Design - fashion

Number of items: 85

Fördős László (1938- ): Iparművész hatágú gyertyatartó. Fém, jelzett, kopásokkal m: 29 cm  1960-ban kezdte meg a művészeti tanulmányok a Dési Huber István önképzőkörben, Laborcz Ferenc szobrászművész irányítása alatt, ahol 1966-ig tanult. 1970-től ötvös szakismereti tanulmányokat is folytatott.  1971-89 között használati tárgyakat tervez, készít és forgalmaz a Képcsarnok és az Iparművészeti Vállalat hálózatán keresztül. 1978 óta a Művészeti Alap. 1993-tól a Magyar Képző és Iparművészek Szövetsége, 1994-2002 között a Gesellschaft für Goldschmiedekunst tagja. 1994 és 2002 között a Fördős Műhelygalériát működtette.
11706.

11 000 HUF
29,65
32,07
Marita Voigt terve, Alex sorozat, 1970 körül, német design ólomkristály váza. Több rétegű, optikailag díszített üveg. Jelzés nélkül, hibátlan, 13x13x22 cm / DDR Design, big Alex vase, resin crystal, design Marita Voigt, crystal glass, blue, large, rare!   Az NDK formatervezés egyik ikonja, amelyet Marita Voigt készített a Harzkristall számára a hetvenes évek elején. Nehéz nem úgy tekinteni a lencse fazettáinak térrobbanására, mint egy - tudatos vagy tudattalan - kommentárra az NDK szűkösségéről és szomorúságáról ebben az időszakban.  / Its an icon of GDR design made by Marita Voigt for Harzkristall in the early Seventies. Its difficult not to see this explosion of space by the lense facets as a - conscious or inconscious - commentary about the narrowness and sadness of the GDR in this period.
11707.

Marita Voigt terve, Alex sorozat, 1970 körül, német design ólomkristály váza. Több rétegű, optikailag díszített üveg. Jelzés nélkül, hibátlan, 13x13x22 cm / DDR Design, big Alex vase, resin crystal, design Marita Voigt, crystal glass, blue, large, rare! Az NDK formatervezés egyik ikonja, amelyet Marita Voigt készített a Harzkristall számára a hetvenes évek elején. Nehéz nem úgy tekinteni a lencse fazettáinak térrobbanására, mint egy - tudatos vagy tudattalan - kommentárra az NDK szűkösségéről és szomorúságáról ebben az időszakban. / It's an icon of GDR design made by Marita Voigt for Harzkristall in the early Seventies. It's difficult not to see this explosion of space by the lense facets as a - conscious or inconscious - commentary about the narrowness and sadness of the GDR in this period.

12 000 HUF
32,35
34,99
Nagyméretű Chribska cseh művészi üveg tál / asztaldísz. Terv: Josef Hospodka, Sommerso blue/pink // királykék/rózsaszín, kézzel készített üveg. Jelzés nélkül, Bohémia, hibátlan, 15x15x11,5 cm
11708.

11 000 HUF
29,65
32,07
Nagyméretű Chribska cseh művészi üveg tál / asztaldísz. Terv: Josef Hospodka, Sommerso blue/green // királykék/zöld, kézzel készített üveg. Jelzett: Bohémia, hibátlan, 31,5x12x11 cm
11709.

11 000 HUF
29,65
32,07
Montblanc Meisterstück (No 146) töltőtoll újszerű állapotban, eredeti dobozában, garanciapapírral, hozzá egy doboz tinta
11710.

100 000 HUF
269,54
291,55
Hugo Boss Cashmere-touch Delaware Slim Fit prémium férfi farmer nadrág vadonatúj állapotban, bolti készletből, nagyon kedvező áron. W40/L32
11711.

12 000 HUF
32,35
34,99
11712.

12 000 HUF
32,35
34,99
Hugo Boss Delaware Slim Fit prémium férfi farmer nadrág vadonatúj állapotban, bolti készletből, nagyon kedvező áron. W30/L32
11713.

20 000 HUF
53,91
58,31
Polo Ralph Lauren férfi teniszpóló Custom fit M-es. Új, eredeti csomagolásban
11714.

10 000 HUF
26,95
29,15
Polo Ralph Lauren férfi teniszpóló Custom fit S-es. Új, eredeti csomagolásban
11715.

10 000 HUF
26,95
29,15
Polo Ralph Lauren férfi teniszpóló Custom fit L-es. Új, eredeti csomagolásban
11716.

10 000 HUF
26,95
29,15
11717.

10 000 HUF
26,95
29,15

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Auction 434:
From 10 to 19 January
Viewing: from 16 to 19 January
Item pick up from 23 January
Payment deadline is 3 February
Pay-off from 7 February

  Events

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2022 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.