Books: Religion

Number of items: 72

17435.

1 100 000 HUF
2 972,97
3 235,29
Racovizius, Johannes. Praedicabilium - R. D. M. Joannis Racovizii, lincensis, presbyteri 2-3. Cremsii, 1686, Christiani Walter. 506+508p. Korabeli, gazdagon díszített, vaknyomott egészbőr kötésben, hiányzó csattal. Kis kopásokkal.
17436.

40 000 HUF
108,11
117,65
17437.

40 000 HUF
108,11
117,65
Incredulus non excusabilis Liber. In quo demonstatur, Non posse non cognoscere, Quae sit Vera Religio, Quisquis Eam vult cognoscere. Ex Italico, superiorum, et ipsius authoris voluntate latinum reddidit R. P. Maximilianus Rassler. Dillingen, 1696. Joh. Caspar Bencard, 670 p + hozzákötve: Segneri, Paulo: Intsructtio poenitensis sive opusculum 1-3. Dilingae 1696. 70 p., 78p, 192+2 p Korabeli pergamen kötésben, festett lapszélekkel, réz csattal (egy a kettőből)
17438.

38 000 HUF
102,70
111,76
Mattarius, Andreas: Geistliche Apothecke für die krancke und mit Sünden behasstete Seelen.Nürnberg, 1727. Buggel und Seitz. Rézmetszetű címképpel 547 + 10 p. Kiadói egészbőr kötésben. Ritka!
17439.

30 000 HUF
81,08
88,24
Henricus Sommalius: D. Aurelii Augustini Hippon episcopi Libri XIII. confessionum Ad 3 M.S.S. exemp. emendati opera et studio R.H.P. Sommalii e Soc. Jesu. Lugduni, 1675. Danielem Elzevirium. 1t Rézmetszet. 334p + +17. A 48-71. oldalon nagyobb szöveget érintő egérrágás, hiányzó két lappal. Korabeli, festett, pergamen kötésben, kis sérüléssel
17440.

30 000 HUF
81,08
88,24
[Kempis Tamás/Thomas á Kempis (cca 1380-1471)]: Thomae de Kempis: Viator christianus recta ac regia in coelum cia tendens, ductu Thomae de Kempis, cujus de imitatione Christi, aliaque pissima Opuscula nová curá recensuit, et notis illustravit Jacobus Merlo Hostius, B. Mariae in Pasculo Pastor. I-II. köt. [Egybekötve.] Tyrnaviae [Nagyszombat], 1844., Typis Academicis Societatis Jesu, 1 (címkép) t.+27 sztl. lev. +2+338 p.+6 sztl. lev.; 418 p. + 3 sztl. lev. A címképpel együtt összesen 9 egészoldalas rézmetszettel. Latin nyelven. Korabeli aranyozott, bordázott gerincű egészbőr-kötés, kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel, a gerincen a címke kissé hiányos, régi intézményi bélyegzéssel.
17441.

30 000 HUF
81,08
88,24
Philippo Harttung: Philippicae sive Invectivae LX in notorios peccatores pro singulis totius anni dominicis ... / authore R.P. Philippo Harttung sacerdote Societatis Jesu Augustae & Dilingae 1695.Joannis Caspari Bencard 419 + 16 p. + hozzákötve: Philippo Harttung: Probblemata Evangelica ut pluribum emblematis coronata... Augustae & Dilingae 1695.Joannis Caspari Bencard. 383 + 6 p. Korabeli pergamen kötésben Jó állapotban
17442.

20 000 HUF
54,05
58,82
17443.

20 000 HUF
54,05
58,82
[Somogy Lipót (1748-1822)]: Egész esztendőnek vasárnapira szóló prédikátziók, mellyek nevezetes frantzia könyvekből válogatva öszve-szedettek, magyarra fordíttattak, és a vasárnapi evangyéliomokhoz alkalmaztattak. Első és Második rész. Győr,1786., Miller Ferentz, 6+390; 8+520 p. Korabeli kartonált papírkötések, kopott borítókkal, régi intézményi bélyegzéssekkel, foltos lapszélekkel, a II. részben kissé sérült kötéssel, possessori névbejegyzésekkel, benne kézzel írt jegyzetlappal.
17444.

[Somogy Lipót (1748-1822)]: Egész esztendőnek vasárnapira szóló prédikátziók, mellyek nevezetes frantzia könyvekből válogatva öszve-szedettek, magyarra fordíttattak, és a' vasárnapi evangyéliomokhoz alkalmaztattak. Első és Második rész. Győr,1786., Miller Ferentz, 6+390; 8+520 p. Korabeli kartonált papírkötések, kopott borítókkal, régi intézményi bélyegzéssekkel, foltos lapszélekkel, a II. részben kissé sérült kötéssel, possessori névbejegyzésekkel, benne kézzel írt jegyzetlappal.

18 000 HUF
48,65
52,94
[Kecskeméti] - Ketskeméti Sigmond polgárdi református prédikátor külömböző alkalmatosságokkal el mondott falusi prédikátziói. Győrben, 1795, Streibig. [22], 671, [1] l. Korabeli, kissé sérült félbőr-kötésben.
17445.

15 000 HUF
40,54
44,12
[Károlyi Lőrinc (1688 k.-1747)]: Speculum Jaurinensis ecclesiae, repraesentans tum ipsam cathedralem ecclesiam, tum episcopos, qui a tempore divi Stephani proto-regis eidem praefuerunt, usque ad excellentissimum dominum dominum comitem Franciscum Zichy de Vásonko perpetuum in Homonna, dei & apostolicae sedis gratia Episcopum Jaurinensem, comitatus nominis ejusdem supremum ac perpetuum comitem, S.C.R.M. consiliarium actualem intimum, etc. modo feliciter gubernatem. Opus posthumum illustrissimi, & reverendissimi domini Laurentii Karolyi episcopi sacerdonensis, et venerabilis capituli cathedralis ecclesiae jaurinensis praepositi majoris. Jaurini [Győr], 1747.,Typis Joannis Streibig, 2+143+1 p. Latin nyelven. Korabeli félbőr-kötésben, kopott borítóval, sérült gerinccel, kissé foltos lapokkal, régi intézményi bélyegzéssel, possessori bejegyzésekkel.
17446.

15 000 HUF
40,54
44,12

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF