Historical documents, manuscripts

Number of items: 134

1912 Nagyváradi állami és vármegyei tisztviselők értekezletének jegyzőkönyve, 1912. jan. 27., az ülés elnöke: Dr. Bary József (1858-1915) m. kir. törvényszéke, a tiszaeszlári vérvádper vizsgálóbírója,foltos, a 3 lap sarkán hiány, 4 sztl. lev.
14126.

2 000 HUF
1912-1913 Régi emlékkönyv, magyar és német nyelvű bejegyzésekkel, bársonyborítású, fém plakettel (levált a borítóról) díszített kötésben
14127.

3 000 HUF
cca 1913-1914 Justh Gyula (1850-1917) politikus, országgyűlési képviselőt ábrázoló 3 db fotólap, ebből kettő feleségének címezve, saját kezű soraival; a harmadik német nyelven megírva. Részben elmosódott írással, sérülésekkel, vágott lapszélekkel, 13x9 cm körüli méretben.
14128.

3 000 HUF
1914 Dr. Bary József (1858-1915) m. kir. kúriai bíró, a tiszaeszlári vérvádper vizsgálóbírója részére szóló névnapi köszöntő levél, Pallag Lajos az egész vöröskereszt nevében, borítékkal.
14129.

3 000 HUF
1914 Dr. Bary József (1858-1915) kúriai bíró, a tiszaeszlári vérvádper vizsgálóbírója részére szóló nagyrészt gratuláló távirat, kb. 30 db, közte: Gróf Széchényi Miklós püspök és mások.
14130.

6 500 HUF
17,57
19,12
14131.

28 000 HUF
75,68
82,35
1915 Lugos, Issekutz Aurél (1864-1934), Krassó-Szörény Vármegye alispánja, későbbi belügyi államtitkár részvétnyilvánító levele egy ismeretlennek címezve, miután fia I. világháborúban életét vesztette. Két beírt oldal, fejléces papíron, Issekutz Aurél autográf aláírásával.
14132.

2 200 HUF
5,95
6,47
1915 báró Gaizler Géza saját kézzel írt levele nemesi címeres levélpapíron
14133.

1 000 HUF
cca 1915-37 Többségében Josef Adolf Bondy (1876-1946) prágai és berlini újságíró, szerkesztő, író munkásságához kapcsolódó kéziratok, levelek, okmányok, meghívók, katonai iratok stb., össz. 12 db. Többségében német, részben angol nyelven. Közte két kiemelkedő darab: egy az Insel Verlag által 1921-ben küldött levél, amelyben Rainer Maria Rilke költő korai verseiről érdeklődnek, amelyeket Bondy egy Moderne Dichtung c. lapban közölt; valamint Ernst Lissauer (1882-1937) költő, drámaíró kézzel írt levele és levelezőlapja Bondyhoz, német nyelven. Dorothy Tennant, Lady Stanley (1855-1926) angol festőnő autográf levele, amelyben említi Bastien Lepage francia festő nevét, egy beírt oldal. Részben sérült és foltos. Érdekes, átnézésre több mint érdemes anyag!!! / cca 1915-37 Letters, documents, mostly connected to the work and life of journalist, editor, writer Josef Adolf Bondy (1876-1946), who lived in Prague and Berlin, mostly in German, partially in English languague, 12 pcs. Most interesting: Letter from Insel Verlag to Bondy from 1921, where they inquire about the early works written by famous poet Rainer Maria Rilke. Letter and postcard by poet Ernst Lissauer (1882-1937) to Bondy. Autograph letter written Dorothy Tennant, Lady Stanley (1855-1926), English painter, in which she mentions the name of famous French painter Bastien Lepage, one page. Some of them damaged and then stained. Very interesting lot!!!
14134.

5 000 HUF
1916 Országos Magyar Képzőművészeti Társulat levele Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész, műkritikus részére fejléces levélpapíron, amelyben közlik vele, hogy a Művészi Segély- és Nyugdíjalapot kezelő bizottság tagjává választották. Egy gépelt oldal, Lesskó János h. titkár autográf aláírásával, lap széle sérült.
14135.

1 400 HUF
cca 1920 Nem! Nem! Soha! irredenta ceruzadoboz, benne 12 db Nem! Nem! Soha! irredenta ceruza, eredeti feliratos papírszalaggal körülragasztott bontatlan csomagban, Schuler József Rt. Budapest, doboz sérült, 19×18×2,7 cm
14136.

cca 1920 "Nem! Nem! Soha!" irredenta ceruzadoboz, benne 12 db "Nem! Nem! Soha!" irredenta ceruza, eredeti feliratos papírszalaggal körülragasztott bontatlan csomagban, Schuler József Rt. Budapest, doboz sérült, 19×18×2,7 cm

18 000 HUF
48,65
52,94
20
1920 Területkimutatás Nagys. Szentkirályi Istvánné hosszufalui birtokáról (Zala), 7 kézzel beírt lapon
14137.

5 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF