Historical documents, manuscripts

Number of items: 81

1773-1910 Oloszkai templom (Vas megye) könyve, benne bevételekkel, kiadásokkal, latin és német nyelven. Korabeli félbőr-kötésben, kopott borítóval, sérült, nagyrészt hiányos gerinccel, foltos lapokkal, sérült elülső kötéstáblával.
13664.

20 000 HUF
54,05
58,82
1777--1885 Oszkó/Felső-Oszkó (Vas megye) templom könyve, benne kiadások, kisebb részben bevételekkel, magyar és latin nyelven. Kopott félbőr-kötésben, kopott borítóval, sérült, hiányos gerinccel, az elülső tábla levált a könyvtestről és sérült.
13665.

20 000 HUF
54,05
58,82
J. S. Albach (Albach József Szaniszló): Der Weise in der Zeit der Trübsal c. munkájából való fordítás - az 1838-as pesti árvízről szóló német nyelvű beszámolójának magyar nyelvű fordítása. Azonosítatlan személy fordítása. Nem teljes, de forrásértékű. Változó állapotban, közte sérült lapokkal, 27 sztl. lev.
13666.

3 000 HUF
1848 november 6. V. Ferdinánd Olmützi kiáltványa Windischgraetz tábornok kinevezéséről a rend helyreállítására-. Foltos. 25x41 cm
13667.

20 000 HUF
54,05
58,82
1849 június 8. Bem tábornok hadiparancsa, melyben a magánházaknál elszállásolt katonaság esetleges kihágásairól és azok megbüntetéséről rendelkezik. 26x42 cm Ritka!
13668.

90 000 HUF
243,24
264,71
Magyar költemények leírja és tanulja. Zombath Pini (Pál) 1854. Kézzel írt iskolai füzet, foltos, 19 sztl. lev.
13669.

1 800 HUF
10
1858 Felsődöbling (Döbling, Bécs), Gróf Széchenyi István (1791-1860) levele, amelyben a Pesti Magyar Színházzal (Nemzeti Színház) kapcsolatos aggályait fejti ki; korabeli másolat, 5 kézzel írt oldal, sérült, foltos lapok
13670.

20 000 HUF
54,05
58,82
cca 1865 Latin jegyzet. Benne latin szógyűjteménnyel. Zombat Pál győri gimnáziumi tanuló, későbbi MÁV hivatalnok iskolai jegyzete, a címlapon rajzzal, 25 p.
13671.

1 200 HUF
1866 Dr. Orsonits János: Csillagászat. - - - előadása után írta: Zombath Pál. Győrött, Július 18. 1866. Kézzel írt iskolai jegyzet, hajtott, 16 p.  Orsonits János (1805-1874) bencés tanár, bölcseleti doktor, a győri gimnázium tanár (1850-1868.)
13672.

3 000 HUF
21
1867 Svatics Lázsló honvéd főhadnagy igazoló levele a Kaposvári Honvédegylettől. Keretezve. 27x22 cm
13673.

18 000 HUF
48,65
52,94
10
1870 Greguss Ágost: Shakespeare Lear király-ának fejtegetése. Előadja: Greguss Ágost egyetemi r. tanár. Jegyezte: Zombath Pál, 1870. oktober 21. Kézzel írt iskolai előadás jegyzet, 3 p.   Greguss Ágost (1825-1882) bölcseleti doktor, egyetemi tanár, esztéta, az MTA tagja, a Kisfaludy Társaság másodelnöke, 1870-től a pesti egyetemen esztétika tanár.
13674.

1870 Greguss Ágost: Shakespeare "Lear király"-ának fejtegetése. Előadja: Greguss Ágost egyetemi r. tanár. Jegyezte: Zombath Pál, 1870. oktober 21. Kézzel írt iskolai előadás jegyzet, 3 p. Greguss Ágost (1825-1882) bölcseleti doktor, egyetemi tanár, esztéta, az MTA tagja, a Kisfaludy Társaság másodelnöke, 1870-től a pesti egyetemen esztétika tanár.

2 000 HUF
1870 Komárom, K. Nagy Sándor (ó)gyallai bírósági ügyben kérelmez tőkét, és annak kamatait, ellenkező esetben végrehajtót küld, Komáromból Pestre, Tánczos Miklós ügyvédnek.
13675.

1 600 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF