Hungarian commemorative medals and plaques

Number of items: 701

1887. Korona kápolna / Az Orsovai Magyar Dalkör zászlószentelési emlékérme - 1887. augustus 20. Cu emlékmedál füllel (35mm) T:AU patina, kis ph
31445.

1887. "Korona kápolna / Az Orsovai Magyar Dalkör zászlószentelési emlékérme - 1887. augustus 20." Cu emlékmedál füllel (35mm) T:AU patina, kis ph

36 000 HUF
97,30
105,88
~1893. Jókai Mór - 50 éves írói jubileuma emlékére Cu emlékmedál füllel (30mm) T:XF patina
31446.

~1893. "Jókai Mór - 50 éves írói jubileuma emlékére" Cu emlékmedál füllel (30mm) T:XF patina

2 000 HUF
1893. 1848. május 21. Szabad hazáért! - A névtelen hősök győzelmének emléke / Szabadság vagy halál Cu emlékmedál füllel (23mm) T:XF patina
31447.

1893. "1848. május 21. Szabad hazáért! - A névtelen hősök győzelmének emléke / Szabadság vagy halál" Cu emlékmedál füllel (23mm) T:XF patina

8 000 HUF
1894. Kossuth Lajos / Neked élni kell, ó hon! Dicső korszak lánglelkű alkotója született 1802. szept. 16., meghalt 1894. már. 20. kétoldalas ón emlékmedál füllel (34mm) T:XF nagyobb ph, ü.
31448.

8 000 HUF
1894. Kossuth Lajos 1802-1848-1894 / Szabadság, Egyenlőség, Testvériség Cu emlékérem (28mm) T:XF fülnyom, patina, karc
31449.

1894. "Kossuth Lajos 1802-1848-1894 / Szabadság, Egyenlőség, Testvériség" Cu emlékérem (28mm) T:XF fülnyom, patina, karc

2 000 HUF
1896. Árpád a honalapító 896. / I. Ferencz József a legalkotmányosabb király 1896 aranyozott bronz jubileumi emlékmedál füllel, Markovits. Bpest. gyártói jelzéssel (22mm) T:AU kissé kopott aranyozás
31450.

20 000 HUF
54,05
58,82
1896. Konstantinápoly Budapesten - Emlék kétoldalas bronz emlékérem füllel a lágymányosi vigalmi negyedből, amely 1896-ban, néhány hónapnyi fennállás után csődbe ment, majd hamarosan a török stílust utánzó épületeket is elbontották. Sokak szerint az akkori Európa legnagyobb vigalmi negyede volt. (29mm) T:XF,VF
31451.

1896. "Konstantinápoly Budapesten - Emlék" kétoldalas bronz emlékérem füllel a lágymányosi vigalmi negyedből, amely 1896-ban, néhány hónapnyi fennállás után csődbe ment, majd hamarosan a török stílust utánzó épületeket is elbontották. Sokak szerint az akkori Európa legnagyobb vigalmi negyede volt. (29mm) T:XF,VF

6 000 HUF
1899. Aradi Nemzeti Szövetség / 1849-1899 Október 6. - Arad Al emlékmedál füllel, aradi homokkal, trikolor szalagon (24mm) T:AU,XF ph
31452.

1899. "Aradi Nemzeti Szövetség / 1849-1899 Október 6. - Arad" Al emlékmedál füllel, aradi homokkal, trikolor szalagon (24mm) T:AU,XF ph

30 000 HUF
81,08
88,24
~1900. Mokány Berczi a Múzeum körúti csángó böröndösm. (böröndös mester) védjegye kisméretű Al plakett, védjegy (27x19mm) T:AU
31453.

~1900. "Mokány Berczi a Múzeum körúti csángó böröndösm. (böröndös mester) védjegye" kisméretű Al plakett, védjegy (27x19mm) T:AU

5 000 HUF
~1900. Mozart bronz emlékérem (142mm) repedt márvány talapzaton (205x170mm) T:1-. ~1900. Mozart bronze commemorative medallion (142mm) on cracked marble pedestal (205x170mm) C:AU
31454.

~1900. "Mozart" bronz emlékérem (142mm) repedt márvány talapzaton (205x170mm) T:1-. ~1900. "Mozart" bronze commemorative medallion (142mm) on cracked marble pedestal (205x170mm) C:AU

12 000 HUF
32,43
35,29
Osztrák-Magyar Monarchia 1901. Osztrák-Magyar Foxterrier Klub bronz díjérem eredeti, gyártói REINEMER & SPIEGEL GRAVIR-ANSTALT tokban, peremen REINEMER & SPIEGEL WIEN VII/2 gyártói jelzéssel (64x54mm) T:UNC Austro-Hungarian Monarchy 1901. Austro-Hungarian Foxterrier Club bronze award medal in original REINEMER & SPIEGEL GRAVIR-ANSTALT case, on the edge with makers mark REINEMER & SPIEGELWIEN VII/2. OESTERR.-UNGARISCHER FOXTERRIER-CLUB / CL. XXXIII. III. PR. THERRY WIEN 5:6.X.1901 (64x54mm) C:UNC
31455.

Osztrák-Magyar Monarchia 1901. "Osztrák-Magyar Foxterrier Klub" bronz díjérem eredeti, gyártói "REINEMER & SPIEGEL GRAVIR-ANSTALT" tokban, peremen "REINEMER & SPIEGEL WIEN VII/2" gyártói jelzéssel (64x54mm) T:UNC Austro-Hungarian Monarchy 1901. "Austro-Hungarian Foxterrier Club " bronze award medal in original "REINEMER & SPIEGEL GRAVIR-ANSTALT" case, on the edge with makers mark "REINEMER & SPIEGELWIEN VII/2". "OESTERR.-UNGARISCHER FOXTERRIER-CLUB / CL. XXXIII. III. PR. THERRY WIEN 5:6.X.1901" (64x54mm) C:UNC

30 000 HUF
81,08
88,24
1906. Pro libertate / II. Rákóczi Ferencz temetésének emlékére - Kassa 1906.X.29. bronz emlékérem. Szign.: LAUER (30mm) T:AU kis patina
31456.

1906. "Pro libertate / II. Rákóczi Ferencz temetésének emlékére - Kassa 1906.X.29." bronz emlékérem. Szign.: LAUER (30mm) T:AU kis patina

11 000 HUF
29,73
32,35

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF