https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/
https://www.darabanth.com/

Continuous online auctions

Tételek lista

Maps

Number of items: 137

Auction is over! Item soon called at the auction hall
Magyarország térképe a pozsareváci béke után, jobb felső sarkában Temesvár ostromának képével. Hungaria cum adiacentibus Provinciis nova et accuratiori forma exhibetur a Christoph. Weigelio. Weigel, Christoph (1654-1725). Színezett rézmetszetű térkép. Szélén sérült és minimális kb 1cm2 mértékben hiányos. 605x405 mm
15000.

Magyarország térképe a pozsareváci béke után, jobb felső sarkában Temesvár ostromának képével. Hungaria cum adiacentibus Provinciis nova et accuratiori forma exhibetur a Christoph. Weigelio. Weigel, Christoph (1654-1725). Színezett rézmetszetű térkép. Szélén sérült és minimális kb 1cm2 mértékben hiányos. 605x405 mm

 
The item is not available
Starting price:
50 000 HUF
135,14
EUR
,
147,06
USD
Number of bids:
0
1638 Hungaria Regnum. Magyar Királyság térképe, In: Gottfried, Johann Ludwig. - Merian, Mättheus: Neuwe Archontologia Cosmica, ... (Frankfurt, 1638., Hoffmans, Wolfgang), kézzel színezett rézmetszet, papír, 27x32 cm, lap: 31x38 cm. Ritka!
15001.

1638 "Hungaria Regnum." Magyar Királyság térképe, In: Gottfried, Johann Ludwig. - Merian, Mättheus: Neuwe Archontologia Cosmica, ... (Frankfurt, 1638., Hoffmans, Wolfgang), kézzel színezett rézmetszet, papír, 27x32 cm, lap: 31x38 cm. Ritka!

 
Sold
Starting price:
40 000 HUF
108,11
EUR
,
117,65
USD
Number of bids:
1
XVIII. sz. első fele Johann Babtiste Homann (1664-1724): Danubii Fluminis (ab urbe Lentia usq. et ultra Bydenam urbem cum influentibus fluviis delineati) Pars Media, in qua Hungaria, Sclavonia, Bosnia, Dalmatia et Servia cum vicinis aliis Regionibus - accurat? describuntur ? Ioh. Bapt. Homanno S. C. M.Geographo Norimbergae. Magyarország és a Duna medence térképe, In: Homann: Atlas von Hundert Charten 154., Szántai: Homann 6c., kézzel színezett rézmetszet, papír, kis kopásnyomokkal, 49x56 cm, lap: 56x64 cm
15002.

XVIII. sz. első fele Johann Babtiste Homann (1664-1724): "Danubii Fluminis (ab urbe Lentia usq. et ultra Bydenam urbem cum influentibus fluviis delineati) Pars Media, in qua Hungaria, Sclavonia, Bosnia, Dalmatia et Servia cum vicinis aliis Regionibus - accurat? describuntur ? Ioh. Bapt. Homanno S. C. M.Geographo Norimbergae." Magyarország és a Duna medence térképe, In: Homann: Atlas von Hundert Charten 154., Szántai: Homann 6c., kézzel színezett rézmetszet, papír, kis kopásnyomokkal, 49x56 cm, lap: 56x64 cm

 
The item is not available
Starting price:
40 000 HUF
108,11
EUR
,
117,65
USD
Number of bids:
0
1752 Bowen, Emanuel (1694 -1767): A New and Accurate Map of the Kingdom of Hungary and Principality Transilvania with the Bordering Countries ... , A Magyar Királyság és az Erdélyi Fejedelemség térképe, In: Emanuel Bowen: A Complet Atlas or Distinct View of the Know World... , N. 32., London, 1752, Szántai: Bowen 1b., kézzel színezett rézmetszet, papír, hajtásnyomokkal, gyűrődésnyomokkal, kis szakadással, 34,5x42 cm, lap: 41x49 cm
15003.

1752 Bowen, Emanuel (1694 -1767): " A New and Accurate Map of the Kingdom of Hungary and Principality Transilvania with the Bordering Countries ... ", A Magyar Királyság és az Erdélyi Fejedelemség térképe, In: Emanuel Bowen: A Complet Atlas or Distinct View of the Know World... , N. 32., London, 1752, Szántai: Bowen 1b., kézzel színezett rézmetszet, papír, hajtásnyomokkal, gyűrődésnyomokkal, kis szakadással, 34,5x42 cm, lap: 41x49 cm

 
Sold
Starting price:
40 000 HUF
108,11
EUR
,
117,65
USD
Number of bids:
1
cca 1769 Isaak Tirion (1705-1769): Nieuwe Kaart van t Koninkryk Hongaryen en Zevenbergen na de laatste ondekkingen. t Amsterdam by Isaak Tirion. Magyarország és Erdély térképe, In: Tirion, Isaak: Nieuwe en Beknopte Hand-Atlas (Amsterdam, 1769 után), kézzel színezett rézmetszet, papír, a széleken kis gyűrődésnyomokkal, szakadásokkal, 28x33 cm, lap: 44x54 cm
15004.

cca 1769 Isaak Tirion (1705-1769): "Nieuwe Kaart van 't Koninkryk Hongaryen en Zevenbergen na de laatste ondekkingen. 't Amsterdam by Isaak Tirion." Magyarország és Erdély térképe, In: Tirion, Isaak: Nieuwe en Beknopte Hand-Atlas (Amsterdam, 1769 után), kézzel színezett rézmetszet, papír, a széleken kis gyűrődésnyomokkal, szakadásokkal, 28x33 cm, lap: 44x54 cm

 
The item is not available
Starting price:
36 000 HUF
97,30
EUR
,
105,88
USD
Number of bids:
0
1786 Louis Brion de la Tour (1743-1830): La Hongrie avec les Provinces adja centes: formant tout ensemble 2. Grandes Provinces Eclesiastiques. Magyarország térképe, In: Brion de la Tour: Atlas General Civil, et Ecclesiastique..., kézzel színezett rézmetszet, papír, körbevágott, gyűrődésnyommal, foltos, egészen apró szakadással, 28x32 cm, lap: 28,5x39,5 cm
15005.

1786 Louis Brion de la Tour (1743-1830): "La Hongrie avec les Provinces adja centes: formant tout ensemble 2. Grandes Provinces Eclesiastiques." Magyarország térképe, In: Brion de la Tour: Atlas General Civil, et Ecclesiastique..., kézzel színezett rézmetszet, papír, körbevágott, gyűrődésnyommal, foltos, egészen apró szakadással, 28x32 cm, lap: 28,5x39,5 cm

 
Sold
Starting price:
30 000 HUF
81,08
EUR
,
88,24
USD
Number of bids:
1
1789 Das Koenigreichs Ungarn in seine Zehen Gebiethe und alle Gespannschaften abgetheilt. A Magyar Királyság térképe, rendkívül szépen színezett rézmetszet, In: Reilly, Franz Johann Josef von: Schauplatz der fünf Theile der Welt, Bécs/Wien, 1789, Szántai: Reilly 2, 23x30,5 cm, lap: 26x35 cm
15006.

1789 "Das Koenigreichs Ungarn in seine Zehen Gebiethe und alle Gespannschaften abgetheilt." A Magyar Királyság térképe, rendkívül szépen színezett rézmetszet, In: Reilly, Franz Johann Josef von: Schauplatz der fünf Theile der Welt, Bécs/Wien, 1789, Szántai: Reilly 2, 23x30,5 cm, lap: 26x35 cm

 
The item is not available
Starting price:
30 000 HUF
81,08
EUR
,
88,24
USD
Number of bids:
0
Ázsia térképe Homann, Johann Babtist - Johann Matthias Hazius.: Asia Secundum legitimas Projectionis Stereigraphicae A térkép felett francia nyelvű címleírás. Megjelent: Nürnberg, 1747. Atlas Novus Terrarum Orbis Imperia. színezett rézmetszet 55x48 cm, Kartonra kasírozva, szélén a képet nem érintő sérülésekkel / Map of Asia colored engraving with some faults on the edges 59x50 cm
15007.

