Books: Gastronomy and Gardening

Number of items: 52

Uj Szakáts-könyv, mellyben külömb-külömbféle válogatott, tzifra, jó, egésséges, hasznos, tiszta, és szapora Étkeknek meg-készítése sütése és főzése a gazdaszszonyoknak nagy hasznára leábrázoltatik. Pest, 1795, Füskúti Ifjabb Landerer Mihály, 208 (helyesen 206) p. (Hiány: címkép, táblák, a könyv végi ajánlás; ill. a köteten belül is előfordulnak laphiányok, pl.: 15-16. old.) Korabeli sérült, hiányos kartonált kötésben, helyenként kissé sérült, a fűzéstől elváló lapokkal, a könyv elején tulajdonosi bejegyzésekkel, a hátsó kötéstábla hiányzik.
18600.

Uj Szakáts-könyv, mellyben külömb-külömbféle válogatott, tzifra, jó, egésséges, hasznos, tiszta, és szapora Étkeknek meg-készítése sütése és főzése a' gazdaszszonyoknak nagy hasznára leábrázoltatik. Pest, 1795, Füskúti Ifjabb Landerer Mihály, 208 (helyesen 206) p. (Hiány: címkép, táblák, a könyv végi ajánlás; ill. a köteten belül is előfordulnak laphiányok, pl.: 15-16. old.) Korabeli sérült, hiányos kartonált kötésben, helyenként kissé sérült, a fűzéstől elváló lapokkal, a könyv elején tulajdonosi bejegyzésekkel, a hátsó kötéstábla hiányzik.

50 000 HUF
135,14
147,06
11
Sárosi Bella: Legjobb szegedi szakácskönyv. Számos, a szöveg közé nyomott ábrával. Bp.,én.,Magyar Kereskedelmi Közlöny,(Globus-ny.), 448 p. A kötet végén korabeli reklámokkal. Átkötött egészvászon-kötés, az eredeti borítót a táblákra kasírozták, 2 lapot restauráltak, (közte a címlapot) és 1 lap javított.
18601.

12 000 HUF
32,43
35,29
Z. Tábori Piroska: A Ma szakácskönyve. 2000 recept diétás ételek, olcsó és gyorsan készülő ételek, weekend főzés, nyers ételek. A diétás étrendet összeállította: Vincze Jenő. III. kiadás. [Bp., 1936.], Dante,(Fővárosi-ny.), 632 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kiadói javított kartontokkal, a gerincen és a borítón kopásnyomokkal, de belül jó állapotban.
18602.

6 000 HUF
Kugler [Henrik] Géza: A legújabb és legteljesebb gyakorlati nagy budapesti szakácskönyv és házi czukrászat. Híres magyar és francia szakácsművészek nyomán, számos képpel. Írta: - -. Bp., ,Rozsnyai Károly, (Neuwald Illés-ny.), 509+1 p. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, sérült gerinccel, de belül a lapok épek, tiszták. 1922-es ajándékozási sorokkal.
18603.

4 800 HUF
12,97
14,12
10
Nélkülözhetetlen vegetáriánus könyv. Szerk. Justh Szilvia. Bp., 2000. Vince Kiadó. Kiadói kartonált papírkötésben, kiadói papír védőborítóban. 304p. Receptekkel, fotókkal gazdagon illusztrálva. Jó állapotban.
18604.

4 000 HUF
Sütemények és tészták könyve. Gyakorlatilag kipróbált utmutatások. Gazdaasszonyok Könyvtára I. köt. Bp., 1911., Bercsényi Nyomda Rt., 125+3 p. Korabeli reklámokkal. Egészvászon-kötés, számos ceruzás bejegyzéssel, jegyzettel, kopott borítóval.
18605.

3 800 HUF
10,27
11,18
Kochbuch für ländliche Haushalte. Wien, 1939. Reichsnährstand Verlag. Javított papírkötésben
18606.

2 800 HUF
7,57
8,24
10
Gonda Erzsébet: Főzzünk jobban. Bp., [1949], Béta, 358 p. Kiadói félvászon-kötés, sérült, szétvált borítóval, néhány sérült, foltos lappal.
18607.

5 000 HUF
Walther Klára: Francia konyha magyar szívvel. Bp., 2013. Geopen, Kiadói kartonált papírkötésben
18608.

8 000 HUF
Most mit tegyek? 200 hasznos tanács. Bp., é.n. Drogista közlöny. Kiadói kissé kopott papírkötésben
18609.

5 000 HUF
Mohácsy Mátyás - Porpáczy Aladár: A körte termesztése és nemesítése. Függelékben: A birs termesztése. Bp., 1958, Mezőgazdasági Kiadó. Harmadik, javított kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé foltos borítóval, néhány foltos lappal.
18610.

8 000 HUF
Palocsay Rudolf: Virágnemesítési kísérleteim. Bukarest, 1960., Mezőgazdasági és Erdészeti Könyvkiadó. Kiadói félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, foltos lapokkal.
18611.

4 800 HUF
12,97
14,12

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF