Books: History

Number of items: 119

Curtius Rufus, Q., Johann Freinsheim: De rebvs Alexandri, regis Macedonvm; cvm svpplementis, commentariis et indice locvpletissimo/ Jo. Freinshemii Ed. noua & accurata, ab ipso auctore paulo ante beatum suum obitum adornata, & in commentariis ac indice dimidia amplius parte aucta. Svbnexa est indicis in dictos comment. appendix. Opera et stvdio Joannis Henrici Rapp. Argentorati, 1670. Sumptibus G.A. Dolhopfii & J.E. Zetzneri,  Curtius Rufus római történetíró Nagy Sándorról írt monumentális munkája Johann Freinsheim kommentárjával. Korabeli jó állapotú pergamen kötésben. Rézmetszetű címképpel, volt könyvtári példány.
16475.

50 000 HUF
135,14
147,06
Pexenfelder, Michael: Concionator Historicus Rariorum Eventuum Exemplis, ad Instructionem Moralem Explicatis Delectans ac Docens. Pars I. München: 1683. Wagner . [6] 1084 p., [35] Korabeli pergamen kötésben, megkímélt
16476.

30 000 HUF
81,08
88,24
16477.

20 000 HUF
54,05
58,82
16478.

20 000 HUF
54,05
58,82
16479.

15 000 HUF
40,54
44,12
16480.

7 000 HUF
18,92
20,59
Gracza György: Az 1848-49-iki magyar szabadságharc története. I-V. köt. Bp., [1894-1898], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai). Számos fekete-fehér és színes illusztrációval, litografált táblákkal, hasonmás mellékletekkel. Korabeli aranyozott félvászon-kötés,megkímélt állapotban
16481.

10 000 HUF
27,03
29,41
Jancsó Árpád: Bánáti várak, helységek, helyek ikonográfiája. 1595-1800. I. Metszetek. Temesvár, 2016, Editura Eurostampa, 247 p. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált szakmunka. Kiadói papírkötés, jó állapotban.   Számozott (131./170) és a szerző által ALÁÍRT példány.
16482.

8 000 HUF
Dr. Lipp Vilmos: A fenéki sírmező. Bp., 1885, Magyar Tudományos Akadémia Bizottsága. Félvászon kötés, kopottas állapotban.
16483.

8 000 HUF
Virág Benedek: Magyar századok IX. - XIII. mű két kötetben teljes. Buda, 1808., Landerer Anna, 584+1 p. Kopott félvászon-kötés, márványozott lapszélekkel, a gerincen a kötést nem érintő felületi sérülésnyomokkal, a címkép hiányzik, a címlap sarkán, sarkain, és további hat lapon restaurálással, javítással, néhány kissé foltos lappal, egy-két lap sarkán gyűrődéssel.
16484.

8 000 HUF
Bethlen István miniszterelnöksége tizedik évfordulójára 1921-1931. Emlékalbum. Kiadja: az Egységes Párt. Szerk.: Berecz Sándor Dr. Bp., ,Pátria, 98+1 p.+1 (Bethlen István színes portréja) t. + 1 (kihajtható térkép) t. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés, szakadozott borítószélekkel, érdekes ajándékozási sorokkal.
16485.

Bethlen István miniszterelnöksége tizedik évfordulójára 1921-1931. Emlékalbum. Kiadja: az Egységes Párt. Szerk.: Berecz Sándor Dr. Bp., ,"Pátria", 98+1 p.+1 (Bethlen István színes portréja) t. + 1 (kihajtható térkép) t. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés, szakadozott borítószélekkel, érdekes ajándékozási sorokkal.

5 000 HUF
16486.

7 000 HUF
18,92
20,59

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF