https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/
https://www.darabanth.com/

Continuous online auctions

Tételek lista

Sculptures, statuettes, plaques

Number of items: 74

Auction is over! Item soon called at the auction hall
Deim Pál (1932-2016): Golgota. Patinázott bronz. Jelzés nélkül. 24,5x24,5x37.5cm
11534.

Deim Pál (1932-2016): Golgota. Patinázott bronz. Jelzés nélkül. 24,5x24,5x37.5cm

 
Sold
Starting price:
400 000 HUF
1 078,17
EUR
,
1 166,18
USD
Number of bids:
18
Jelzés nélkül: Polgár Rózsa (Kossuth-díjas magyar textilművész) édesapja büsztje. (Polgár László akadémikus.) Öntött bronz, márványtalapzaton. m: 40 cm
11535.

Jelzés nélkül: Polgár Rózsa (Kossuth-díjas magyar textilművész) édesapja büsztje. (Polgár László akadémikus.) Öntött bronz, márványtalapzaton. m: 40 cm

 
The item is not available
Starting price:
80 000 HUF
215,63
EUR
,
233,24
USD
Number of bids:
0
Kisfaludi Strobl Zsigmond (1884-1975): Lenin. Terrakotta, m: 46 cm fa talapzat nélkül, jelzett: Kisfaludi Stróbl. A szovjet időkben Vlagyimir Iljics Lenin, az orosz forradalmár és a Szovjet Szocialista Köztársaságok Szövetsége első vezetőjének szobrai erőteljes politikai szimbólumok voltak.  Lenin szobrát 1965. November 7-én a Nagy Októberi Szocialista Forradalom negyvennyolcadik évfordulóján avatták fel a szombathelyi Március 15. téren. Az magas posztamensen álló alakos bronz szobrot Kisfaludi Strobl Zsigmond szobrászművész készítette, ennek kicsinyített mása a mostani aukción szereplő tétel.  A 20. század nagy részében a hatalmas Szovjetunió minden szegletében, valamint a keleti blokk országaiban is megtalálhatóak voltak Lenin monumentális ábrázolásai. Különböző méretűek és pózúak voltak, és különböző anyagokból készültek, de mindig a hivatalos kánont tükrözték Lenin ábrázolása tekintetében. A globális proletariátus egységét, a jóléti államot, a világforradalom álmát és a közös kommunista jövőt képviselték.
11536.

Kisfaludi Strobl Zsigmond (1884-1975): Lenin. Terrakotta, m: 46 cm fa talapzat nélkül, jelzett: Kisfaludi Stróbl. A szovjet időkben Vlagyimir Iljics Lenin, az orosz forradalmár és a Szovjet Szocialista Köztársaságok Szövetsége első vezetőjének szobrai erőteljes politikai szimbólumok voltak. Lenin szobrát 1965. November 7-én a Nagy Októberi Szocialista Forradalom negyvennyolcadik évfordulóján avatták fel a szombathelyi Március 15. téren. Az magas posztamensen álló alakos bronz szobrot Kisfaludi Strobl Zsigmond szobrászművész készítette, ennek kicsinyített mása a mostani aukción szereplő tétel. A 20. század nagy részében a hatalmas Szovjetunió minden szegletében, valamint a keleti blokk országaiban is megtalálhatóak voltak Lenin monumentális ábrázolásai. Különböző méretűek és pózúak voltak, és különböző anyagokból készültek, de mindig a hivatalos kánont tükrözték Lenin ábrázolása tekintetében. A globális proletariátus egységét, a jóléti államot, a világforradalom álmát és a közös kommunista jövőt képviselték.

 
The item is not available
Starting price:
100 000 HUF
269,54
EUR
,
291,55
USD
Number of bids:
0
Gyenes István (1916 - 1998): Tánc. Absztrakt fa szobor. Faragott, csiszolt fa. Jelzés nélkül. 18 cm
11537.

Gyenes István (1916 - 1998): Tánc. Absztrakt fa szobor. Faragott, csiszolt fa. Jelzés nélkül. 18 cm

 
The item is not available
Starting price:
12 000 HUF
32,35
EUR
,
34,99
USD
Number of bids:
0
Oskar Hertel: Figura. Bronz, kőtalapzaton, kopott, hiányos, jelzett, 1900 körül, m: 28,5 cm
11538.

Oskar Hertel: Figura. Bronz, kőtalapzaton, kopott, hiányos, jelzett, 1900 körül, m: 28,5 cm

 
The item is not available
Starting price:
40 000 HUF
107,82
EUR
,
116,62
USD
Number of bids:
0
Jelzés nélkül: Johann Christoph Friedrich von Schiller (1759-1805). Nagyméretű biscuit porcelán büszt. Korának megfelelő állapotban, 1880-1900 körül. 10x13x29 cm. Őt tartják a legjelentősebb német drámaírónak, továbbá Goethe, Wieland és Herder mellett a weimari klasszikusok legfontosabb képviselőjének.
11539.

Jelzés nélkül: Johann Christoph Friedrich von Schiller (1759-1805). Nagyméretű biscuit porcelán büszt. Korának megfelelő állapotban, 1880-1900 körül. 10x13x29 cm. Őt tartják a legjelentősebb német drámaírónak, továbbá Goethe, Wieland és Herder mellett a weimari klasszikusok legfontosabb képviselőjének.

 
The item is not available
Starting price:
12 000 HUF
32,35
EUR
,
34,99
USD
Number of bids:
0
Bencsik István (1931-2016): Aranyalma. Bronz, márvány talapzaton, jelzés nélkül, márványon lepattanás, m: 21 cm
11540.

Bencsik István (1931-2016): Aranyalma. Bronz, márvány talapzaton, jelzés nélkül, márványon lepattanás, m: 21 cm

 
Sold
Starting price:
34 000 HUF
91,64
EUR
,
99,13
USD
Number of bids:
1
Jelzés nélkül: Adolf Hitler. Bronz relief, márványra applikálva. 1930-40 körül. 17x13,5cm, márvány d: 23 cm. Falra akasztható.
11541.

Jelzés nélkül: Adolf Hitler. Bronz relief, márványra applikálva. 1930-40 körül. 17x13,5cm, márvány d: 23 cm. Falra akasztható.

 
Sold
Starting price:
38 000 HUF
102,43
EUR
,
110,79
USD
Number of bids:
3
Jelzés nélkül (feltehetően olasz művész): Koldus. matt arannyal, hidegen festett, égetett agyag. Minimális lepattanásokkal, m: 47 cm. (Súlya miatt, csak személyesen lehet átvenni.)
11542.

Jelzés nélkül (feltehetően olasz művész): Koldus. matt arannyal, hidegen festett, égetett agyag. Minimális lepattanásokkal, m: 47 cm. (Súlya miatt, csak személyesen lehet átvenni.)

 
The item is not available
Starting price:
48 000 HUF
129,38
EUR
,
139,94
USD
Number of bids:
0
Szoptató anya. Patinázott bronz. Jelzés nélkül. m:13,5cm
11543.

Szoptató anya. Patinázott bronz. Jelzés nélkül. m:13,5cm

 
The item is not available
Starting price:
32 000 HUF
86,25
EUR
,
93,29
USD
Number of bids:
0
Jelzés nélkül: Szovjet fafaragás, szép állapotban, m: 23 cm
11544.

Jelzés nélkül: Szovjet fafaragás, szép állapotban, m: 23 cm

 
The item is not available
Starting price:
4 000 HUF
10,78
EUR
,
11,66
USD
Number of bids:
0
Kasli 1962 jelzéssel: Labdarúgó kisfiú, felfújja a labdát. Öntöttvas, sérült, m: 9,5 cm.   Kasli: öntöttvasból készült népi kézműves és művészeti termékek, amelyeket az oroszországi Cseljabinszki régi Kasli városában található építészeti és művészeti öntőüzemben gyártanak. Oroszország, Szovjetúnió, 1960 körül.
11545.

Kasli 1962 jelzéssel: Labdarúgó kisfiú, felfújja a labdát. Öntöttvas, sérült, m: 9,5 cm. Kasli: öntöttvasból készült népi kézműves és művészeti termékek, amelyeket az oroszországi Cseljabinszki régi Kasli városában található építészeti és művészeti öntőüzemben gyártanak. Oroszország, Szovjetúnió, 1960 körül.

 
Sold
Starting price:
3 000 HUF
8,09
EUR
,
8,75
USD
Number of bids:
2

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Filter auction items

News

Auction 434:
From 10 to 19 January
Viewing: from 16 to 19 January
Item pick up from 23 January
Payment deadline is 3 February
Pay-off from 7 February

  Events

further page navigation

Contact

Opening hours

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed
  • Weekend: closed

Our sites

© 2011-2022 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com/en/feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
Livestream

Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment