Books: Judaica

Number of items: 15

Kaszaniczki Ádám, Adamo de Nay Selmetz ????? ???? ???? seu Grammatica linguae sanctae institutio in usum theologiae auditorum concinnata [Bécs] Viennae, 1791. Jos. Hraschanzky. 8, [8] 238 p. Későbbi félvászon-kötésben. Utolsó lap javított restaurált
17378.

5 000 HUF
Magyar Zsidó Szemle. Ötvenkilencedik - hatvankettedik évfolyam. Szerk.: Löwinger Sámuel. Tanulmányok a zsidó tudomány köréből Dr. Guttmann Mihály emlékére. Bp., 1946., (Neuwald Illés-ny.), L+418 p. Kiadói papírkötés, megviselt állapotban, a borító sérült, a hátsó borító leszakadt, foltos lapokkal.
17379.

2 200 HUF
5,95
6,47
Blau, Ludwig: Jüdische Ehescheidung und der jüdische Scheidbrief. Eine historische Untersuchung. Strassburg, 1942. Trübner. 114p. Kissé sérült papírkötésben
17380.

2 000 HUF
Kiss Arnold: Mirjam. Imádságok zsidó nők számára. Bp., 1915., Schlesinger Jos. Harmincnegyedik kiadás. Kiadói kopott, kissé foltos egészvászon-kötés, laza, kissé sérült kötéssel.
17381.

2 600 HUF
7,03
7,65
A zsidó tudományok. Fejezetek a klasszikus forrásokból. I. köt. Tankönyv. 2003. febr. - ápr. Szerk.: Köves Slomó, Oberlander Baruch. Bp., 2003., Zsidó Tudományok Szabadegyeteme. Kiadói papírkötés.
17382.

1 800 HUF
Blau Lajos: Zsidók és a világkultúra. Zsidó Tudományok. Bp., 1999, Múlt és Jövő, 620 p. Kiadói papírkötés.
17383.

2 800 HUF
7,57
8,24
17384.

2 400 HUF
Szüts László: Bor. Regény. Timisoara/Temesvár,[1944.], Litera, 129 p. Kiadói foltos papírkötés. Szüts László regénye a bori munkatáborról.
17385.

3 000 HUF
40
Szalai Anna: Hagyomány és útkeresés. Zsidó vonatkozású magyar regények. Bp., 2018., Gondolat. Kiadói kartonált papírkötés.
17386.

800 HUF
Strba Sándor-Lang Tamás: Az érsekújvári zsidóság története. Bp., 2004., Kalligram. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
17387.

800 HUF
17388.

1 800 HUF
17389.

800 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF