1 800 HUF
A zsidók egyetemes története 6 kötetben. Graetz nagy műve alapján és különös tekintettel a magyar zsidók történetére szerkesztette: Szabolcsi Miksa. A magyar zsidók történetére vonatkozó részeket összeállította Kohn Sámuel. V. kötet: Az általános üldözés századai. A kabala föltünésétől a spanyolországi száműzetésig (1230-1492). Függelékül: A magyar zsidók története a vegyes házból származó királyok alatt (1301-1526). Bp., 1908, Phönix Irodalmi Rt. Festett, aranyozott, illusztrált kiadói szecessziós egészvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel, gerince sérült, borítója kopott, intézményi bélyegzőkkel.