Ázsia térképe Homann, Johann Babtist - Johann Matthias Hazius.: Asia Secundum legitimas Projectionis Stereigraphicae A térkép felett francia nyelvű címleírás. Megjelent: Nürnberg, 1747. Atlas Novus Terrarum Orbis Imperia. színezett rézmetszet 55x48 cm, Kartonra kasírozva, szélén a képet nem érintő sérülésekkel / Map of Asia colored engraving with some faults on the edges 59x50 cm

 
The item is not available
Starting price:
30 000 HUF
81,08
EUR
,
88,24
USD
Number of bids:
0
1863 Johnson Map of Austria, Turkey, and Greece. Ausztria, Magyarország, a Balkán és Törökország térképe. Színezett acélmetszet Constantinápoly látképével. / Colored map of Austria-Hungary with the image of Constantinople 67x47 cm
15008.

1863 Johnson Map of Austria, Turkey, and Greece. Ausztria, Magyarország, a Balkán és Törökország térképe. Színezett acélmetszet Constantinápoly látképével. / Colored map of Austria-Hungary with the image of Constantinople 67x47 cm

 
The item is not available
Starting price:
26 000 HUF
70,27
EUR
,
76,47
USD
Number of bids:
0
Le Gouvernement General De Picardie, ou sont le Pays Reconquis, Le Bulenois, Le Ponthieu, lAmienois, Le Santerre, Le Vermandois et Le Tierrache. Alexis-Hubert Jaillot. 1692. Színezett rézmetszetű térkép Franciaroszág Picardia tartományáról. A lap szélén szakadásokkal. / Hand colored engraving. 800x560 mm
15009.

Le Gouvernement General De Picardie, ou sont le Pays Reconquis, Le Bulenois, Le Ponthieu, l'Amienois, Le Santerre, Le Vermandois et Le Tierrache. Alexis-Hubert Jaillot. 1692. Színezett rézmetszetű térkép Franciaroszág Picardia tartományáról. A lap szélén szakadásokkal. / Hand colored engraving. 800x560 mm

 
The item is not available
Starting price:
24 000 HUF
64,86
EUR
,
70,59
USD
Number of bids:
0
cca 1800 Vorstellung des Königreichs Ungarn nach den Poststationen für Reisende, Korabinsky in Pressburg, celluxos ragasztással, 40×43 cm
15010.

cca 1800 Vorstellung des Königreichs Ungarn nach den Poststationen für Reisende, Korabinsky in Pressburg, celluxos ragasztással, 40×43 cm

 
Sold
Starting price:
20 000 HUF
54,05
EUR
,
58,82
USD
Number of bids:
7
1789 Des Koenigreichs Ungarn Östsüdlicher Theil Nro. 33.,A Magyar Királyság délkeleti részének térképe Nr. 33., rajta Nagyvárad, Szeged, Arad, Szolnok és más települések, részben kézzel színezett rézmetszet, papír, In: Reilly, Franz Johann Josef von: Schauplatz der fünf Theile der Welt, Bécs/Wien, 1789, paszpartuban, 21x28 cm
15011.

1789 Des Koenigreichs Ungarn Östsüdlicher Theil Nro. 33.,A Magyar Királyság délkeleti részének térképe Nr. 33., rajta Nagyvárad, Szeged, Arad, Szolnok és más települések, részben kézzel színezett rézmetszet, papír, In: Reilly, Franz Johann Josef von: Schauplatz der fünf Theile der Welt, Bécs/Wien, 1789, paszpartuban, 21x28 cm

 
The item is not available
Starting price:
16 000 HUF
43,24
EUR
,
47,06
USD
Number of bids:
0

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Filter auction items

further page navigation

Contact

Opening hours

  • Monday: 12-17
  • Tuesday-Wednesday: 10-17
  • Thursday: 10-19
  • Friday: closed
  • Weekend: closed

Our sites

© 2011-2024 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com/en/feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
Livestream

During the floor auction, you can follow the items that are currently being auctioned here, and you will be able to make an offer here.
Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment