál, 20. sz. eleje, öntött bronz, 11 fejjel és 8 karral. Kezeiben különböző szimbolikus tárgy, többek között lótusz, koszorú, íj, virág, dió. M: 60 cm.   ///  Avalokiteshvara látta minden teremtmény szenvedését, majd megígérte, hogy ha nem tudja teljesen eltüntetni a szenvedést, akkor a feje tíz darabra törhet. Így történt. Az Amitabha Buddha megsajnálta, ezért felhelyezte testére a tíz darabot együtt, tíz különálló fejet alkotva. A saját fejét adta hozzá tizenegyediknek. Ez a fej a szobor tetején helyezkedik el. A dühös fej - felülről a második - jelképezi az együttérzést és a védelmezni akarást.
11842.

Available
80 000 HUF
219,18
238,81
  Add to cart
  Remove
Achát kínai itatópohár (Libation Cup) két kapaszkodó Chilong füllel. cca 19.-20. sz., Kína, faragott achát, kis sérüléssel, 17x10x7 cm
11843.

Available
80 000 HUF
219,18
238,81
  Add to cart
  Remove
11844.

Available
60 000 HUF
164,38
179,10
  Add to cart
  Remove
Antik óriáskígyóbőr, kopásokkal, 430x45 cm
11845.

Available
60 000 HUF
164,38
179,10
  Add to cart
  Remove
Antik, 1900-1910 körüli kelengye fadoboz érdekes tartalommal: menyaszonyi fejkötő, baba fejkendő, ruhadíszek, 2 db réz gyűrű, réz kapcsos magyar ny. imakönyv, stb.
11846.

32 000 HUF
87,67
95,52
Hammer price:
32 000 HUF
Antik bambusz sétabot, bronz tekeredő kígyó díszítménnyel, korának megfelelő állapotban, h: 90 cm
11847.

Available
15 000 HUF
41,10
44,78
  Add to cart
  Remove
Feketére pácolt fa sétabot, fém markolattal, jó állapotban, h: 90 cm
11848.

18 000 HUF
49,32
53,73
Hammer price:
18 000 HUF
Feketére pácolt fa gavallér bot, ezüstözött markolattal, jó állapotban, h: 98 cm
11849.

15 000 HUF
41,10
44,78
Hammer price:
15 000 HUF
Antik háromágú virágtartó, 3 db kivehető tartórésszel, kopott ezüstözéssel, jó állapotban, m: 24,5 cm
11850.

14 000 HUF
38,36
41,79
Hammer price:
14 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Auction 460:
From 6  to 15 February
Viewing: from  12 to 15 February
Payment deadline is 1 March
Pay-off from 12 March

  Events