Art-ceramics

Number of items: 231

Gorka Géza (1894-1971): Nógrádverőce. Kínáló, váza. Mázas kerámia, Kézzel festett, jelzett, egyik lába ragasztott d: 20 cm, m: 16 cm
11050.

1 000 HUF
25
11051.

95 000 HUF
256,76
279,41
Fischer Ignácz Budapest, jardiniere, kézzel festett, aranyozott porcelánfajansz, jelzett Fischer I. Budapest, füleinél restaurált, 42x11 cm, m:21 cm Fischer Ignác Herenden tanulta a mesterséget, majd a kiegyezés évében 1867-ben Pesten megalapította saját fazekas manufaktúráját. A fantázia nem ismer határokat, és Fischer rengeteg dekoratív műkerámiát készített, amelyeket nagy mennyiségben exportáltak. Sok darabja eljutott az Egyesült Államokba is. Ezek az árucikkek fantáziadús alkotások voltak, amelyek magyar díszítőmotívumokon alapultak, de közép-keleti és keleti mintákat is beépítettek. Fischer Ignác a magyarországi iparművészeti ismereteket édesapja tatai-tóvárosi kerámiagyárában szerezte. Ezt követően a szintén magyarországi herendi gyárban tökéletesítette és fejlesztette tovább kerámiaismereteit. Fische Ignác nem tartozik az eredeti herendi gyár második tulajdonosának, Farkasházi Fischer Móricnak a közvetlen leszármazottai közé. Fischer 1864-ben saját műhelyt alapított Pesten. Eleinte csak más gyárak porcelántermékeinek festésével foglalkozott. Saját kerámiákat azonban 1867-től kezdve gyártott. Zsolnayhoz hasonlóan Fischer is díszesen díszített kerámiák gyártására szakosodott. Elsősorban az Ausztria-Magyarországon értékesített és exportra is eladott majolikaedényeivel volt sikeres. Fischer kínai motívumokkal díszített darabokat is készített, amelyeket az 1885-ös magyar kiállításon értékesített. Számos jelentős díjat sikerült elnyernie. Végül fia, Emil vette át az üzletet. De 1885-re, Fischer Emil irányítása alatt a gyár lassan veszíteni kezdett a tekintélyéből, és végül Pécsett található Zsolnay Gyár tulajdonába került. Egyesek azt állítják, hogy Zsolnay azért vásárolta fel a Fischert, hogy a saját javára kiszorítsa őket az üzleti piacról.
11052.

Fischer Ignácz Budapest, jardiniere, kézzel festett, aranyozott porcelánfajansz, jelzett "Fischer I. Budapest", füleinél restaurált, 42x11 cm, m:21 cm Fischer Ignác Herenden tanulta a mesterséget, majd a kiegyezés évében 1867-ben Pesten megalapította saját fazekas manufaktúráját. A fantázia nem ismer határokat, és Fischer rengeteg dekoratív műkerámiát készített, amelyeket nagy mennyiségben exportáltak. Sok darabja eljutott az Egyesült Államokba is. Ezek az árucikkek fantáziadús alkotások voltak, amelyek magyar díszítőmotívumokon alapultak, de közép-keleti és keleti mintákat is beépítettek. Fischer Ignác a magyarországi iparművészeti ismereteket édesapja tatai-tóvárosi kerámiagyárában szerezte. Ezt követően a szintén magyarországi herendi gyárban tökéletesítette és fejlesztette tovább kerámiaismereteit. Fische Ignác nem tartozik az eredeti herendi gyár második tulajdonosának, Farkasházi Fischer Móricnak a közvetlen leszármazottai közé. Fischer 1864-ben saját műhelyt alapított Pesten. Eleinte csak más gyárak porcelántermékeinek festésével foglalkozott. Saját kerámiákat azonban 1867-től kezdve gyártott. Zsolnayhoz hasonlóan Fischer is díszesen díszített kerámiák gyártására szakosodott. Elsősorban az Ausztria-Magyarországon értékesített és exportra is eladott majolikaedényeivel volt sikeres. Fischer kínai motívumokkal díszített darabokat is készített, amelyeket az 1885-ös magyar kiállításon értékesített. Számos jelentős díjat sikerült elnyernie. Végül fia, Emil vette át az üzletet. De 1885-re, Fischer Emil irányítása alatt a gyár lassan veszíteni kezdett a tekintélyéből, és végül Pécsett található Zsolnay Gyár tulajdonába került. Egyesek azt állítják, hogy Zsolnay azért vásárolta fel a Fischert, hogy a saját javára kiszorítsa őket az üzleti piacról.

80 000 HUF
216,22
235,29
Szecessziós, figurális, asztali dísz, hidegen festett majolika, Jelzett: Made in Austria, hibátlan, pótolt modern tükörrel, Ausztria 1880-90 körül m: 61 cm
11053.

55 000 HUF
148,65
161,76
Krajcsovits Margit - Laár Árpádné (1936-): Biomorf I.-II. Samottos falplasztika, egyik jelzett: Krajcsovits 1977. Hibátlan. 45x18cm/db
11054.

65 000 HUF
175,68
191,18
Olaszország, Torino, Lenci fajansz kép, jelzett, kis lepattanással. 31x37 cm
11055.

40 000 HUF
108,11
117,65
11056.

38 000 HUF
102,70
111,76
Josef Steidl Znaim Preimerleutenant Frh Reitzenstein zweiter im Distanzritte Berlin Wien feliratos, távlovaglás dísztányér. Jelzett, d: 45 cm
11058.

28 000 HUF
75,68
82,35
11059.

24 000 HUF
64,86
70,59
11060.

30 000 HUF
81,08
88,24
11061.

28 000 HUF
75,68
82,35
Komlós testvérek Budapest: Szerelmesek. Mázas kerámia jelzett, hibátlan. m: 38 cm
11062.

14 000 HUF
37,84
41,18

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF