Csuta György (1952-): Éjszaka. Olaj, farost, jelzett. Hátoldalán Képcsarnok Vállalat címkéjével, mely szerint 1992-ben szerepelt a festőművész az egri Rudnay Teremben rendezett egyéni kiállításán. Üvegezett fakeretben, 50×70 cm
D. Borbély Gizella (1920-1994): Csendélet. Olaj, farost, jelezve balra lent, hátoldalán autográf felirattal, Képcsarnok Vállalat és Artrend címkéjével. 60×80 cm
cca 1933 Dallos Hanna (1907-1944): Miatyánk. 10db-os grafikai mappa, eredeti csomagolásban, szép állapotban. fametszet, papír, jelzett a metszeten, 28,5x20,5 cm
,,TI AZÉRT IMÁDKOZZATOK." Krisztusnak csak körvonala látszik, melyből
szent fény árad. Az igéket hallgató tizenkét apostol meggyötört életére a tanítás
harmata hull, béke és áhítat költözik szívükbe.
,MIATYÁNK, KI VAGY A MENNYEKBEN." Az Egyiptomba menekülő szent
család elpihent. Csak a kis Jézus van ébren s tárt karokkal imádkozik. Az égbolt
megnyílik s az Atyaisten méltóságteljes alakja jelenik meg, az éj feketeségét
fényesség tölti be.
,,SZENTELTESSEK MEG A TE NEVED." Az ácsműhelyben, Szűz Mária és Szent
József társaságában, a fiatal Jézus imádkozik. A fejsze a földi munkát, a felhőkből
előtörő sugarak pedig az égi hatalom szüntelen jelenlétét jelképezik.
,,LEGYEN MEG A TE AKARATOD, MIKÉPPEN A MENNYBEN, AZONKÉPPEN
ITT A FÖLDÖN IS." Az Olajfák-hegyén imájába elmerült Krisztus mély szomorúságát a szikla kietlen koromsötétsége festi alá. Borús a táj, a pálmák levelei Konyán
csüggenek. Az apostolok álma csupa aggódás.
,,JÖJJÖN EL A TE ORSZÁGOD." Jeruzsálem lázas ünnepre készül, a keleties
lapos háztetőkön és az utcákon örömteli emberek karjai lendülnek előre. A láthatár
lankásain dicsfénytől övezetten Krisztus igyekszik a város felé.
,,MINDENNAPI KENYERÜNKET ADD MEG NEKÜNK MA." A csodálatos
kenyérszaporítás ábrázolása elbeszélő hangot üt meg. Ahány szereplő, annyi arc-
kifejezés és mozdulat.
,,ÉS BOCSÁSD MEG A MI VÉTKEINKET." Jeruzsálem kupolái messze virítanak.
Belátni a törvényház udvarára, Krisztus csúfoltatásának jelenetére, melynek hatását
fokozza a ferde, rálátásos csoportosítás. A bal sarokban alul búsongó női alak
a jelenet hangulati kifejezője.
,,MIKÉPPEN MI IS MEGBOCSÁTUNK AZ ELLENÜNK VETETTEKNEK."
A Kálvária népes jelenetén az elrendezés merészsége tűnik szembe. A nagy fekete
kereszt felkiáltójelként mered ki a tömegből. Az arckifejezések rendkívül változatosak, az áhítat, közöny és gúny egyaránt tanúja a nagy drámának.
,,ÉS NE VÍGY MINKET A KÍSÉRTÉSBE, DE SZABADÍTS MEG A GONOSZ-
TOL." A komoran csipkézett sziklafal mögött a keresztről való levétel, elől az áruló
Júdás szörnyű háborgása. A kompozíció e nagy ellentétből nyeri erejét.
,,AMEN." A passió történetének felemelő végakkordja, a mennybemenetel egyúttal
szinbelileg is a legvilágosabb. Krisztus sugárzó fények közt, ragyogószélű felhő
szárnyán emelkedik a magasba. A fény derűs özönével beragyogja az apostolok
alakjait is.
Diener-Dénes Rudolf (1889-1956): Párizsi Szajna-part az Eiffel-toronnyal. Pasztell, papír, jelzett "Diener Denes Rudolf/ Paris". Keretben. 90cm x 125cm