Number of items: 427

Csurgói Máté Lajos (1931-2001): Halászbástya. Rézkarc, papír, jelzett, Csurgói Máté Lajos autográf ajándékozási soraival 1963-ból. Papírra kasírozva. 11x6,5 cm.
10061.

1 000 HUF
Csuta György (1952-): Éjszaka. Olaj, farost, jelzett. Hátoldalán Képcsarnok Vállalat címkéjével, mely szerint 1992-ben szerepelt a festőművész az egri Rudnay Teremben rendezett egyéni kiállításán. Üvegezett fakeretben, 50×70 cm
10062.

18 000 HUF
48,65
52,94
Czinke Ferenc (1926-2000): Dobó István, Eger védelme. Rézkarc, papír jelzett, 29×39 cm
10063.

3 800 HUF
10,27
11,18
D. Borbély Gizella (1920-1994): Csendélet. Olaj, farost, jelezve balra lent, hátoldalán autográf felirattal, Képcsarnok Vállalat és Artrend címkéjével. 60×80 cm
10064.

15 000 HUF
40,54
44,12
Dabóczi Mihály (1905-1980): Női akt madárral, 1977. Vegyes technika, papír, jelzett, papírra kasírozva. 14x18,5 cm.
10065.

5 000 HUF
10
cca 1933 Dallos Hanna (1907-1944): Miatyánk. 10db-os grafikai mappa, eredeti csomagolásban, szép állapotban. fametszet, papír, jelzett a metszeten, 28,5x20,5 cm   ,,TI AZÉRT IMÁDKOZZATOK. Krisztusnak csak körvonala látszik, melyből szent fény árad. Az igéket hallgató tizenkét apostol meggyötört életére a tanítás harmata hull, béke és áhítat költözik szívükbe.  ,MIATYÁNK, KI VAGY A MENNYEKBEN. Az Egyiptomba menekülő szent család elpihent. Csak a kis Jézus van ébren s tárt karokkal imádkozik. Az égbolt megnyílik s az Atyaisten méltóságteljes alakja jelenik meg, az éj feketeségét fényesség tölti be.  ,,SZENTELTESSEK MEG A TE NEVED. Az ácsműhelyben, Szűz Mária és Szent József társaságában, a fiatal Jézus imádkozik. A fejsze a földi munkát, a felhőkből előtörő sugarak pedig az égi hatalom szüntelen jelenlétét jelképezik.  ,,LEGYEN MEG A TE AKARATOD, MIKÉPPEN A MENNYBEN, AZONKÉPPEN ITT A FÖLDÖN IS. Az Olajfák-hegyén imájába elmerült Krisztus mély szomorúságát a szikla kietlen koromsötétsége festi alá. Borús a táj, a pálmák levelei Konyán csüggenek. Az apostolok álma csupa aggódás.  ,,JÖJJÖN EL A TE ORSZÁGOD. Jeruzsálem lázas ünnepre készül, a keleties lapos háztetőkön és az utcákon örömteli emberek karjai lendülnek előre. A láthatár lankásain dicsfénytől övezetten Krisztus igyekszik a város felé.  ,,MINDENNAPI KENYERÜNKET ADD MEG NEKÜNK MA. A csodálatos kenyérszaporítás ábrázolása elbeszélő hangot üt meg. Ahány szereplő, annyi arc- kifejezés és mozdulat.  ,,ÉS BOCSÁSD MEG A MI VÉTKEINKET. Jeruzsálem kupolái messze virítanak. Belátni a törvényház udvarára, Krisztus csúfoltatásának jelenetére, melynek hatását fokozza a ferde, rálátásos csoportosítás. A bal sarokban alul búsongó női alak a jelenet hangulati kifejezője. ,,MIKÉPPEN MI IS MEGBOCSÁTUNK AZ ELLENÜNK VETETTEKNEK. A Kálvária népes jelenetén az elrendezés merészsége tűnik szembe. A nagy fekete kereszt felkiáltójelként mered ki a tömegből. Az arckifejezések rendkívül változatosak, az áhítat, közöny és gúny egyaránt tanúja a nagy drámának.  ,,ÉS NE VÍGY MINKET A KÍSÉRTÉSBE, DE SZABADÍTS MEG A GONOSZ- TOL. A komoran csipkézett sziklafal mögött a keresztről való levétel, elől az áruló Júdás szörnyű háborgása. A kompozíció e nagy ellentétből nyeri erejét.  ,,AMEN. A passió történetének felemelő végakkordja, a mennybemenetel egyúttal szinbelileg is a legvilágosabb. Krisztus sugárzó fények közt, ragyogószélű felhő szárnyán emelkedik a magasba. A fény derűs özönével beragyogja az apostolok alakjait is.
10066.

cca 1933 Dallos Hanna (1907-1944): Miatyánk. 10db-os grafikai mappa, eredeti csomagolásban, szép állapotban. fametszet, papír, jelzett a metszeten, 28,5x20,5 cm ,,TI AZÉRT IMÁDKOZZATOK." Krisztusnak csak körvonala látszik, melyből szent fény árad. Az igéket hallgató tizenkét apostol meggyötört életére a tanítás harmata hull, béke és áhítat költözik szívükbe. ,MIATYÁNK, KI VAGY A MENNYEKBEN." Az Egyiptomba menekülő szent család elpihent. Csak a kis Jézus van ébren s tárt karokkal imádkozik. Az égbolt megnyílik s az Atyaisten méltóságteljes alakja jelenik meg, az éj feketeségét fényesség tölti be. ,,SZENTELTESSEK MEG A TE NEVED." Az ácsműhelyben, Szűz Mária és Szent József társaságában, a fiatal Jézus imádkozik. A fejsze a földi munkát, a felhőkből előtörő sugarak pedig az égi hatalom szüntelen jelenlétét jelképezik. ,,LEGYEN MEG A TE AKARATOD, MIKÉPPEN A MENNYBEN, AZONKÉPPEN ITT A FÖLDÖN IS." Az Olajfák-hegyén imájába elmerült Krisztus mély szomorúságát a szikla kietlen koromsötétsége festi alá. Borús a táj, a pálmák levelei Konyán csüggenek. Az apostolok álma csupa aggódás. ,,JÖJJÖN EL A TE ORSZÁGOD." Jeruzsálem lázas ünnepre készül, a keleties lapos háztetőkön és az utcákon örömteli emberek karjai lendülnek előre. A láthatár lankásain dicsfénytől övezetten Krisztus igyekszik a város felé. ,,MINDENNAPI KENYERÜNKET ADD MEG NEKÜNK MA." A csodálatos kenyérszaporítás ábrázolása elbeszélő hangot üt meg. Ahány szereplő, annyi arc- kifejezés és mozdulat. ,,ÉS BOCSÁSD MEG A MI VÉTKEINKET." Jeruzsálem kupolái messze virítanak. Belátni a törvényház udvarára, Krisztus csúfoltatásának jelenetére, melynek hatását fokozza a ferde, rálátásos csoportosítás. A bal sarokban alul búsongó női alak a jelenet hangulati kifejezője. ,,MIKÉPPEN MI IS MEGBOCSÁTUNK AZ ELLENÜNK VETETTEKNEK." A Kálvária népes jelenetén az elrendezés merészsége tűnik szembe. A nagy fekete kereszt felkiáltójelként mered ki a tömegből. Az arckifejezések rendkívül változatosak, az áhítat, közöny és gúny egyaránt tanúja a nagy drámának. ,,ÉS NE VÍGY MINKET A KÍSÉRTÉSBE, DE SZABADÍTS MEG A GONOSZ- TOL." A komoran csipkézett sziklafal mögött a keresztről való levétel, elől az áruló Júdás szörnyű háborgása. A kompozíció e nagy ellentétből nyeri erejét. ,,AMEN." A passió történetének felemelő végakkordja, a mennybemenetel egyúttal szinbelileg is a legvilágosabb. Krisztus sugárzó fények közt, ragyogószélű felhő szárnyán emelkedik a magasba. A fény derűs özönével beragyogja az apostolok alakjait is.

20 000 HUF
54,05
58,82
Darmó Éva (1980-): 6 db tanulmányrajz, többségében női aktokkal és alakokkal. Ceruza, papír. Jelzett. Helyenként kissé foltos. 35x25 cm.
10067.

9 000 HUF
24,32
26,47
Diener-Dénes Rudolf (1889-1956): Párizsi Szajna-part az Eiffel-toronnyal. Pasztell, papír, jelzett Diener Denes Rudolf/ Paris. Keretben. 90cm x 125cm
10068.

Diener-Dénes Rudolf (1889-1956): Párizsi Szajna-part az Eiffel-toronnyal. Pasztell, papír, jelzett "Diener Denes Rudolf/ Paris". Keretben. 90cm x 125cm

380 000 HUF
1 027,03
1 117,65
Diósy Antal (1895-1977): Táj. Akvarell, papír, jelzett. üvegezett fa keretben, 28×38 cm
10069.

20 000 HUF
54,05
58,82
10070.

12 000 HUF
32,43
35,29
10071.

18 000 HUF
48,65
52,94
Duray Tibor (1912-1988): Itáliai vár. Rézkarc, papír, jelzett a karcon. Üvegezett keretben. 20x24 cm
10072.

8 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Current item in the room
Catalogue number: