Books: about horses, horsing

Number of items: 22

dr. Wágenfeld (ford: Mihálka Antal) Általános baromorvoslási könyv vagyis alapos, és népszerű oktatás, melly a tenyésztőt a házi állatok betegségeinek könnyű megismerésére ... 81 ábrával 9 aczélra metszett táblán. Pest, 1848: Emich Gusztáv. Korabeli, foltos, sérült félvászon kötésben, kissé foltos lapokkal, a táblák nélkül! De így is ritkaság! 246p.
17355.

dr. Wágenfeld (ford: Mihálka Antal) Általános baromorvoslási könyv vagyis alapos, és népszerű oktatás, melly a' tenyésztőt a' házi állatok' betegségeinek könnyű megismerésére ... 81 ábrával 9 aczélra metszett táblán. Pest, 1848: Emich Gusztáv. Korabeli, foltos, sérült félvászon kötésben, kissé foltos lapokkal, a táblák nélkül! De így is ritkaság! 246p.

10 000 HUF
27,03
29,41
43
Zimmermann Ágoston: Patkolástan kovácsok számára. (185 képpel.) Bp., 1912., Pallas, 164 p. Szövegközti rajzokkal illusztrált. Kiadói papírkötés, a gerincen kis hiánnyal, névbejegyzéssel a borítón.
17356.

8 000 HUF
19
Zchille R. & R. Forrer: Die Pferdetrense in ihrer formen-entwicklung. Berlin, 1893. Verlag von Paul Bette, 17 p. + 17 t (litográfiák) Folió. Későbbi félvászon kötésben. 46 cm / A lovak zablájáról szóló, ritka, képes kiadvány!
17357.

10 000 HUF
27,03
29,41
Schvenbeck, Richard: Aus der Blüthezeit der Reitkunst. Berlin, 1896. Hayn. 24t. Lórajzok a lovaglás virágkorából. Folió. Borító nélkül. 36 p.
17358.

10 000 HUF
27,03
29,41
Pethe Ferenc: Pallérozott mezei gazdaság, mellyet a magyar mezei gazdaság tökélletesebbítésére a haza természetéhez s a nemzet állapotjához szabva theoretice és practice kidolgozott kisszántói - -. Első darab. [Sopron, 1805.,Szísz Antal], XXXX + 776 p. + 2 (kihajtható tábla) t. Korabeli félbőr-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, a hátsó kötéstábla sérült, hiányzó címlappal, foltos lapokkal, az 1. tábla nagyrészt hiányzik, a 3. tábla foltos, gyűrött, a hátsó szennylap hiányzik.
17359.

Pethe Ferenc: Pallérozott mezei gazdaság, mellyet a' magyar mezei gazdaság' tökélletesebbítésére a' haza' természetéhez 's a' nemzet' állapotjához szabva theoretice és practice kidolgozott kisszántói - -. Első darab. [Sopron, 1805.,Szísz Antal], XXXX + 776 p. + 2 (kihajtható tábla) t. Korabeli félbőr-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, a hátsó kötéstábla sérült, hiányzó címlappal, foltos lapokkal, az 1. tábla nagyrészt hiányzik, a 3. tábla foltos, gyűrött, a hátsó szennylap hiányzik.

16 000 HUF
43,24
47,06
10
Stephens Henry: Mezei gazdaság könyve. V. köt. Stephens Henry The Book of the Farm c. munkája nyomán a hazai körülményekhez alkalmazva kiadják Korizmics László, Benkő Dániel, Morócz István. Pest, 1858, Herz János,2+354+2 p. Szövegközti rajzokkal. Benne a lovak betegségeiről szóló résszel. Korabeli aranyozott gerincű félvászon-kötés, kopott borítóval.
17360.

Stephens Henry: Mezei gazdaság könyve. V. köt. Stephens Henry "The Book of the Farm" c. munkája nyomán a hazai körülményekhez alkalmazva kiadják Korizmics László, Benkő Dániel, Morócz István. Pest, 1858, Herz János,2+354+2 p. Szövegközti rajzokkal. Benne a lovak betegségeiről szóló résszel. Korabeli aranyozott gerincű félvászon-kötés, kopott borítóval.

5 000 HUF
31
Náray Andor: Állategészség- és járványtan. Keszthely, 1921., Nádai I-ny., 264 p.II., javított kiadás. Benne a lovak fertőző betegségei c. résszel. Átkötött félvászon-kötés, kissé foltos lapokkal, benne számos aláhúzással.
17361.

6 000 HUF
Waldbauer Henrik - Sárossy László: A messzelovaglás és a budapest-bécsi distáncverseny. Pécs, 1909., Blancz József, 380 p.+34 (fekete-fehér fotók) t. Átkötött félvászon-kötés, egy kijáró táblával, hiányzó térkép-melléklettel.
17362.

6 000 HUF
Dilg, Wilhelm: Die landwirtschaftliche Fohlenzucht. Wien, 1871. Faely & Frick. 48 fametsztettel a szöveg között. Könyv a csikótenyésztésről. 117 + 3 p. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben,
17363.

5 000 HUF
9
A ló és annak tenyésztése. Kézzel írt, sokszorosított jegyzet cca 1900. 378p. Korabeli félvászon kötésben
17364.

5 000 HUF
11
cca 1900 Carl Wiemann Hamburg kocsigyártó képes ismertetői hintókról. 27 lap 29 képpel, kijára kötésből, hozzá még két hintó képe
17365.

4 000 HUF
21
Károly Rezső: Francziaország mezőgazdasági viszonyai. Bp., 1900. Pallas. 230p. Sérült szétváló papírborítóval
17366.

3 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF