Number of items: 304

Fekete István 3 könyve:  Rózsakunyhó. Elbeszélések és karcolatok. Vál. és szerk., az előszót írta Nagy Domokos Imre. Würtz Ádám rajzaival illusztrált.;  Kele, Vuk. Balogh Péter rajzaival illusztrált.;  Lutra. Egy vidra regénye. Szecskó Péter rajzaival illusztrált. Bp., 1973-1987., Móra. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói javított papír védőborítóban és kiadói papírkötés, valamint kiadói kopott kartonált papírkötés, műanyag védőfóliában, foltos lapokkal.
17614.

1 400 HUF
17615.

6 000 HUF
Hindy Mihál: Kézi szótár Publius Virgilius Maro műveihez. A tanuló ifjuság használatára készítette: - -. Pest, 1863, Szerző, (Emich Gusztáv-ny.), 6+328 p. Egyetlen kiadás. Korabeli átkötött aranyozott gerincű félvászon-kötés, possessori bejegyzéssel a címlapon, foltos, a címlap sarkán kis hiánnyal. Nagyon ritka!
17616.

8 000 HUF
Toldy Ferenc irodalmi arcképei s újabb beszédei. Kiadta: Tárkányi (Béla). Pest, 1856, Emich Gusztáv, IV+264 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, viseltes állapotban, sérült borítóval, foltos lapokkal. Felvágatlan példány.
17617.

4 000 HUF
Márai Sándor: Istenek nyomában. Útirajz. Márai Sándor válogatott munkái. Bp.,(1937.),Révai, 276 p. Kiadói egészvászon-kötés, a borítón kis foltokkal, egyébként jó állapotban.
17618.

5 000 HUF
Arany János: Toldi estéje. Költői beszély. Hat énekben. Pest, 1859, Heckenast Gusztáv, 138 p. Korabeli félbőr-kötésben, kopott borítóval, foltos lapokkal, intézményi bélyegzőkkel.
17619.

4 000 HUF
Schiller, [Friedrich]: Messzinai hölgy. Szomorújáték öt felvonásban. Fordítá Szenvey József. Külföldi Játékszín. Tizenharmadik kötet. Kiadja a Magyar Tudós Társaság. Budán, 1836., A Magyar Kir. Egyetem betűivel, 201+1 p. Első magyar kiadás. Átkötött modern kartonált papírkötés, régi könyvtári bélyegzéssel, 1837-es possessori bejegyzéssel.
17620.

Schiller, [Friedrich]: Messzinai hölgy. Szomorújáték öt felvonásban. Fordítá Szenvey József. Külföldi Játékszín. Tizenharmadik kötet. Kiadja a' Magyar Tudós Társaság. Budán, 1836., A' Magyar Kir. Egyetem' betűivel, 201+1 p. Első magyar kiadás. Átkötött modern kartonált papírkötés, régi könyvtári bélyegzéssel, 1837-es possessori bejegyzéssel.

1 000 HUF
Szép Ernő: Lila ákác. Egy pesti fiú históriája. Bp.,1919, Pantheon, 236 p. Első kiadás. Kiadói lila, illusztrált papírkötés, a borítón kopásnyomokkal.
17621.

2 000 HUF
Buday Barna: Titkok földje. Bp., 1922, Pátria. Kiadói egészvászon kötés, jó állapotban.
17622.

5 500 HUF
14,86
16,18
Télfy Iván: Athén harmincz zsarnoka. Regény. Jegyzetek a mai Athénről. Források a regényhez. Pest, 1871., Lauffer Vilmos, 6+257+1 p. Átkötött egészvászon-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal.
17623.

2 400 HUF
F. W. Bain: Ami az álomban valóság. Hindu szerelmi történet, fordította: Baktay Ervin, Bp., 1922, Rózsavölgyi és Társa, Sérült laza félvászon kötésben címlap kijár
17624.

4 000 HUF
9
Vas Gereben: Nagy idők, nagy emberek. Magyar korrajz. I-III. köt. (Egybekötve). Bécs, 1856, Sommer L., IV+(2)+182 p., (2)+174 p., (2)+172 p. Első kiadás! Korabeli félvászon-kötésben, sérült, kopott borítóval, a lapokon ázásnyomokkal.
17625.

2 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF