Books: Religion

Number of items: 50

18763.

900 000 HUF
2 432,43
2 647,06
Helvetica Confessio az-az, a keresztyén hitröl való vallás-tétel, a szerént, a mint azt Helvetziában, a Kristus Ekklésiájának Tanitói, kik Tigúrumban, Bernában s a t és azoknak Szövetséges Társai között vagynak; kikhez adták magokat, a Genevai és Neocomumi Ekklésiáknak Tanitói, áz Evangyéliomnak, Skótzia, Lengyel és Magyar-Országokban lévö Hirdetöivel együtt, egyezö akarattal bé-vették és kibotsátották 1566-dik Esztendöben. Deákból Magyarra Forditva. Debreczenben, 1791., Huszthy Rusz Sámuel, 16+201+5 p. Korabeli kartonált papírkötésben, kopott, foltos borítóval, kissé foltos lapokkal, az elülső és hátsó szennylapokon bejegyzésekkel, az elülsőn viaszpecséttel.
18764.

Helvetica Confessio az-az, a' keresztyén hitröl való vallás-tétel, a' szerént, a' mint azt Helvetziában, a' Kristus' Ekklésiájának Tanitói, kik Tigúrumban, Bernában 's a' t és azoknak Szövetséges Társai között vagynak; kikhez adták magokat, a Genevai és Neocomumi Ekklésiáknak Tanitói, áz Evangyéliomnak, Skótzia, Lengyel és Magyar-Országokban lévö Hirdetöivel együtt, egyezö akarattal bé-vették és kibotsátották 1566-dik Esztendöben. Deákból Magyarra Forditva. Debreczenben, 1791., Huszthy Rusz Sámuel, 16+201+5 p. Korabeli kartonált papírkötésben, kopott, foltos borítóval, kissé foltos lapokkal, az elülső és hátsó szennylapokon bejegyzésekkel, az elülsőn viaszpecséttel.

40 000 HUF
108,11
117,65
Közönséges Isteni tiszteletre rendeltetett Énekes Könyv, melly Szent Dávid sóltárin kívűl magában foglal némelly kiválogatott, és a Helvétziai vallástételt követő négy szuperintendentzia által jóvá hagyódott énekeket, egynéhány imádságokkal egygyütt. Debreczenbenn, 1825, Nyomtatta Tóth Ferencz. X, (11)-544, 46 p. Szövegközti kottákkal. Krohű karton kötésben, néhány lap javított, restaurált
18765.

Közönséges Isteni tiszteletre rendeltetett Énekes Könyv, melly Szent Dávid 'sóltárin kívűl magában foglal némelly kiválogatott, és a' Helvétziai vallástételt követő négy szuperintendentzia által jóvá hagyódott énekeket, egynéhány imádságokkal egygyütt. Debreczenbenn, 1825, Nyomtatta Tóth Ferencz. X, (11)-544, 46 p. Szövegközti kottákkal. Krohű karton kötésben, néhány lap javított, restaurált

20 000 HUF
54,05
58,82
18766.

40 000 HUF
108,11
117,65
18767.

20 000 HUF
54,05
58,82
18768.

8 000 HUF
Ritz Sándor 3 műve:   A templom. Múlt, jelen és jövő felülmúlhatatlan alkotása, az örök-templom Santo Stefano Rotonda, az apokalipszis új Jeruzsálemének szent városa. Roma, 1975, Magánkiadás. Kiadói papírkötés.;   La Nuvo Gerusalemme dellApocalisse e Santo Stefano Rotondo. Roma, 1967., Fratelli Palombi. Olasz nyelven. Kiadói papírkötés.;   LInsuperabile creazione del passato, presente e futuro: il tempio perenne di Santo Stefano Rotondo in Roma, la Nuova Gerusalemme dellApocalisse. Roma, én., Magánkiadás. Olasz nyelven. Kiadói papírkötés.   Egy képeslappal a S. Stefano Rotondo-ról.
18769.

Ritz Sándor 3 műve: A templom. Múlt, jelen és jövő felülmúlhatatlan alkotása, az örök-templom Santo Stefano Rotonda, az apokalipszis új Jeruzsálemének szent városa. Roma, 1975, Magánkiadás. Kiadói papírkötés.; La Nuvo Gerusalemme dell'Apocalisse e Santo Stefano Rotondo. Roma, 1967., Fratelli Palombi. Olasz nyelven. Kiadói papírkötés.; L'Insuperabile creazione del passato, presente e futuro: il tempio perenne di Santo Stefano Rotondo in Roma, la Nuova Gerusalemme dell'Apocalisse. Roma, én., Magánkiadás. Olasz nyelven. Kiadói papírkötés. Egy képeslappal a S. Stefano Rotondo-ról.

5 000 HUF
18770.

4 000 HUF
1896-1899-1901 Protestáns Szemle 3 évfolyama: 1896 VIII. évf., 1899. XI. évf. füzet, benne: Emlékkönyv a Magyar Protestáns Irodalmi Társaság 1899. szeptember 20-én Debreczenben tartott harmadik nagygyűlésről, 1901 XIII. évf., benne: Emlékkönyv a Magyar Protestáns Irodalmi Társaság ötödik vándorgyűléséről. Átkötött félvászon-kötésben, kopott borítókkal, kissé foltos lapélekkel, néhány ceruzás aláhúzással.
18771.

5 000 HUF
Hamar Pál közalapítványi királyi ügyigazgató, mint a Szent Korona egyik ügyészének véleménye, melyet a magyar főpapi javak és az ezekből kifolyó vallásalap jogi természete kérdésében a magyar országgyűlés képviselőháza kiküldött bizottságának 1875-dik évi ápril 20-ról és május 7-ről kelt felhívásai nyomán tisztelettel előterjeszt. Esztergom, 1876, Horák Egyed-ny., 257 p. Átkötött félvászon-kötésben, kissé sérült, kopottas borítóval, a hátsó kötéstáblán gróf Csáky Károly Emmánuel (1852-1919) kanonok, püspök ex librisével.
18772.

3 000 HUF
Tokody Ödön Szerk: A magyarországi római és görög katholikus papság egyetemes névtára 1880-ra. Első évfolyam. Temesvár, 1880. 1183p. Modern egészvászon kötésben
18773.

4 200 HUF
11,35
12,35
10 db Szent Benedek-rendi (Bencés, OSB) vonatkozású könyv. Vegyes kötésben, változó, de jórészt jó állapotban.
18774.

4 200 HUF
11,35
12,35

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF