Books: Travelling, Local History

Number of items: 166

[Losontzi István]: Hármas Kis-Tükör, mellyben a szent histórián kívül a Magyar Kir. Birodalomnak és Erdély országnak I. földleírása, II. mostani polgári állapotja, s III. a magyar nemzetnek története ifjak számára leábrázoltatik. Pest, 1837, Trattner-Károlyi, V+6-200+47 p. Nyolczadik megjobbított kiadás. Korabeli félbőr-kötésben, kopott borítóval, sérült gerinccel, hiányzó szennylapokkal, hiányzó térképpel, a címlap és az utolsó lap javított, a táblák belseje és az utolsó lap foltos.
16000.

[Losontzi István]: Hármas Kis-Tükör, mellyben a' szent histórián kívül a' Magyar Kir. Birodalomnak és Erdély országnak I. földleírása, II. mostani polgári állapotja, 's III. a' magyar nemzetnek története ifjak számára leábrázoltatik. Pest, 1837, Trattner-Károlyi, V+6-200+47 p. Nyolczadik megjobbított kiadás. Korabeli félbőr-kötésben, kopott borítóval, sérült gerinccel, hiányzó szennylapokkal, hiányzó térképpel, a címlap és az utolsó lap javított, a táblák belseje és az utolsó lap foltos.

30 000 HUF
81,08
88,24
Carter, Howard: Tut-Ankh-Amen koporsója és múmiája. Bp., Franklin. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, belsejében sérült lapok.
16001.

12 000 HUF
32,43
35,29
16002.

6 000 HUF
16003.

6 000 HUF
Román János: Források Sárospatak település és építészettörténetéhez. Források és regesták Sárospatak település- és építészettörténetéhez a XVI-XVIII. századi mezővárosi prokollumokban. Szerk.: Filep Antal. A Magyar Nemzeti Múzeum Rákóczi Múzeum Forráskiadványai 2. Sárospatak,1965., Sárospataki Rákóczi Múzeum. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval. Megjelent 450 példányban.
16004.

6 000 HUF
16005.

5 000 HUF
16006.

8 000 HUF
Magyarország és Erdély képekben. Kiadják és szerkesztik: Kubinyi Ferencz és Vahot Imre. I. és II. kötet [egybekötve]. Pest, 1853-1854,Emich, 2+7-132 p.+ 5 t (litográfiák).; 4+160 p.+6 t. Gazdag szövegközti fametszetű képanyaggal illusztrált. Korabeli félvászon-kötésben, kopott borítóval, foltos lapokkal, az a címlap és az utána következő (7/8.) lap kijár, néhány lapon bejegyzéssel, három lap sérült (95/96, 157/158/,159/160), valamint hiányzó lapokkal: az I. kötetből: 1-6. oldalak, 75-86., 91-94. oldalak, valamint csak 5 tábla (!), a II. kötetből: 19-22., 56-94.,97-98., 155-156.,161-162. oldalak, és csak 6 tábla!
16007.

5 000 HUF
Az Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben. Magyarország I. kötete. Bp., 1888, Magyar Királyi Államnyomda, XVI+526 p. + 1 t. (Színes képmelléklet: Ormánsági népviselet Baranyában, Feszty Árpád rajza, kromocinkográfia). Rendkívül gazdag szövegközi és egészoldalas képanyaggal illusztrálva. Átkötött, aranyozott gerincű félműbőr-kötésben, néhány kissé foltos lappal, ex libris-szel.
16008.

5 000 HUF
Guide Technique de Budapest. Édité par Magyar Mérnök- és Építész-Egylet. [Budapest műszaki útmutatója. Francia nyelvű kiadás]. Szerk.: Edvi-Illés Aladár. Bp., 1896, Pátria, VIII+468 p.+3 sztl. lev. (hirdetések)+70 t.+5 kihajtható melléklet. Számos szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér illusztrációval. Francia nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kissé sérült, kopottas borítóval.
16009.

Guide Technique de Budapest. Édité par Magyar Mérnök- és Építész-Egylet. [Budapest műszaki útmutatója. Francia nyelvű kiadás]. Szerk.: Edvi-Illés Aladár. Bp., 1896, "Pátria", VIII+468 p.+3 sztl. lev. (hirdetések)+70 t.+5 kihajtható melléklet. Számos szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér illusztrációval. Francia nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kissé sérült, kopottas borítóval.

3 000 HUF
[Ossendowski, Ferdynand Antoni (1876-1945)]: Ossendowski: Ázsiai titkok, ázsiai emberek. Man and mistery in Asia. Ford.: Sajó Aladár. Modern utazók, felfedezők Könyvtára. Bp., [1925]. Franklin, 267+1 p. Első magyar kiadás. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozat-kötés, kopott borítóval, az utolsó lap és a hátsó szennylap hiányzik.
16010.

4 800 HUF
12,97
14,12
16011.

2 400 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF