Books: Military

Number of items: 47

Technischer Unterricht für die k. k. Pionnier-Truppe 5-6-7-8-9. Theile: 5. Theil: Zimmermann-Arbeiten, 6. Theil: Bekleidungs - Arbeiten, 7. Theil: Straßen-Bau, 8. Theil: Eisenbahn- und Telegrafen - Bau; 9. Theil: Waßer-Bau. Wien, 1877., Druck der Kaiserlich-Königlichen Hof- und Staatsdruckerei, XVI+127; XIII+2+77+2; XII+70; XII+2+98; XI+1+40 p. Szövegközti illusztrációkkal. Német nyelven. Korabeli kopott félvászon-kötésben, névbejegyzéssel, egy lapon (5. Theil, 127 oldal) szöveget is érintő sérüléssel.
18320.

20 000 HUF
54,05
58,82
Csettkey László volt vezérkari ezredes, az 1. magyar hadsereg vezérkari főnökének posthumous katonapolitikai, hadtörténelmi tanulmányai. I. Az 1944. október 15-i események és annak előzményei, ahogy én Budapesten a központban átéltem. II. Az összeomlás előestéjén. Magyar Történelmi Kutató Társaság sorozatban megjelenő könyvei 8. köt. hn., 1981., Magyar Történelmi Kutató Társaság, 125 p. Emigráns kiadás. Kiadói papírkötés, a szövegben színes kiemelésekkel.
18321.

Csettkey László volt vezérkari ezredes, az 1. magyar hadsereg vezérkari főnökének posthumous katonapolitikai, hadtörténelmi tanulmányai. I. Az 1944. október 15-i események és annak előzményei, ahogy én Budapesten a "központban" átéltem. II. Az összeomlás előestéjén. Magyar Történelmi Kutató Társaság sorozatban megjelenő könyvei 8. köt. hn., 1981., Magyar Történelmi Kutató Társaság, 125 p. Emigráns kiadás. Kiadói papírkötés, a szövegben színes kiemelésekkel.

12 000 HUF
32,43
35,29
Bachó László (szerk.): A Magyar Kir. Honvéd Ludovika Akadémia története. Bp., 1930, M.K.H. Ludovika Akadémia. Kiadói aranyozott, dombornyomott egészvászon kötés, kopottas állapotban.
18322.

10 000 HUF
27,03
29,41
A magyar nemzet aranykönyve 1914-1918. Bp., 1921, A magyar nemzet aranykönyve szerkesztő-bizottsága. Első világháborús képes katonai életrajzokkal. Kiadói félvászon kötésben, kissé kopott
18323.

9 000 HUF
24,32
26,47
1931 A Magyar Királyi Csendőrség zsebkönyve 3 + 4 t arcképek + 370p. + (4) p reklámok. Modern egészvászon kötésben
18324.

5 000 HUF
Militärwissenschatliche Mitteilungen. 66. Jahrgang. Hrsg. vom Österreichischen Budesministerium für Landesverteidigung. Wien, 1935., Österreichischen Bundesministerium, 1006 p. + 2-15 t. Német nyelven, érdekes írásokkal, közte az I. világháborúra vonatkozóval. Átkötött félvászon-kötésben, kopott borítóval, deformált gerinccel, intézményi bélyegzésekkel, egy hiányzó melléklettel.
18325.

5 000 HUF
Nagy Endre: A nagy háború anekdotakincse. Összeáll. és előszóval ellátta: - - . Bp., 1915, Singer és Wolfner (Budapesti Hirlap-ny.), 110 p. Mühlbeck Károly, Linek Lajos és mások rajzaival. Átkötött félvászon-kötésben, festett lapélekkel, kissé kopott borítóval.
18326.

4 000 HUF
Angyal László: Hullámzó láthatár. Bp., 1981., Zrínyi. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. A szerző által dedikált.
18327.

4 000 HUF
Aggházy Kamil-Stefán Valér: A világháború 1914-1918. Bp., 1934, Országos Közművelődési Tanács Könyvosztálya, 4+320 p. + XVI (Fekete-fehér képtáblák) t. Szövegközti és egészoldalas térképekkel. Kiadói egészvászon kötés, kopott, kissé foltos borítóval.
18328.

3 600 HUF
9,73
10,59
-  A magyar katona. Vitézségünk ezer éve I-II. Szerk. Pilch Jeno. 435 képpel, vázlattal és 10 melléklettel. Nagybányai Vitéz Horthy Miklós Magyarország kormányzója, Vitéz József kir. herceg tábornagy, Jákfai Vitéz Gömbös Gyula m. kir. miniszterelnök és honvédelmi miniszter bevezeto soraival. Bp., 1933, Franklin-Társulat. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, sérült gerincekkel
18329.

3 200 HUF
8,65
9,41
Nemeskürty István Requiem egy hadseregért. 1 kiadás. DEDIK. Ludovikás padtársának. Szigetvári Sándor későbbi kaposvári ügyészség vezetőjének. Bp., 1972. Magvető. Vászonkötésben, papír védőborítóval
18330.

3 000 HUF
Bódi Ottó: A sopronbánfalvi hősi temető. 2016, Soproni Anzsu Kft. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
18331.

3 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF