https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/
https://www.darabanth.com/

Continuous online auctions

Tételek lista

Maps

Number of items: 261

Auction is over! Item soon called at the auction hall
1796 Reilly, Franz Johann Joseph von (1766-1820): Karte von dem Königreiche Ungarn und der Königreichen Kroatien und Sklawonien und der Grossfürsenthum Siebenbürgen. - Magyarország, Horvátország.. és az Erdélyi nagyhercegség térképe. Színezett rézmetszet, felső részén folttal / Colored engraving with stain on the upper third 685x505 mm
17192.

1796 Reilly, Franz Johann Joseph von (1766-1820): Karte von dem Königreiche Ungarn und der Königreichen Kroatien und Sklawonien und der Grossfürsenthum Siebenbürgen. - Magyarország, Horvátország.. és az Erdélyi nagyhercegség térképe. Színezett rézmetszet, felső részén folttal / Colored engraving with stain on the upper third 685x505 mm

 
The item is not available
Starting price:
140 000 HUF
378,38
EUR
,
411,76
USD
Number of bids:
0
Magyarország térképe a pozsareváci béke után, jobb felső sarkában Temesvár ostromának képével. Hungaria cum adiacentibus Provinciis nova et accuratiori forma exhibetur a Christoph. Weigelio. Weigel, Christoph (1654-1725). Színezett rézmetszetű térkép. Szélén sérült és minimális kb 1cm2 mértékben hiányos. 605x405 mm
17193.

Magyarország térképe a pozsareváci béke után, jobb felső sarkában Temesvár ostromának képével. Hungaria cum adiacentibus Provinciis nova et accuratiori forma exhibetur a Christoph. Weigelio. Weigel, Christoph (1654-1725). Színezett rézmetszetű térkép. Szélén sérült és minimális kb 1cm2 mértékben hiányos. 605x405 mm

 
Sold
Starting price:
40 000 HUF
108,11
EUR
,
117,65
USD
Number of bids:
1
cca 1660 Hungary, Hungaria. Magyarország színezett rézmetszetű térképe. Alatta és hátoldalán a Magyar Királyság angol nyelvű leírásával. London, é.n. 187x182 mm, lapméret 197x308 mm
17194.

cca 1660 Hungary, Hungaria. Magyarország színezett rézmetszetű térképe. Alatta és hátoldalán a Magyar Királyság angol nyelvű leírásával. London, é.n. 187x182 mm, lapméret 197x308 mm

 
The item is not available
Starting price:
60 000 HUF
162,16
EUR
,
176,47
USD
Number of bids:
0
XVIII. sz. első fele Johann Babtiste Homann (1664-1724): Danubii Fluminis (ab urbe Lentia usq. et ultra Bydenam urbem cum influentibus fluviis delineati) Pars Media, in qua Hungaria, Sclavonia, Bosnia, Dalmatia et Servia cum vicinis aliis Regionibus - accurat? describuntur ? Ioh. Bapt. Homanno S. C. M.Geographo Norimbergae. Magyarország és a Duna medence térképe, In: Homann: Atlas von Hundert Charten 154., Szántai: Homann 6c., kézzel színezett rézmetszet, papír, kis kopásnyomokkal, 49x56 cm, lap: 56x64 cm
17195.

XVIII. sz. első fele Johann Babtiste Homann (1664-1724): "Danubii Fluminis (ab urbe Lentia usq. et ultra Bydenam urbem cum influentibus fluviis delineati) Pars Media, in qua Hungaria, Sclavonia, Bosnia, Dalmatia et Servia cum vicinis aliis Regionibus - accurat? describuntur ? Ioh. Bapt. Homanno S. C. M.Geographo Norimbergae." Magyarország és a Duna medence térképe, In: Homann: Atlas von Hundert Charten 154., Szántai: Homann 6c., kézzel színezett rézmetszet, papír, kis kopásnyomokkal, 49x56 cm, lap: 56x64 cm

 
The item is not available
Starting price:
40 000 HUF
108,11
EUR
,
117,65
USD
Number of bids:
0
Euler, Leonhard (1707-1783) Tabula geograph. Magnae Britanniae ad emendatiora Exempla adhuc edita jussu... - Nagy-Britannia térképe. Nagyméretű, színezett rézmetszet. / Large map of Great Britain Large copper plate engraved map. metszet: 365x315 mm Hátul ragasztással megerősítve
17196.

