Books: Religion

Number of items: 30

[Spanheim, Friedrich (1600-1649)]: Dubia evangelica discussa et vindicata tum a cavillis Atheorum, tum a corruptelis Sectariorum. Genevae, 1634, Iacobi Chouët. Latin nyelven. Korabeli pergamen-kötésben, sérült, hiányos állapotban.
17393.

34 000 HUF
91,89
100,00
17394.

5 000 HUF
17395.

1 800 HUF
Ad. Tanquerey: A tökéletes élet - Aszkétika és misztika. Ford.: Dr. Czumbel Lajos. Tournai, 1932, Desclée & Cie., XIII+1033 p. Kiadói egészvászon-kötés.
17396.

4 400 HUF
11,89
12,94
Orosz Ádám: Egyházi beszédek vasárnapokra. I. köt. I. és II. rész. - - egri megyei, eger-szalóki plébánostól. Eger, 1854, Joo János,(Egri Érsek Lyceum-ny.), 16+336 p. Második, javított kiadás. Hozzákötve: Kőhalmi-Klimstein József: Pázmány Péter életrajza. Pozsony-Bp., 1884, Stampfel Károly, 4+24 p. Átkötött aranyozott gerincű egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kopott, foltos borítóval, kissé foltos lapokkal, ceruzás aláhúzásokkal és bejegyzésekkel.
17397.

3 000 HUF
Blech, Aimée: Azoknak akik szenvednek Budapest, 1914, Magyar Teozófiai Társulat kiadása (Sárik Gyula Könyvnyomdája, Cegléd), 80 p. Első kiadás. Javított kiadói papírborítóval   A keleti filozófiai felfogás alapján fejtegeti a szenvedés, fájdalom, halál problémáját. Megmagyarázza, miért van a tömeg és miért az egyes küzdelme, bánata, mi az emberi szenvedés czélja, oka, értelme... - íAz Ujság 1914. december 24./12. évfolyam/326. szám).
17398.

Blech, Aimée: Azoknak akik szenvednek Budapest, 1914, Magyar Teozófiai Társulat kiadása (Sárik Gyula Könyvnyomdája, Cegléd), 80 p. Első kiadás. Javított kiadói papírborítóval "A keleti filozófiai felfogás alapján fejtegeti a szenvedés, fájdalom, halál problémáját. Megmagyarázza, miért van a tömeg és miért az egyes küzdelme, bánata, mi az emberi szenvedés czélja, oka, értelme..." - íAz Ujság 1914. december 24./12. évfolyam/326. szám)."

3 000 HUF
Olffich, Raym: Cultus veri Dei primarius et fundamentalis omnibus hominibus necessarius. Pestini, 1785. Litteris Trattnerianis. 86 p. Korabeli, kopottas papírkötésben.
17399.

3 000 HUF
Hujmann Ferenc: A római pápa és a péterfillér. Pécs, 1883, ifj. Madarász Endre. Tűzött papírkötésben.
17400.

1 800 HUF
17401.

2 600 HUF
7,03
7,65
Thúry Etele - Hodossy Lajos: Jöjj, mondjunk hálaszót... A veszprémi református gyülekezet története. Veszprém, 1999, Veszprémi Református Egyházközség. Kiadói papírkötés, ajándékozási bejegyzéssel.
17402.

3 000 HUF
17403.

1 000 HUF
Közönséges isteni tiszteletre rendelt énekes-könyv, mely Szent Dávid zsoltárain kívül magában foglal némely kiválogatott és a helvét vallástételt követő négy superintendentia által jóváhagyott énekeket, egynehány imádsággal együtt. Bp., 1892, Hornyánszky Viktor, 404 p. Korabeli bakelit-táblás félvászon-kötés, domborműves réz rátéttel, gyöngyház berakásos réz kapoccsal, aranyozott lapélekkel, ceruzás bejegyzésekkel.
17404.

2 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF