Judaica

Number of items: 12

47 db II. világháborús munkaszolgálatos küldemény + 1 menekültkutató lap Oroszországban eltűnt munkaszolgálatosról
15167.
Legend

110 000 HUF
297,30
323,53
cca 1963 Izraeli Temple Beth Israel jegyek
15168.

2 000 HUF
-  Izrael 1986. Az Izraeli Filharmonikus Zenekar 50. évfordulója 1936-1986 kétoldalas, bronz emlékérem, peremen jelzett és sorszámozott 5179, műanyag tokban (59mm) T:1 patina Israel ND Jubileee of the Israel Philharmonic Orchestra 1936-1986 double-sided bronze commemorative medallion, marked and numbered on edge 5179 in plastic case (59mm) C:UNC patina
15169.

- Izrael 1986. "Az Izraeli Filharmonikus Zenekar 50. évfordulója 1936-1986" kétoldalas, bronz emlékérem, peremen jelzett és sorszámozott "5179", műanyag tokban (59mm) T:1 patina Israel ND "Jubileee of the Israel Philharmonic Orchestra 1936-1986" double-sided bronze commemorative medallion, marked and numbered on edge "5179" in plastic case (59mm) C:UNC patina

1 800 HUF
1948 Kalocsa, a kalocsai deportáltak és munkaszolgálatosok emlékművének felavatására és gyászistentiszteletre szóló meghívó, rajta Kecskeméti Mária a mártírok emlékére írt versével, illetve a gyászistentisztelet és az emlékműavatás rendjével, kis szakadásokkal
15170.

5 000 HUF
1916 Szatmár, Steuer Ábrahám rabbi, saját kezű levele fiának / Ábrahám Steuer rabbis letter
15171.

1916 Szatmár, Steuer Ábrahám rabbi, saját kezű levele fiának / Ábrahám Steuer rabbi's letter

3 000 HUF
1930 Kremenezky János (Johann Kremenezky), a Magyar Wolframlámpa Gyár (az Orion gyár elődje) tulajdonosa, cionista (fontos szerepe volt a Zsidó Nemzeti Alap létrehozásában, amely az Izrael állami létét megalapozó földvásárlási mozgalmat finanszírozta) 80. születésnapi meghívója, német nyelven, eredeti borítékkal + Kremenezky Jánost ábrázoló fotólap, 14x9 cm
15172.

8 000 HUF
cca 1900 Blumen von Jerusalem. Szárított virág, nyomat, papír, héber és német nyelvű felirattal, kissé foltos. Üvegezett keretben. 15×11 cm
15173.

3 000 HUF
1943 Nem zsidó részére kiállított iparűzési tanúsítvány
15174.

1943 "Nem zsidó" részére kiállított iparűzési tanúsítvány

1 000 HUF
1945 8 oldalas magánlevél feltehetően Szalai Pál (1915-1994) egykori nyilasvezető, később a budapesti gettó egyik megmentője sógornőjétől, melyben 2 oldalon keresztül leírja, hogy sikerült sógorának megakadályozni egy német parancsnoknál a gettó lerombolását és a benne élők megmentését, ennek ellenére perbe fogták a háború végén
15175.

14 000 HUF
37,84
41,18
Bronz koszorútartó pár, Dávid-csillag díszítéssel, kopással, m: 38 cm
15176.

12 000 HUF
32,43
35,29
1934 Múlt és Jövő. Zsidó irodalmi, művészeti, társadalmi és kritikai havi folyóirat. XXIV. évfolyam szept száma
15177.

2 000 HUF
Réz menóra 18 cm
15178.

Réz menóra 18 cm

2 800 HUF
7,57
8,24

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF