Books: Travelling, Local History

Number of items: 179

[Dufrene, Maximilian]: Rudimenta historica, sive brevis, facilisque methodus juventutem orthodoxam notitia historica imbuendi, pro gymnasiis Societetis Jesu. Auctore ejusdem societetis sacerdote. Opusculum Quintum. [Csak V. kötet.] Tyrnaviae, 1772., Tpyis Collegii Academici Soc. Jesu, 85+3 p.+ 1 (kihajtható rézmetszetű világtérkép) t. Átkötött modern kartonált papírkötés, a globus kihajtható képe hiányzik.
18120.

40 000 HUF
108,11
117,65
[Rámóczy Valerián János]: Magyarországnak rövid földleírása. Pozsony,[1845],Bocsánszky Alajos, 36 p. Papírkötésben, térkép nélkül.
18121.

12 000 HUF
32,43
35,29
Pozsony vármegye, Pozsony sz. kir. város, Nagyszombat, Bazin, Modor és Szentgyörgy r. t. városok. Szerk.: Dr. Borovszky Samu. Magyarország vármegyéi és városai. Magyarország monográfiája. Bp.,é.n., Apollo Irodalmi Társaság, (Légrády-ny.), 2+X+754 p.+12 t.(ebből 4 színes)+ 2 kihajtható térkép. Kiadói aranyozott, festett, dombornyomásos egészvászon sorozatkötésben, Leszik-kötés, festett lapszélekkel, térkép kijár, egy előzéklapon és egy lapon sérülés. sérült gerinc
18122.

20 000 HUF
54,05
58,82
23
Fiume és a magyar-horvát tengerpart. Szerk.: Dr. Borovszky Samu, Dr. Sziklay János. Magyarország vármegyéi és városai. Magyarország monográfiája. Bp.,(1900), Apollo,(Légrády-ny.),1 t.+XII+509+2 p.+12 t. (közte 4 kromolitográfia)+1 t.(kihajtható térkép.) Számos szövegközti illusztrációval. Kiadói aranyozott, festett, dombornyomott, illusztrált egészvászon-kötés, Leszik-kötés, festett lapélekkel, gerinc pótolt, fűzés ragasztott, sérült
18123.

10 000 HUF
27,03
29,41
-  Dr. Borovszky Samu (szerk.): Temes vármegye és Temesvár. Magyarország vármegyéi és városai. Magyarország monográfiája. Bp.,é.n., Országos Monográfia Társaság, 1 t.+2+VII-X+463+6+V+294 p. Rendkívül gazdag egészoldalas és szövegközti képanyaggal, és egy térképpel illusztrált. Kiadói aranyozott, festett, dombornyomott, illusztrált egészvászon-kötés, Gottermayer N.-féle kötés, színezett lapszélekkel, ragasztott gerinccel, foltos borítóval
18124.

10 000 HUF
27,03
29,41
Hont vármegye és Selmeczbánya sz. kir. város. Magyarország vármegyéi és városai - Magyarország monográfiája. Szerk.: Dr. Borovszky Samu. Bp., [1906], Országos Monográfia Társaság (Wodianer F. és Fiai-ny.). Egészoldalas, fekete-fehér és színes képekkel, kihajtható térképekkel. Kiadói dekoratív, aranyozott, festett, dombornyomott egészvászon-kötés, festett lapélekkel. Hullámos, kopott borító, ragasztott gerinc
18125.

10 000 HUF
27,03
29,41
26
Dr. Borovszky Samu(szerk.): Magyarország vármegyéi és városai, Magyarország monográfiája. Abauj-Torna Vármegye és Kassa. I. kötet. Bp., 1896, Apollo Irodalmi Társaság. Kiadói aranyozott, festett, dombornyomott egészvászon kötés, kis kopásokkal a borítón
18126.

10 000 HUF
27,03
29,41
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vármegye I-. kötet. Szerk.: Dr. Borovszky Samu. Magyarország vármegyéi és városai. Magyarország monográfiája. Bp.,(1910), Országos Monográfia Társaság, (Légrády-ny.),XII p.+1 t.+491 p.Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, festett lapélekkel, kissé kopott borítóval, kissé sérült gerinccel.
18127.

10 000 HUF
27,03
29,41
Heves vármegye. Szerk.: Dr. Borovszky Samu. Magyarország vármegyéi és városai. Magyarország monográfiája. Bp., [1909], Országos Monográfia Társaság (Légrády-ny.), X+699 p. + 3 t. (képmellékletek) + 1 t. (kihajtható, színes térkép). Gazdag szövegközi és egészoldalas képanyaggal illusztrálva. Kiadói aranyozott, festett, dombornyomott egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, festett lapélekkel, sérült, ragasztott gerinccel, néhány szakadt, sérült lappal.
18128.

8 000 HUF
14
-  Vasvármegye. Szerk.: Dr. Sziklay János.-Dr. Borovszky Samu. Magyarország vármegyéi és városai. Magyarország monográfiája. Bp.,1898, Apollo Irodalmi Társaság, XI+622 p.+31 t. (1 kihajtható, 4 színes, 1 kétlapos, 3 kihajtható térkép). Kiadói aranyozott, festett, dombornyomásos egészvászon-kötésben, Leszik-kötés, festett lapélekkel, kissé kopottas borítóval
18129.

10 000 HUF
27,03
29,41
16
Dr. Borovszky Samu (szerk.): Nógrád vármegye. Magyarország vármegyéi és városai. Bp., é.n. OSz. Monográfia társaság. Kiadói aranyozott, festett Gottermayer egészvászon kötésben, kis kopással
18130.

10 000 HUF
27,03
29,41
22
Magyarország vármegyéi és városai: Heves vármegye. szerk. Borovszky Samu. Bp., é.n. Orsz. Monográfia Társaság. Aranyozott, festett egészvászon kötésben. Gottermayer kötésben. Levált gerinccel, benne van a könyvben. Egy-két lapon kisebb sérülések.
18131.

6 000 HUF
18

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF