Glass-objects

Number of items: 249

Ajka kristály nagy méretű kínáló, minimális kopottsággal, címkével jelölt, d: 25 cm, m: 15 cm
11543.

16 000 HUF
43,24
47,06
Gallé TIP dekoratív üvegváza, jelzéssel, minimális kopással, m: 33 cm
11544.

44 000 HUF
118,92
129,41
1930 Katolikus emlékpohár, kézzel festett, szép állapotban, m: 21,5 cm
11545.

16 000 HUF
43,24
47,06
Biedermeier üveg pohár, überfangos, csiszolt, pácolt, kopásokkal, m: 14,5 cm
11546.

4 600 HUF
12,43
13,53
Bidermeier pohár, pácolt, metszett, kopott, m: 12 cm
11547.

4 600 HUF
12,43
13,53
Bieder pohár, kézzel festett, több rétegű üveg, kopásnyomokkal, m: 19 cm
11548.

10 000 HUF
27,03
29,41
Murano, naphal, üveg, jelzés nélkül, hibátlan, m: 26,5 cm
11549.

12 000 HUF
32,43
35,29
Chribska cseh művészi üveg tál / asztaldísz. Terv: Josef Hospodka, pink, sárga, kézzel készített üveg. Jelzés nélkül: Bohémia, hibátlan, d: 28 cm  A Chřibská üveggyár alapítása 1414-re nyúlik vissza, és a világ egyik legrégebbi üveggyáraként tartják számon. A Chřibská csaknem hat évszázadon keresztül megszakítás nélkül működött, az üveggyár teljes nevén Sklarna Chribska volt a csehországi székhelyű, és szobrászati művészi üvegvázáiról és táljairól volt ismert. A Chribska egészen a közelmúltig termelt, és végül az 1950-es években a Borske Sklo Nemzeti Vállalat része lett.  Josef Hospodka (szül. 1923 - megh. 1989) 1938-40 között a prágai Állami Grafikai Iskolában tanult, majd 1940-45 között a prágai Díszítőművészeti Iskolában Holecek professzor vezetésével. 1945-51 között a Novy Bor-i Üvegipari Szakiskola üvegcsiszoló tanszékének vezetője, 1951-58 között a chribskai üveggyári tanonciskola igazgatója, 1958-60 között és 1964-70 között a Borské Sklo üveggyár vezető tervezője volt. Leginkább a Chribsk? számára készített számos rendkívül sikeres és termékeny, színes és íves, forró megmunkálású formatervéről ismert, amelynek 1960-64 között igazgatója volt.  Hospodka a Chribskánál leginkább az 1950-60-as évek közepétől tervezett, élénk színű, organikus formáiról ismert, amelyeket a muranói üveg ihletett. Ennél azonban lényegesen találékonyabb volt, és teljes mértékben kihasználta a chribskai üvegművesek tehetségét.
11550.

22 000 HUF
59,46
64,71
Chribska cseh művészi üveg tál / asztaldísz. Terv: Josef Hospodka, zöld, lazac, kézzel készített üveg. Jelzés nélkül: Bohémia, hibátlan, d: 27 cm
11551.

22 000 HUF
59,46
64,71
Chribska cseh művészi üveg tál / asztaldísz. Terv: Josef Hospodka, zöld, lazac, kézzel készített üveg. Jelzés nélkül: Bohémia, hibátlan, d: 28 cm
11552.

22 000 HUF
59,46
64,71
R. Lalque France jelzéssel, üveg váza, kopásokkal, m: 10 cm
11553.

8 000 HUF
Peill német design üveg váza, jelzett, hibátlan, m: 22 cm
11554.

8 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF