Books: Law

Number of items: 15

Juraszek János, Schlamadinger Jenő (szerk.): Büntető jog és eljárás a kir. járásbíróságok előtt. Gyakorlati kézikönyv ügyészségi megbízottak, büntető járásbírák, jegyzők és ügyvédek részére. Székesfehérvár, 1900, Klökner Péter (Klökner József). VI+454+XI p. Könyvkötői (Molnár Mihály, Nagybánya) aranyozott gerincű egészvászon kötés, festett lapélekkel, gerincen és borítón apró kopásnyomokkal, címlap teteje levágva, számos lapon ceruzás jelölésekkel és jegyzetekkel. Rendkívűl ritka!
16460.

12 000 HUF
32,43
35,29
16461.

10 000 HUF
27,03
29,41
16462.

10 000 HUF
27,03
29,41
Babarczi Schwartzer Ottó: Az Elmebetegek jogvédelme. A magyar törvények, miniszteri rendeletek és a joggyakorlat alapján (Büntetőjogi rész.) (Igazságügyi orvosi közigazgatás). Bp., 1895, Hornyánszky Viktor. 1044 p. Dr. Bary József (1858-1915) m. kir. törvényszéki elnök, a tiszaeszlári vérvádper vizsgálóbírója hagyatékából. Előzéklapon fia, Bary Zoltán (1892-1986) korábbi kir. főügyész helyettes autográf ajándékozási soraival Gellért György (1911-2013) jogász, a Legfelsőbb Bíróság elnökhelyettese részére. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, márványozott lapélekkel, gerincen apró sérüléssel, kissé kopott borítóval, kissé sérült kötéssel.
16463.

10 000 HUF
27,03
29,41
Országgyűlési törvénycikkek: 1723-1765 országgyűlések törvényei, plusz a kunokra, jászokra vonatkozó törvények gyűjteménye. Articuli diaetales Posonienses anni M.DCC.XXIII. Posonii, é. n. Landerer. 6 sztl. lev. 138 l. 13 sztl. lev. Hozzákötve: Articuli diaetales Posonienses anni M.DCC.XXIX. Posonii, é. n. Landerer. 4 sztl. lev. 75 l. 3 sztl. lev. Hozzákötve: Articuli diaetales Posonienses anni M.DCC.XLI Posonii, é. n. Landerer. 4 sztl. lev. 10-88 l. 5 sztl. lev. Hozzákötve: Articuli diaetales Posonienses anni M.DCC.LI. Posonii, é. n. Landerer. 4 sztl. lev. 11-48 l. Hozzákötve: Articuli diaetales Posonienses anni M.DCC.LXV. Posonii, é. n. Landerer. 3 sztl. lev. 8-51 l. Hozzákötve: Articuli juris thavernicalis,... Posonii, é. n. Landerer. 51 l. 3 sztl. lev. Hozzákötve: Articuli jazygum et cumanorum. Posonii, é. n. Landerer. 17 l. Igényes modern félvászon kötésben
16464.

8 000 HUF
Vladár Gábor: Magyarország hatályos törvényei kiegészítve a hatályos törvényeket módosító jogszabályokkal I-III. köt. I. köt.: 1000-1877. II. köt.: 1878-1884. III. köt.: 1885-1895. Főszerk.: Dr. - -. Bp., 1943., Grill, XVI+672; VII+723; VII+733 p. Kiadói aranyozott félbőr-kötés, kopott borítókkal.
16465.

4 800 HUF
12,97
14,12
Dr. Csulak Elemér: Az állami egyenesadók jogszabálygyűjteménye. A. M. Kir. Pénzügyminisztérium Kiadványa 2. sz. Bp., 1941, M. Kir. Állami Nyomda, 1069 p. Átkötött egészvászon-kötésben.
16466.

3 000 HUF
16467.

3 200 HUF
8,65
9,41
Az 1865/7-ik évi törvények gyűjteménye. Pest, 1872., Ráth Mór, 537+5 p. Harmadik kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, az elülső táblán aranyozott, koronás nemzeti kiscímerrel, márványozott lapélekkel, Mehner V.-kötés, a borítón kopásnyomokkal, régi vármegyei bélyegzéssel.
16468.

2 000 HUF
Magyarországi rendeletek tára. Huszonegyedik folyam 1890. Kiadja m. kir. belügyministerium. Bp., 1890., Nágel Ottó,(Pest Könyvnyomda-Rt.), 116+III-X+260+2+VI+261-756+X+757-1124 p.+2 t. Átkötött félvászon-kötés, belügyminiszeri bélyegzéssel, kopott borítóval, kis foltos lapokkal.
16469.

2 000 HUF
Az 1872-ik évi törvények gyűjteménye. Pest, 1872., Ráth Mór, 4+286+3 p. Első kiadás. Benne katonai, vadászati és más törvényekkel. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, az elülső táblán aranyozott, koronás nemzeti kiscímerrel, Reichenstein V.-kötés, a borítón kopásnyomokkal, a gerincen kis címkenyomokkal, néhány foltos lappal, régi vármegyei bélyegzéssel.
16470.

2 000 HUF
10
Tusnádi Élthes Gyula: A rendőri és a jövedéki büntetőjog. Az ezeréves magyar kihágási jog története és mai állapota. Bp., 1935, Fővárosi Nyomda Rt., 592 p. Félvászon-kötésben, kissé kopott, sérült borítóval, a címlapon leragasztott tulajdonosi bélyegzéssel (?).
16471.

1 800 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF