Number of items: 355

Radnóti Miklós: Ujmódi pásztorok éneke. Radnóti Miklós versei. Bp., 1931. Fiatal Magyarország kiadása (Jupiter ny.) 49 p.+ 3 sztl. lev. Kiadói papírkötés, a borító szakadozott, az elülső borító sérült, levált, a könyvtest szétvált.   Első kiadás. Radnóti Miklós második verseskötete, megjelent összesen 500 számozott példányban, melyből ez számozatlan.   A szerző, Radnóti Miklós (1909-1944) által Hollán Henrik (1882-1971) belgyógyász, kórháztörténész részére DEDIKÁLT példány.
17318.

200 000 HUF
540,54
588,24
21
Ray Bradbury: Zen in the art of writing. Essays on creativity. Santa Barbara, 1989., Joshua Odell Editions - Capra Press. Angol nyelven. Kiadói papírkötés. A szerző, Ray Bradbury (1920-2012) világhírű science-fiction (Fahrenheit 451) szerző által DEDIKÁLT példány./   Ray Bradbury: Zen in the art of writing. Essays on creativity. Santa Barbara, 1989., Joshua Odell Editions - Capra Press. In English language. Paperbinding.   With the autograph singature of Ray Bradbury (1920-2012) the world famous science-fiction (Fahrenheit 451) writer.
17319.

50 000 HUF
135,14
147,06
17320.

40 000 HUF
108,11
117,65
[Medve Imre (1818-1878)]: Tatár Péter Rege Kunyhója. Tíz képpel. (Közte a 4. számban két egészoldalassal.) 1-10. szám. Pesten, 1857,Bucsánszky Alajos, 79+1;80; 80; 80; 80; 80; 80; 80; 80; 80 p. Fametszetű képekkel gazdagon illusztrált, a képek egy részét kézzel kifestették. Hozzákötve: Kis utazó. Az elemi iskolák számára. Szerkesztette: Floris Benő. Komárom, 1857, Szigler Testvérek, 35 p. Korabeli aranyozott gerincű félvászon-kötésben, az egyik kétoldalas képen névbejegyzésekkel, egy lap sérült (8 sz., 35/36. lap), a borítón kis kopásnyomokkal, a lapokon kis foltokkal. A maga korában rendkívül népszerű vásári ponyvasorozatnak 30 füzete jelent meg 1870-ig. Rendkívül ritka!
17321.

40 000 HUF
108,11
117,65
Soros György: A pénz alkímiája. A piac gondolataiban olvasva. Bp., 1996, Európa. Kiadói papírkötés.
17322.

36 000 HUF
97,30
105,88
André Doms: Native LEntaille - Rezontina Urodena. Roger Bertemes: 13 gravures. Arbor 6. Zagreb, 1980., Kupic. Benne Roger Bertemes 13 rézkarcával. Kiadói papírkötés, kissé foltos kiadói tokban.  Számozott (40./57), a szerző, André Doms (1932-) író, költő, és Roger Bertemes (1927-2006) grafikus által aláírt példány.   A szerző, André Doms (1932-) által Czigány György (1931-) Erkel Ferenc-, Liszt Ferenc- és József Attila-díjas író, költő, újságíró, szerkesztő, zenei rendező, műsorvezető részére DEDIKÁLT példány.
17323.

André Doms: Native L'Entaille - Rezontina Urodena. Roger Bertemes: 13 gravures. Arbor 6. Zagreb, 1980., Kupic. Benne Roger Bertemes 13 rézkarcával. Kiadói papírkötés, kissé foltos kiadói tokban. Számozott (40./57), a szerző, André Doms (1932-) író, költő, és Roger Bertemes (1927-2006) grafikus által aláírt példány. A szerző, André Doms (1932-) által Czigány György (1931-) Erkel Ferenc-, Liszt Ferenc- és József Attila-díjas író, költő, újságíró, szerkesztő, zenei rendező, műsorvezető részére DEDIKÁLT példány.

36 000 HUF
97,30
105,88
17324.

20 000 HUF
54,05
58,82
Berzsenyi Dániel versei, kiadta egy kalauz Értekezéssel megtoldva barátja Helmeczi Mihály. Pest, 1816, Trattner János Tamás, 1 (költő rézmetszetű portréja, J. Blaschke - J. Schorn) t.+2+203+5+XLIX+3 p. Második, megbővített kiadás. A címlapon rézmetszetű vignettával. Korabeli papírkötésben, sérült, hiányos borítóval, foltos, az első 5 lap alján kis sérüléssel, szakadással, két lap kijár (XLXI+3 p), Ex libris Samuelis Bánótky. A kötet először 1813-ban, jelent meg majd 1816-ban újra kiadták. A második kiadás érdekessége a lelkes nyelvújító Helmeczi Mihály Értekezés az úgy nevezett Ujításokról a Nyelvben című tanulmánya. Berzsenyinek életében nem jelent meg több munkája.
17325.

Berzsenyi Dániel versei, kiadta egy kalauz Értekezéssel megtoldva barátja Helmeczi Mihály. Pest, 1816, Trattner János Tamás, 1 (költő rézmetszetű portréja, J. Blaschke - J. Schorn) t.+2+203+5+XLIX+3 p. Második, megbővített kiadás. A címlapon rézmetszetű vignettával. Korabeli papírkötésben, sérült, hiányos borítóval, foltos, az első 5 lap alján kis sérüléssel, szakadással, két lap kijár (XLXI+3 p)," Ex libris Samuelis Bánótky." A kötet először 1813-ban, jelent meg majd 1816-ban újra kiadták. A második kiadás érdekessége a lelkes nyelvújító Helmeczi Mihály "Értekezés az úgy nevezett Ujításokról a' Nyelvben" című tanulmánya. Berzsenyinek életében nem jelent meg több munkája.

12 000 HUF
32,43
35,29
Zrínyi Miklós: Zrínyinek minden munkáji. I-II. köt. Kiadta Kazinczy Ferenc. I. kötet: A Zríniász, vagy az ostromlott Sziget. Hős költemény. 1-10. ének. II. kötet: A Zríniász vagy az ostromlott Sziget. Hős költemény 11-15. ének. Elegyes versezetek. Ne bánts a magyart. A török áfium ellen való orvosság, avagy a töröknek magyarral való békessége ellen való antidotum. Pest, 1817., Trattner János Tamás, 1 (Zrínyi Miklós rézmetszetű portréja, J. G. Mansfeld) t. +189+1 p.; 1 (Zrínyi Péter rézmetszetű portréja, J. G. Mansfeld) t. + 205 p. Első kiadás. Kartonált papírkötés, a gerinc és a hátsó tábla alján a papírborítás részben hiányzik, kissé foltos lapokkal, ceruzás aláhúzásokkal.
17326.

Zrínyi Miklós: Zrínyinek minden munkáji. I-II. köt. Kiadta Kazinczy Ferenc. I. kötet: A Zríniász, vagy az ostromlott Sziget. Hős költemény. 1-10. ének. II. kötet: A Zríniász vagy az ostromlott Sziget. Hős költemény 11-15. ének. Elegyes versezetek. Ne bánts a' magyart. A török áfium ellen való orvosság, avagy a töröknek magyarral való békessége ellen való antidotum. Pest, 1817., Trattner János Tamás, 1 (Zrínyi Miklós rézmetszetű portréja, J. G. Mansfeld) t. +189+1 p.; 1 (Zrínyi Péter rézmetszetű portréja, J. G. Mansfeld) t. + 205 p. Első kiadás. Kartonált papírkötés, a gerinc és a hátsó tábla alján a papírborítás részben hiányzik, kissé foltos lapokkal, ceruzás aláhúzásokkal.

12 000 HUF
32,43
35,29
14
17327.

12 000 HUF
32,43
35,29
Garay János újabb versei 1843-1847. Bp., 1848., Magyar Irodalomterjesztő Társulat, (Beimel-ny.),2+II+10+288 p. Benne Garay János ,,Petőfi Sándor emlékkönyvébe Pesten, mart. 15-kén 1848. c. versével is. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötésben, a borítón kopásnyomokkal.
17328.

Garay János újabb versei 1843-1847. Bp., 1848., Magyar Irodalomterjesztő Társulat, (Beimel-ny.),2+II+10+288 p. Benne Garay János ,,Petőfi Sándor emlékkönyvébe Pesten, mart. 15-kén 1848." c. versével is. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötésben, a borítón kopásnyomokkal.

10 000 HUF
27,03
29,41
Vanda, krakkói hertzeg-asszony, vagy A szerelem áldozatjai. Valóságos történeten épült román. I-II. rész. [Egybekötve.] Pozsonyban s Pesten, 1822., Füskúti Landerer Lajos betűivel, 120; 95+1 p. Harmadik nyomtatás. Átkötött modern félbőr-kötés, a címkép metszet hiányzik.
17329.

Vanda, krakkói hertzeg-asszony, vagy A' szerelem áldozatjai. Valóságos történeten épült román. I-II. rész. [Egybekötve.] Pozsonyban 's Pesten, 1822., Füskúti Landerer Lajos betűivel, 120; 95+1 p. Harmadik nyomtatás. Átkötött modern félbőr-kötés, a címkép metszet hiányzik.

14 000 HUF
37,84
41,18

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF