Historical documents, manuscripts

Number of items: 137

1754 Kabai Szabó János leszármazottjai által kiállíttatott családtörténeti irat. Magyar és latin nyelven, az utolsó oldalon leszármazási táblával, össz. 4 beírt oldal. A lapon foltokkal, hátoldalán Hornyánszky Pál gyűjteményéből 1949 bélyegzővel, 38,5x24 cm.
14590.

1754 Kabai Szabó János leszármazottjai által kiállíttatott családtörténeti irat. Magyar és latin nyelven, az utolsó oldalon leszármazási táblával, össz. 4 beírt oldal. A lapon foltokkal, hátoldalán "Hornyánszky Pál gyűjteményéből 1949" bélyegzővel, 38,5x24 cm.

6 000 HUF
1774 Szentendre város rendelkezései a Pest megyei közgyűlés felhatalmazása alapján, a korábbi városi alaptörvényeket felsorolva és alapul véve. 23 kézzel beírt oldalon
14591.

10 000 HUF
27,03
29,41
1781 A szepesi egyházmegye káptalanja által kiállított, bizonyos Kubinyi Sándorral (Alexander Kubinyi) kapcsolatos, latin nyelvű irat, össz. 2 beírt oldal, benne különböző nevek említésével (Joanne Feja de Nagy-Rako, Georgio Klobusiczky, Ignatio Kraczer, stb.), sérült papírfelzetes viaszpecséttel. A lap sérült, szakadásokkal, foltokkal, hátoldalán Hornyánszky Pál gyűjteményéből 1949 bélyegzővel, 39x25 cm. + A dokumentum szövegének gépelt átirata, másolta: Hornyánszky Pál
14592.

1781 A szepesi egyházmegye káptalanja által kiállított, bizonyos Kubinyi Sándorral (Alexander Kubinyi) kapcsolatos, latin nyelvű irat, össz. 2 beírt oldal, benne különböző nevek említésével (Joanne Feja de Nagy-Rako, Georgio Klobusiczky, Ignatio Kraczer, stb.), sérült papírfelzetes viaszpecséttel. A lap sérült, szakadásokkal, foltokkal, hátoldalán "Hornyánszky Pál gyűjteményéből 1949" bélyegzővel, 39x25 cm. + A dokumentum szövegének gépelt átirata, másolta: Hornyánszky Pál

5 000 HUF
23
cca 1790 Latin nyelvű dokumentum, jegyzék, hátoldalán gróf Batthyány Antal (1762-1828) nevének említésével (Comiti Antonio De Ba(...)tyán). Sérült, a lap két részre szakadt, cca 43x26 cm
14593.

2 000 HUF
1846 Leszármazási tábla. Putak és Bordy? család. Kézzel festett, számos, klf címletű benyomott szignettával, hajtásoknál kis beszakadásokkal 36x48 cm
14594.

8 000 HUF
1847 Tihany, Bresztyenszky Béla (1786-1851) tihanyi apát saját kezű levele, szerzetestársa, Pákozdy Kázmér halálával kapcsolatosan ,,a boldogultnak hült tetemei folyó hó 24-kén (...) fognak eltakarítatni. Egy beírt oldal, Bresztyenszky Béla autográf aláírásával. A lap kissé gyűrött, foltos.
14595.

1847 Tihany, Bresztyenszky Béla (1786-1851) tihanyi apát saját kezű levele, szerzetestársa, Pákozdy Kázmér halálával kapcsolatosan ,,a boldogultnak hült tetemei folyó hó 24-kén (...) fognak eltakarítatni." Egy beírt oldal, Bresztyenszky Béla autográf aláírásával. A lap kissé gyűrött, foltos.

5 000 HUF
1852 Egykorú különvélemény Kossuth Lajos politikai karakteréről, az amerikai Kossuth-láz idején. Angol nyelvű magánlevél két amerikai patrióta hölgy között, Kossuth Lajos amerikai körútjának hetekkel korábbi részleteiről, illetve napokon belül várható látogatásáról a Massachusetts állambeli Salemben, a levélíró hölgy lakhelyén. Kelt: Salem, Massachusetts, USA, 1852. május 3. Négy sűrűn teleírt oldal. Jó állapotú, olvasható levél, eredeti, megcímezett és bélyegzett borítékkal. Érdekes kordokumentum. / 1852 English language letter about Lajos Kossuth Hungarian politician and statesman, between two patriotic American ladies, regarding Kossuths tour of the United States and his upcoming visit to Salem, Massachusetts. Four pages in total, in good condition, with original envelope.
14596.

1852 Egykorú különvélemény Kossuth Lajos politikai karakteréről, az amerikai Kossuth-láz idején. Angol nyelvű magánlevél két amerikai patrióta hölgy között, Kossuth Lajos amerikai körútjának hetekkel korábbi részleteiről, illetve napokon belül várható látogatásáról a Massachusetts állambeli Salemben, a levélíró hölgy lakhelyén. Kelt: Salem, Massachusetts, USA, 1852. május 3. Négy sűrűn teleírt oldal. Jó állapotú, olvasható levél, eredeti, megcímezett és bélyegzett borítékkal. Érdekes kordokumentum. / 1852 English language letter about Lajos Kossuth Hungarian politician and statesman, between two patriotic American ladies, regarding Kossuth's tour of the United States and his upcoming visit to Salem, Massachusetts. Four pages in total, in good condition, with original envelope.

24 000 HUF
64,86
70,59
1853-1870 A Wouvremans (Vouvremans) család egy magyar tagjának vadászati jegyzőkönyve, naplója, valamint pénzügyi témájú feljegyzéseket tartalmazó naplója. Kb 60 beírt oldal. Vadásznapló különböző felvidéki, kárpátaljai valamint Szabolcs megyei vadászatok feljegyzéseivel Hiányzó gerincű félbőr kötésben
14597.

16 000 HUF
43,24
47,06
1857 Eger, németszecsődi Tarródy Bertalan és neje, revisnyei Revitzky (Reviczky) Mária hagyatékának részét képező irományok és oklevelek jegyzéke, melyeket néhai Blaskovics (Blaskovich) Gyula (1806-1850) úrnak, mint végrendeleti egyik végrehajtónak özvegye, báji Patay Franciska (1818-1883) által Kovách (Kováts) Mátyás (1790-1861) egri prépost és kanonok úrnak, a végrendeletek másik végrehajtójának átadattak. Össz. 8 (és fél) beírt oldal, végén Patay Franciska aláírásával és címeres viaszpecséttel, valamint az utolsó (különálló) lapon Kovács Mihály ügyvéd aláírással. Néhány kisebb lapszéli sérüléssel.
14598.

6 000 HUF
1877-1905 Halotti értesítők 3 db (Pollák Vilma (1905), Babette Pollák geb. Naschitz (Temesvár, 1877), Horovitz Adolfné sz. Bergel Lujza (Zenta, 1892.), valamint a Központi Izraelita Temető 1 db igazolása, egy családi hagyatékból. Változó állapotban.
14599.

1 600 HUF
cca 1880-1890 Asboth Emil (1854-1935): Gépszerkezettan. Műszaki ábragyűjtemény, 112 számozott, duplaoldalas rajzzal. Sokszorosított egyetemi jegyzet. Korabeli sérült félbőr-kötésben, belül a lapok többségében jó állapotban.
14600.

8 000 HUF
cca 1885-1948 Nagy Dezső (1868-1948 után) jogász, törvényszéki bíró okmányai, kinevezései bíróvá klf. erdélyi (Élesd, Nagyvárad, Világos, Arad) városokba az aktuális igazságügyi miniszterek és államtitkárok, Trianon után román miniszterek aláírásaival valamint egyéb híres tudósok aláírásai egyetemi okmányokon: 1909 Wekerle Sándor (1878-1963) pénzügyminiszter (és miniszterelnök) autográf aláírása; 1907 Günther Antal (1847-1920) igazságügyminiszter autográf aláírása; 1892 Eötvös Loránd (1848-1919) a Budapesti Tudományegyetem rektora (1891-1892) és Vécsey Tamás (1839-1912) dékán végbizonyítványon; 1888 Klinger István (1831-1908) a Budapesti Tudományegyetem rektora és Hajnik Imre (1840-1902) dékán egyetemi okmányon; Vécsey Tamás, Hajnik Imre, Bochkor Károly (1847-1918), Kerékgyártó Árpád (1818-1902), Pulszky Ágost (1846-1901), Lechner Ágost (1834-1901), Herczegh Mihály (1840-1926), Kerkapoly Károly (1824-1891), Schnierer Aladár (1836-1898), Plósz Sándor (1846-1925) későbbi igazságügy-miniszter, Kautz Gyula (1829-1909) és mások autográf aláírásai indexben. 1893 Czorda Bódog (1828-1904) igazságügyi államtitkár (1889-1892), 1893-tól 1901-ig a Kúria másodelnöke 2 db autográf aláírása okmányokon. 1914 Nagy Dezső levele gróf Széchényi Miklós (1868-1923) nagyváradi püspökhöz.1948 visszahonosítási okirat, szegénységi hatósági bizonyítvány és más visszahonosításhoz kötődő okmány. Sok egyéb érdekes okmánnyal, kézirattal, önéletrajzzal, össz. közel 100 db papírrégiség és 11 db régi fotó. Érdekes, átnézésre több mint érdemes anyag!
14601.

18 000 HUF
48,65
52,94
11

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF