Books: History

Number of items: 176

Csánki Dezső (szerk.): Árpád és az Árpádok. Történelmi emlékmű. Árpád vezér halálának ezredik évfordulója alkalmával, Thaly Kálmán kezdeményezésére és támogatásával. Bp. (1908), Franklin. XVII p.+2 sztl. lev.+396 p.+ 1 sztl. lev.+60 ((Lapszámozáson belül 19 (színes, feliratozott hártyapapírral); 16 (színes, feliratozott hártyapapírral); 22 (mell., facsimile, feliratozott hártyapapírral); + 1 térkép (színezett, kihajtható, mellette kihajtható térképvázlat); + 2 (genealogiai tábla, kihajtható)) t. Szövegközti, színes képekkel gazdagon illusztrált. Fejezetenként eltérő, díszesen keretezett lapokkal, színes iniciálékkal. Kiadói aranyozott egészbőr-kötéssel, aranyozott lapélekkel, kopott borítóval, sérült gerinccel, a címkép hiányzik, a plakett hiányzik és a címképpel helyettesítették.
18216.

16 000 HUF
43,24
47,06
Magyarok és románok I-II. kötet. Szerk. Deér József és Gáldi László. Bp., 1944, Athenaeum. 666+584p. Kiadói, erősen sérült kartonált papírkötésben; a lapok szélei megviseltek.
18217.

12 000 HUF
32,43
35,29
18218.

26 000 HUF
70,27
76,47
18219.

12 000 HUF
32,43
35,29
Gracza György: Az 1848-49-iki magyar szabadságharc története. I-V. köt. Bp., [1894-1898], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai). Számos fekete-fehér és színes illusztrációval, litografált táblákkal, hasonmás mellékletekkel. Kiadói, aranyozott, festett egészvászon kötésben, sarkokon kopásokkal. Három kötet gerincén kisebb-közepes sérülésekkel
18220.

24 000 HUF
64,86
70,59
18221.

48 000 HUF
129,73
141,18
18222.

13 000 HUF
35,14
38,24
Lányi Károly: A Magyar nemzet történetei képekkel, a nép számára  Pozsonyban, 1846. Bucsánszky Alajos. 2 sztl. lev., 320 p., 1 sztl. lev. Szövegközti és egészoldalas fametszetű képekkel gazdagon illusztrálva. Első borító fénymásolattal pótolt, egyébként jó állapotban
18223.

10 000 HUF
27,03
29,41
18224.

6 000 HUF
18225.

10 000 HUF
27,03
29,41
18226.

14 000 HUF
37,84
41,18
18227.

10 000 HUF
27,03
29,41

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF