Books: Gastronomy and Gardening

Number of items: 41

Fábián József: Visgálódó és oktató értekezés a szőlő-mívelésről. A bor, égettbor, közönséges és fűszeres etzetek készitésének mesterségével együtt. Chaptal belső minister, Rozier apátúr, Parmentier, és Dussieux polgárok által. XXI réztábla rajzolatokkal. Frantzia nyelvből fordította, és külömb-külömbféle jegyzésekkel, azok között a szőlő-czúkor, és szőlőmag-olaj tsinálásának módjával megtoldotta nemes - -. 1-2. kötet. Veszprém, 1813-1814., Számmer Klára betűivel, 15 sztl. lev.+488 p.+XII (rézmetszetű képtáblák, rajtuk szőlőfajták képeivel, Karacs Ferenc munkái.) t. +2 (kihajtható mellékletek) t.; 7 sztl. lev. +698 p.+ 14 sztl. lev. Sérült, hiányzó borítóval, az 1. kötet címlapja hiányzik, a 2. kötetből a metszetek (IX) és a kihajtható melléklet (1) hiányzik, foltos lapokkal, aláhúzásokkal és lapszéli jegyzetekkel. Rendkívül ritka!
18931.

80 000 HUF
216,22
235,29
St. Hilaire Jozéfa: A valódi szakácsság vagy legujabban átvizsgált és tökéletesített Képes pesti szakácskönyv. Saját sokszori kísérletek után érthetőn és pontosan leírta és kiadta: - -. Huszonkilencedik, a legújabb szakácsvényekkel, a felszeldelés mesterségével, valamint a modern asztal terítésével bővített kiadás. Gondosan átdolgozta és bővítette Wiesner Emil konyhafőnök, az Orsz. Nőképző-egyesület főzőiskolájának tanára. Számos szöveg közé nyomtatott ábrával. Bp., 1909, Athenaeum, XIX+484 p. Javított gerincű illusztrált félvászon-kötésben, kopott borítóval, foltos lapokkal.
18932.

8 000 HUF
25
Edvi Illés Pál: Népszerű gazdaságtan. Írta - -. A Magyar Tudós Társaság által koszorúzott néptanító könyv második kötetéből. Harmadik javított kiadás.  Pest, 1844. Eggenberger és Fia. 87 p. (Tart: A kertekről. A szőlőművelésről. Juh. Méh, macska, kutya...) Korhű kartonálásban
18933.

12 000 HUF
32,43
35,29
Huber Jósef - Rényesi Isidor hasonlításai a természet templomában. Kisdedeknek és idősebbeknek minden jóra s nemes serkentésül, úgy előadva, miként ő előterjeszté háza népének. - - után Dioszeghi Horváth Jósef. Kassa, 1832. Vajda X+3lev+100 l.+ 1lev. Címlap restaurált, néhány lapon foltok. Korhű kartonálásban, az eredeti papírborító felhasználásával. Példabeszédek a kert jelenségeiről Ritka.
18934.

Huber Jó'sef - Rényesi Isidor' hasonlításai a természet templomában. Kisdedeknek és idősebbeknek minden jóra 's nemes serkentésül, úgy előadva, miként ő előterjeszté háza népének. - - után Dioszeghi Horváth Jó'sef. Kassa, 1832. Vajda X+3lev+100 l.+ 1lev. Címlap restaurált, néhány lapon foltok. Korhű kartonálásban, az eredeti papírborító felhasználásával. Példabeszédek a kert jelenségeiről Ritka.

10 000 HUF
27,03
29,41
Komsa Anna kipróbált szakácskönyve. Indianapolis, 1932., Testvériség Nyomdatársulat Rt., 238 p. Kiadói egészvászon-kötés, kopott, kissé foltos borítóval, az elülső kötéstáblánál sérült kötéssel, de könyv teljes, a lapok épek és hiánytalanok. Rendkívül ritka!
18935.

6 000 HUF
19
Hegyesi József: A legujabb házi czukrászat kézikönyve. Bp., 1904., Ifjabb Nagel Ottó, 207+8 (korabeli reklámok) p. Ötödik javitott és bővitett kiadás. Kiadói kopott, foltos egészvászon-kötés, kissé foltos lapokkal, névbejegyzéssel, benne 1 gépelt receptlappal.
18936.

4 000 HUF
14
1927 Az erdélyi gazdák zsebnaptára az 1927-ik közönséges esztendőre. Szerk.: Török Bálint. 58. évfolyam. Cluj/Kolozsvár, Minerva, 152 p. Korabeli reklámokkal. Kiadói papírkötés, foltos borítóval.
18937.

5 000 HUF
Oláh Andor: ,,Fűbe fába az orvosság! (Békés megyei népi orvoslás). I.-II. kötet. (Egybekötve) I. kötet: A Mirigy hét lánya, hét fia és hetvenhét unokája. (A népi orvoslás értelmezése, jellemzése). II. kötet: Adat-tár. (Békéscsaba, 1983. Békés megyei Tanács V. B. - Szegedi ny.). 195 p., 290+(2) p.+15 sztl. lev.(46 t) Megjelent 2000 példányban! Kiadói, keménytáblás, illusztrált papírkötésben, eredeti, illusztrált papírborítóval apró szakadással. DEDIKÁLT példány
18938.

Oláh Andor: ,,Fűbe fába az orvosság!" (Békés megyei népi orvoslás). I.-II. kötet. (Egybekötve) I. kötet: A Mirigy hét lánya, hét fia és hetvenhét unokája. (A népi orvoslás értelmezése, jellemzése). II. kötet: Adat-tár. (Békéscsaba, 1983. Békés megyei Tanács V. B. - Szegedi ny.). 195 p., 290+(2) p.+15 sztl. lev.(46 t) Megjelent 2000 példányban! Kiadói, keménytáblás, illusztrált papírkötésben, eredeti, illusztrált papírborítóval apró szakadással. DEDIKÁLT példány

6 000 HUF
Herman Ottó: A madarak hasznáról és káráról. Darányi Ignácz m. kir. földmívelésügyi minister megbízásából. Képekkel ellátták Csörgey Titusz és Vezényi Elemér. Bp., 1908, Hornyánszky Viktor-ny., 398+1 p. Oldalszámozáson belüli egészoldalas fekete fehér táblákkal, a négy színes tábla nélkül Harmadik, bővített kiadás. Félvászon kötésben
18939.

3 000 HUF
13
Krolopp Alfréd: Az aprójószág tartása és nevelése. A magyar nép számára Bp., é.n. Franklin-Társulat. 135 p. Szövegközti képekkel illusztrálva. Korabeli félvászon kötésben.
18940.

5 000 HUF
Z. Tábori Piroska: Húspótló ételek hústalan napokra. Hústalan étrendek az egész esztendőre. A magyar háziasszonyok segítségére összeáll.: - - . Bp., [1940], Singer és Wolfner, 79+(1) p. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval.
18941.

2 000 HUF
Bíró Lajos: Sok vagyok. Pofátlan ínyencségek, botrányos finomságok. 153 recept a Bock Bisztró séfjétől. Szöveg: Lieberman Klára. Kép: Bakcsy Árpád. Törökbálint, én., T.bálint Kiadó.Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
18942.

4 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF