Art-ceramics

Number of items: 173

Simó Ágoston (1925-2011): Retró kerámia kavicsváza, jelzett, hibátlan, m: 15,5 cm /// 1943-49: Magyar Iparművészeti Főiskola kerámia szak, mestere: Borsos Miklós, Gádor István, Molnár Elek és Ohmann Béla volt. 1957: Iparművészeti Pályázat I. és II. díj; 1960: Iparművészeti Pályázat I. és III. díj; 1985: Magyar Alkotóművészek Országos Egyesülete-díj; 2002: Ferenczy Noémi-díj. 1950-től a Gránit Kőedény és Porcelángyár, 1952-54 között pedig a Kerámia Iparművészeti Szövetkezet tervezőjeként dolgozott. 1954-től szabadfoglalkozású művész. A Siklósi Kerámia szimpóziumon 1972-ben és 1976-ban vett részt. Tevékenységi köre a kerámia teljes területére kiterjed, ezen belül jelentős szerepet kaptak a figurális plasztikák, a murális feladatok, továbbá a cserépkályhák.
11000.

Simó Ágoston (1925-2011): Retró kerámia kavicsváza, jelzett, hibátlan, m: 15,5 cm /// "1943-49: Magyar Iparművészeti Főiskola kerámia szak, mestere: Borsos Miklós, Gádor István, Molnár Elek és Ohmann Béla volt. 1957: Iparművészeti Pályázat I. és II. díj; 1960: Iparművészeti Pályázat I. és III. díj; 1985: Magyar Alkotóművészek Országos Egyesülete-díj; 2002: Ferenczy Noémi-díj. 1950-től a Gránit Kőedény és Porcelángyár, 1952-54 között pedig a Kerámia Iparművészeti Szövetkezet tervezőjeként dolgozott. 1954-től szabadfoglalkozású művész. A Siklósi Kerámia szimpóziumon 1972-ben és 1976-ban vett részt. Tevékenységi köre a kerámia teljes területére kiterjed, ezen belül jelentős szerepet kaptak a figurális plasztikák, a murális feladatok, továbbá a cserépkályhák."

40 000 HUF
108,11
117,65
Kósa Klára (1947): Női akt, terrakotta, jelzéssel, minimális kopottsággal, 34x11x31,5 cm
11001.

20 000 HUF
54,05
58,82
Gádor István, Iparművészeti Vállalat: Zsiráf. Jelzés nélkül, mázrepedésekkel, m: 25,5 cm
11002.

34 000 HUF
91,89
100,00
Oláh Sándor (1907-1983): Női akt. Kerámia, talapzatán verssel, hibátlan, jelzett, m: 49 cm
11003.

70 000 HUF
189,19
205,88
Jelzés nélkül: Táncolók. Mázas kerámia, kis tűz és mázrepedés. m: 42 cm
11004.

65 000 HUF
175,68
191,18
Fischer antik kínáló, jelzett: F, mázhibákkal, felső peremén apró repedéssel, 23x12x15 cm
11005.

11 000 HUF
29,73
32,35
Pasquale Rubati, Milano, cca 1780. Fácános dísztál. Fajansz, máz alatti festéssel, jelzett d:31 cm / Antigue fayance plate 31 cm
11006.

50 000 HUF
135,14
147,06
11007.

160 000 HUF
432,43
470,59
11008.

36 000 HUF
97,30
105,88
Pesthidegkúti váza a Korall sorozatból. Tervező: Csizmadia Margit (1925-1991). Színes mázakkal festett kerámia, kopásnyomokkal, alján minimális lepattanás. Jelzés nélkül. m:50cm / CSAK SZEMÉLYES ÁTVÉTELLEL!!
11009.

Pesthidegkúti váza a "Korall" sorozatból. Tervező: Csizmadia Margit (1925-1991). Színes mázakkal festett kerámia, kopásnyomokkal, alján minimális lepattanás. Jelzés nélkül. m:50cm / CSAK SZEMÉLYES ÁTVÉTELLEL!!

9 000 HUF
24,32
26,47
K. Holéczy Etus: Zsinagóga, csempekép, jelzett, fakeretben, 77x32 cm, 10 darab elemből, néhány csempe mozog
11010.

28 000 HUF
75,68
82,35
5 db antik Erdélyi, mezőségi népi kerámia tányér. Mázas kerámia, kézzel festett, jelzett, kisebb sérülésekkel d: 21 cm
11011.

8 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF