Bán András - Novotny Tihamér: Bukta Imre. Új Művészet Könyvek 10. Bp., 1998, Új Művészet Kiadó. Gazdag képanyaggal, közte Bukta Imre műveinek reprodukcióival illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
Kókay Krisztina. (Kókay Krisztina grafikus, textilművész 1991-2004 közötti munkásságát bemutató katalógus). H.n., é.n., Mester Nyomda. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
Csapó György: Ilosvai Varga I. Bp., 1981, Képzőművészeti Alap. Gazdag fekete-fehér és színes képanyaggal, Ilosvai Varga István műveinek reprodukcióival illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, sérült kiadói papír védőborítóban. Megjelent 5000 példányban. + 1958 Ilosvai Varga István festőművész kiállítása, Ernst Múzeum - Budapest, kiállítási prospektus
Nikolaus Pevsner: Az európai építészet története. Michael Forsyth bevezetőjével és utóiratával. Bp., 2014, Corvina. Ötödik, átdolgozott magyar kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóval.
Lyka Károly: Magyar Művészet 1800-1850. Bp., 1942.,Singer és Wolfner, 640+4 p. Az 549-628. oldalak között fekete-fehér képtáblákkal. Kiadói kopott félvászon-kötés, kissé laza fűzéssel, kissé foltos lapokkal.
Hatvany Lajos - Gink Károly: Beszélő házak és tájak. A magyar irodalom emlékhelyei. Bp., 1989, Officina Nova, 924 p. Számos fotóval illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Gerevich László: A felvidéki szobrászat stílusfejlődése. A szerző, Gerevich László (1911-1997) által DEDIKÁLT, dátumozott példány (1944.) Bp.,1943, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 23+1 p.+16+1 (fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói papírkötésben, foltos borítóval, javított gerinccel.