2000 Losonci Miklós (1929-2010) művészettörténész saját kézzel írt levele, valamint felesége Losonci Lilla (1930-) festőművész kiállítási meghívói, 5 db, közte 1 db DEDIKÁLT is.
1916 Ady Endre (1877-1919), Csinszkával (Boncza Berta 1894-1934) közös fényképe, kezelőorvosának dr. Láng Menyhért ideggyógyásznak dedikálva Csinszka által . "Drága . Láng doktorunknak és barátunknak szeretettel 1916. II. 6. Ady Endréék"
Ady a feltehetően már 1902-ben elkapott szifilisz miatt, szinte folyamatosan kezelés alatt állott. Ahogy súlyosbodott betegsége úgy volt egyre inkább szüksége orvosaira, akikkel bizalmas, jó kapcsolatot tartott fenn.. Az üzenet címzettje dr. Láng Menyhért ideggyógyász 1915-16 ban volt Ady kezelőorvosa és elsődleges betegségén - a vérbajon - felül az alkoholizmust diagnosztizálta, mint Ady romlásának legfőbb okát.
Fotó üvegezett keretben. Fotó mérete 8,5x13,5 cm. A képen egy helyütt beszakadással
Dr. Marosséllyei Kacsóh Pongrác (1873-1923) zeneszerző, zenepedagógus papírhagyatékából 5 db-os tétel (két fotó, képeslap, meghívó, ex libris): 1904 Bp., Kacsóh Pongrác ("Gráczi mester") dolgozószobájában, ahol a János Vitéz daljáték zenéjét szerezte, keményhátú fotó, hátoldalán feliratozva, kissé foltos, 12x9 cm + Kacsóh Pongrác és felesége, Nagy Marianna Ilona, fotó, 7,5x5,5 cm + 1911 Kolozsvár, Kacsóh Pongrác feleségének, Mariskának címzett képeslap + Herceg Esterházy Antal Miklósné meghívója Kacsóh Pongrác részére, az Operaházban tartandó díszelőadás utáni vacsorára + Ex libris Pancratii de Kacsoh, apró szakadásokkal, 9,5x12 cm
Dr. Stefanovits Pál (1920-2016) vegyészmérnök, talajtanász, egyetemi tanár, az MTA tagjának papírhagyatéka: munkájához kapcsolódó térképek, iratok, mappában.
Szentgróthi Borsos Béla (1913-1991) építészmérnök, művészettörténész, egyetemi tanár, kézirata: A Kárpátmedence 16-18. századi porszarui, benne számos javítással, korrekcióval, aláírás nélkül, 6 sztl. lev. + 1979 Kárpátvidéki lőporszaruk kiállítási prospektus
II. Simeon bolgár cár fia, bolgár királyi trónörökös felesége, Miriam Ungría y López (1963-) hercegnő autográf levele / Son of Bulgarian king Simeon II's wife autograph letter
Szentmiklósi (Szentmiklóssy), felvidéki nemesi Mudrony család festett címere. Vegyes technika, papír, kissé sérült. Üvegezett, sérült fakeretben. 35,5x21 cm