Euler, Leonhard (1707-1783) Tabula geograph. Magnae Britanniae ad emendatiora Exempla adhuc edita jussu... - Nagy-Britannia térképe. Nagyméretű, színezett rézmetszet. / Large map of Great Britain Large copper plate engraved map. metszet: 365x315 mm Hátul ragasztással megerősítve

 
The item is not available
Starting price:
40 000 HUF
108,11
EUR
,
117,65
USD
Number of bids:
0
cca 1769 Isaak Tirion (1705-1769): Nieuwe Kaart van t Koninkryk Hongaryen en Zevenbergen na de laatste ondekkingen. t Amsterdam by Isaak Tirion. Magyarország és Erdély térképe, In: Tirion, Isaak: Nieuwe en Beknopte Hand-Atlas (Amsterdam, 1769 után), kézzel színezett rézmetszet, papír, a széleken kis gyűrődésnyomokkal, szakadásokkal, 28x33 cm, lap: 44x54 cm
17197.

cca 1769 Isaak Tirion (1705-1769): "Nieuwe Kaart van 't Koninkryk Hongaryen en Zevenbergen na de laatste ondekkingen. 't Amsterdam by Isaak Tirion." Magyarország és Erdély térképe, In: Tirion, Isaak: Nieuwe en Beknopte Hand-Atlas (Amsterdam, 1769 után), kézzel színezett rézmetszet, papír, a széleken kis gyűrődésnyomokkal, szakadásokkal, 28x33 cm, lap: 44x54 cm

 
The item is not available
Starting price:
36 000 HUF
97,30
EUR
,
105,88
USD
Number of bids:
0
76 db magyar katonai térkép cca 1910-1920 általában szép állapotban
17198.

76 db magyar katonai térkép cca 1910-1920 általában szép állapotban

 
Sold
Starting price:
34 000 HUF
91,89
EUR
,
100,00
USD
Number of bids:
3
Ázsia térképe Homann, Johann Babtist - Johann Matthias Hazius.: Asia Secundum legitimas Projectionis Stereigraphicae A térkép felett francia nyelvű címleírás. Megjelent: Nürnberg, 1747. Atlas Novus Terrarum Orbis Imperia. színezett rézmetszet 55x48 cm, Kartonra kasírozva, szélén a képet nem érintő sérülésekkel / Map of Asia colored engraving with some faults on the edges 59x50 cm
17199.

Ázsia térképe Homann, Johann Babtist - Johann Matthias Hazius.: Asia Secundum legitimas Projectionis Stereigraphicae A térkép felett francia nyelvű címleírás. Megjelent: Nürnberg, 1747. Atlas Novus Terrarum Orbis Imperia. színezett rézmetszet 55x48 cm, Kartonra kasírozva, szélén a képet nem érintő sérülésekkel / Map of Asia colored engraving with some faults on the edges 59x50 cm

 
The item is not available
Starting price:
20 000 HUF
54,05
EUR
,
58,82
USD
Number of bids:
0
1789 Das Koenigreichs Ungarn in seine Zehen Gebiethe und alle Gespannschaften abgetheilt. A Magyar Királyság térképe, rendkívül szépen színezett rézmetszet, In: Reilly, Franz Johann Josef von: Schauplatz der fünf Theile der Welt, Bécs/Wien, 1789, Szántai: Reilly 2, 23x30,5 cm, lap: 26x35 cm
17200.

1789 "Das Koenigreichs Ungarn in seine Zehen Gebiethe und alle Gespannschaften abgetheilt." A Magyar Királyság térképe, rendkívül szépen színezett rézmetszet, In: Reilly, Franz Johann Josef von: Schauplatz der fünf Theile der Welt, Bécs/Wien, 1789, Szántai: Reilly 2, 23x30,5 cm, lap: 26x35 cm

 
Sold
Starting price:
30 000 HUF
81,08
EUR
,
88,24
USD
Number of bids:
1
1793 Delineatio Territorii Posessionis Hoszszú-falu Inclyto Comitatui Szaladiensi ingremiatae concinnata a Samuele Eszenyi Jurato geometra Anno 1793. kézzel rajzolt térkép Szalai (Zalai) Testülethez benyújtott Hosszúfalu (Zalaapáti) birtokterület lehatárolását Eszenyi Sámuel esküdt geometra készítette. Vászonra kasírozva. 70 x 49 cm, jobb alsó részén 2 db. kivágott ovális rész. (A földmérő több zalai birtokosnál végzett hasonló munkát, pl. Zalacsány, Kehida. Díszes kartussal
17201.

1793 Delineatio Territorii Posessionis Hoszszú-falu Inclyto Comitatui Szaladiensi ingremiatae concinnata a Samuele Eszenyi Jurato geometra Anno 1793. kézzel rajzolt térkép Szalai (Zalai) Testülethez benyújtott Hosszúfalu (Zalaapáti) birtokterület lehatárolását Eszenyi Sámuel esküdt geometra készítette. Vászonra kasírozva. 70 x 49 cm, jobb alsó részén 2 db. kivágott ovális rész. (A földmérő több zalai birtokosnál végzett hasonló munkát, pl. Zalacsány, Kehida. Díszes kartussal

 
The item is not available
Starting price:
30 000 HUF
81,08
EUR
,
88,24
USD
Number of bids:
0
58 db K.u.K katonai térkép 1:200.000 K.u.K Militargeographisches Institut.  A kb. 49 x 68 cm papír térképszelvényeken katonai precizitással ábrázolják Magyarország és az ország körüli európai területeket. Feltüntetik a felmérés évét, a léptéket, szélességi-és hosszúsági fokokat, városokat, községeket, tanyákat, folyókat, mocsarakat, domborzatot a szintkülönbség megadásával, négy égtáj alapján a szomszédos területek irányát a fő település nevével. Magyar nyelven ismert térképi jelölések magyar nyelvűek, a többi az adott terület nyelvi járásának megfelelő. Ez érvényes a fontosabb objektumok nevére is pl.: Gyár, Kastély, Csárda, korcsma, Zárda, Major, Vadászlak, Rom.  1. 38­­* 46* SZEGEDIN  2. 43­* 47* GYERGYÓ- SZT-MIKLÓS  3. 36* 48* KOMORN  4. 37* 47* BUDAPEST KECSKEMÉT  5. 40* 48* MUNKÁCS  6. 35­* 46* BJELOVAR  7. 36­* 47* SZÉKESFEHÉRVÁR  8. 40* 47* GOSZWARDEN Nagyvárad  9. 33* 46* CILLI  10. 37* 48* BUDAPEST (LOSONC)  11. Umgebungskarte von BUDAPEST  12. 34* 46* ZAGREB  13. 39* 50* TARNOW  14. ALSÓ-LENDVA und LENTI zone 19 col XV.  15. 41* 46* GYULA-FEHÉRVÁR (KARSBURG)  16. 42* 47* BESZTERCE (BISTRIZ)  17. 41* 47* KOLOZSVÁR (KLAUSENBURG)  18. 38* 47* SZOLNOK  19. 36*­ 47* SZÉKESFEHÉRVÁR ­  20. 39* 47* BÉKÉS-CSABA  21. 38* 48* MISKOLC  22. 39* 48* DEBRECEN  23. 35* 46* BJELOVAR Pecsétnyomóval felülbélyegezve: 1915. II. 10.  24. 36* 46* KAPOSVÁR 5459 kétoldalas első oldal Ivanics rendszer, másik oldal  23. 33* 46* FÜNFKIRCHEN  Mérték 1:75.000 M. KIR. HONVÉD TÉRKÉPÉSZETI INTÉZET  25. KAPOSVÁR 5459  26. 33* 50* KOLIN  27. 44* 45* PLOESTI  28. 40* 45* ORSOVA  29. 39* 45* WERSCHETZ  30. 37* 45* MIRIWITZ  31. 36* 45* BROD  32. 42* 46* NAGY-SZEBEN (HERMANNSTADT)  33. 34* 45* KOSTAJNICA  34. 33* 45* ZENG  35. 44* 46* KÉZDI-VÁSÁRHELY  36. 43* 46* BRASSÓ (KRONSTADT)  37. 44* 48* CZERNOWITZ  38. 43* 48* SNIATYN  39. 42* 48* MÁRAMOROS-SZIGET  40. 41* 48* SZATMÁR-NÉMETI  41. 44* 49* HUSIAYIN  42. 42* 49* STNISLAU  43. 41* 49* TURKA  44. 35* 48* PRESSBURD  45. 40* 49* UNGVAR  46. 39* 49* KASSA (KASCHAU)  47. 38* 49* LEUTSCHAU  48. 36* 49* TRENTSCHIN  49. 35* 49* LUNDENBURG  50. 33* 47* GRAZ  51. 38* 45* BELGRAD  52. 44* 47* PIATRA  53. LETENYE 5457 kétoldalas 1. oldal: Ivanics rendszer hátoldal: Budapesti rendszer  54. első lap: NAGYKANIZSA 5458 hátlap NAGYKANIZSA 5459  55. 33 48 ST PÖLTEN  56. 43* * 49 KOLOMEA  57. Szegély és felirat nélkül (térképen: Zalalövő)  58. Szegély és felirat nélkül (térképen: Warasd)
17202.

58 db K.u.K katonai térkép 1:200.000 K.u.K Militargeographisches Institut. A kb. 49 x 68 cm papír térképszelvényeken katonai precizitással ábrázolják Magyarország és az ország körüli európai területeket. Feltüntetik a felmérés évét, a léptéket, szélességi-és hosszúsági fokokat, városokat, községeket, tanyákat, folyókat, mocsarakat, domborzatot a szintkülönbség megadásával, négy égtáj alapján a szomszédos területek irányát a fő település nevével. Magyar nyelven ismert térképi jelölések magyar nyelvűek, a többi az adott terület nyelvi járásának megfelelő. Ez érvényes a fontosabb objektumok nevére is pl.: Gyár, Kastély, Csárda, korcsma, Zárda, Major, Vadászlak, Rom. 1. 38­­* 46* SZEGEDIN 2. 43­* 47* GYERGYÓ- SZT-MIKLÓS 3. 36* 48* KOMORN 4. 37* 47* BUDAPEST KECSKEMÉT 5. 40* 48* MUNKÁCS 6. 35­* 46* BJELOVAR 7. 36­* 47* SZÉKESFEHÉRVÁR 8. 40* 47* GOSZWARDEN Nagyvárad 9. 33* 46* CILLI 10. 37* 48* BUDAPEST (LOSONC) 11. Umgebungskarte von BUDAPEST 12. 34* 46* ZAGREB 13. 39* 50* TARNOW 14. ALSÓ-LENDVA und LENTI zone 19 col XV. 15. 41* 46* GYULA-FEHÉRVÁR (KARSBURG) 16. 42* 47* BESZTERCE (BISTRIZ) 17. 41* 47* KOLOZSVÁR (KLAUSENBURG) 18. 38* 47* SZOLNOK 19. 36*­ 47* SZÉKESFEHÉRVÁR ­ 20. 39* 47* BÉKÉS-CSABA 21. 38* 48* MISKOLC 22. 39* 48* DEBRECEN 23. 35* 46* BJELOVAR Pecsétnyomóval felülbélyegezve: 1915. II. 10. 24. 36* 46* KAPOSVÁR 5459 kétoldalas első oldal Ivanics rendszer, másik oldal 23. 33* 46* FÜNFKIRCHEN Mérték 1:75.000 M. KIR. HONVÉD TÉRKÉPÉSZETI INTÉZET 25. KAPOSVÁR 5459 26. 33* 50* KOLIN 27. 44* 45* PLOESTI 28. 40* 45* ORSOVA 29. 39* 45* WERSCHETZ 30. 37* 45* MIRIWITZ 31. 36* 45* BROD 32. 42* 46* NAGY-SZEBEN (HERMANNSTADT) 33. 34* 45* KOSTAJNICA 34. 33* 45* ZENG 35. 44* 46* KÉZDI-VÁSÁRHELY 36. 43* 46* BRASSÓ (KRONSTADT) 37. 44* 48* CZERNOWITZ 38. 43* 48* SNIATYN 39. 42* 48* MÁRAMOROS-SZIGET 40. 41* 48* SZATMÁR-NÉMETI 41. 44* 49* HUSIAYIN 42. 42* 49* STNISLAU 43. 41* 49* TURKA 44. 35* 48* PRESSBURD 45. 40* 49* UNGVAR 46. 39* 49* KASSA (KASCHAU) 47. 38* 49* LEUTSCHAU 48. 36* 49* TRENTSCHIN 49. 35* 49* LUNDENBURG 50. 33* 47* GRAZ 51. 38* 45* BELGRAD 52. 44* 47* PIATRA 53. LETENYE 5457 kétoldalas 1. oldal: Ivanics rendszer hátoldal: Budapesti rendszer 54. első lap: NAGYKANIZSA 5458 hátlap NAGYKANIZSA 5459 55. 33 48 ST PÖLTEN 56. 43* * 49 KOLOMEA 57. Szegély és felirat nélkül (térképen: Zalalövő) 58. Szegély és felirat nélkül (térképen: Warasd)

 
Sold
Starting price:
30 000 HUF
81,08
EUR
,
88,24
USD
Number of bids:
7
Ortelius, Abraham: Transilvania - Erdély térképe 1598. Antwerpen. Színezett rézmetszet, paszpartuban / colored copper plate engraving 110x75 mm
17203.

Ortelius, Abraham: Transilvania - Erdély térképe 1598. Antwerpen. Színezett rézmetszet, paszpartuban / colored copper plate engraving 110x75 mm

 
The item is not available
Starting price:
30 000 HUF
81,08
EUR
,
88,24
USD
Number of bids:
0

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Filter auction items

further page navigation

Contact

Opening hours

  • Monday: 12-17
  • Tuesday-Wednesday: 10-17
  • Thursday: 10-19
  • Friday: closed
  • Weekend: closed

Our sites

© 2011-2024 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com/en/feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
Livestream

Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment