Books: History

Number of items: 112

Virág Benedek: Magyar Századok. [II. kötet.] MCCCI-MCDXXXVII. Buda, 1816, a Királyi Univeritásnak betűivel, 520 p. Első kiadás. Korabeli egészvászon-kötés, a borítón kopásnyomokkal, kissé foxing foltos lapokkal.
18172.

Virág Benedek: Magyar Századok. [II. kötet.] MCCCI-MCDXXXVII. Buda, 1816, a' Királyi Univeritásnak betűivel, 520 p. Első kiadás. Korabeli egészvászon-kötés, a borítón kopásnyomokkal, kissé foxing foltos lapokkal.

18 000 HUF
48,65
52,94
Virág Benedek magyar századai. Harmadik kiadás Toldy Ferenc által. I-V. kötet három kötetbe kötve. Pest, 1862-1863, Heckenast Gusztáv. , a harmadik kötet végére hozzákötve: Virág Benedek-- poétai munkái. Toldy Ferencz által Pest 1863. Heckenast.239p. A három kötet egységes, jó állapotú félvászon kötésben, színezett lapszélek, foltos lapokkal
18173.

10 000 HUF
27,03
29,41
Szabó Károly: A régi székelység. Székely történelmi és jogi tanulmányok. Kolozsvár, 1890, Stein János, 2 sztl. lev.+ 222+(2) p. Átkötött félvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, helyenként ceruzás aláhúzásokkal és bejegyzésekkel.
18174.

12 000 HUF
32,43
35,29
Klapka György: Emlékeimből. (Függelékül: Gróf Teleki László levelei). Bp., 1886, Franklin-Társulat, 1 t. (címkép) + VIII+626 p. Aranyozott gerincű könyvkötői félvászon-kötésben, márványozott lapélekkel, jó állapotban, egy-két foltos lappal.
18175.

9 000 HUF
24,32
26,47
18176.

16 000 HUF
43,24
47,06
Baróti Lajos dr., Szalay József dr.: A Magyar nemzet története. I-IV. kötet. I. kötet: Magyarország az Árpádház kihaltáig. 250 szövegképpel és 34 műmelléklettel. II. kötet: Magyarország a vegyes házakból származott királyok korában. 250 szövegképpel és 19 műmelléklettel. III. kötet: Magyarország a Habsburg-házból való választott királyok korában. 325 szövegképpel és 29 műmelléklettel. Magyarország a Habsburg-házból s a Habsburg-Lotharingiai házból származott örökös királyok korában. 248 szövegképpel és 36 műmelléklettel. Gazdagon díszített, aranyozott kiadói félbőr kötésben. Gerincek sérültek
18177.

16 000 HUF
43,24
47,06
Németh György: Karthágó és a só. Az ókortörténet babonái. Bp., 2002, Korona. Kiadói kartonált papírkötés.
18178.

15 000 HUF
40,54
44,12
Nemzeti Dicsőségünk. Szerk. Hock János. Bp.,é.n., Facsimile-EX Kiadó. Képekkel gazdagon illusztrált. Reprint kiadás, 1898-ban kiadott Nemzeti Dicsőségünk c. könyv hasonmás kiadványa. Kiadói festett, dombornyomott, illusztrált műbőrkötés vászon képpel. Számozott (500./2500/1332.) példány.
18179.

9 000 HUF
24,32
26,47
18180.

10 000 HUF
27,03
29,41
18181.

8 000 HUF
Robin Milner-Gulland - Nikolai Dejevszky: Az orosz világ atlasza. (A volt Szovjetunió országaival.) Ford.: Kertész Balázs. Bp., 2000, Helikon. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
18182.

5 000 HUF
Ekkehard Eickhoff: Velence, Bécs és a törökök. A nagy átalakulás Délkelet-Európában (1645-1700.) Ford.: Katona Tamás. Bp., 2010, Európa. Kiadói kartonált papírkötés, foltos, hullámos lapokkal.
18183.

5 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF