Sports awards and sports commemorative medals

Number of items: 347

1926. Budapesti Atlétikai Klub kétoldalas, ezüstözött bronz sportplakett Hakoah-BAK 1926.V.29. gravírozással, a Hakoah Wien és a Budapesti AK között megrendezett birkózóviadal alkalmából (40x60mm) T:2,2- patina, kopott ezüstözés
32239.

1926. "Budapesti Atlétikai Klub" kétoldalas, ezüstözött bronz sportplakett "Hakoah-BAK 1926.V.29." gravírozással, a Hakoah Wien és a Budapesti AK között megrendezett birkózóviadal alkalmából (40x60mm) T:2,2- patina, kopott ezüstözés

1 600 HUF
1927. Budapesti Labdarúgók Alszövetsége kétoldalas, ezüstözött bronz díjérem, hátoldalán 1926-27. II. oszt. bajn. I. gravírozással. A Ferencvárosi Vasutas SK 1926-ban megnyerte a BLASZ Amatőr II. osztály Kárpáti-csoportját (ami a III. osztálynak számított), 4 pontot verve a 2. helyezett Kőbányai TC-re, így feljutott a másodosztálynak számító BLASZ Amatőr I. osztályba, ahol kilenc szezont töltött. (40mm) T:1-,2 patina
32240.

1927. "Budapesti Labdarúgók Alszövetsége" kétoldalas, ezüstözött bronz díjérem, hátoldalán "1926-27. II. oszt. bajn. I." gravírozással. A Ferencvárosi Vasutas SK 1926-ban megnyerte a BLASZ Amatőr II. osztály Kárpáti-csoportját (ami a III. osztálynak számított), 4 pontot verve a 2. helyezett Kőbányai TC-re, így feljutott a másodosztálynak számító BLASZ Amatőr I. osztályba, ahol kilenc szezont töltött. (40mm) T:1-,2 patina

3 000 HUF
1928. kétoldalas, ezüstözött bronz labdarúgó érem, hátoldalán FTC 1928. VI. 10. 2:1 gravírozással. A BLASZ Amatőr I. osztály Springer csoportjának utolsó fordulójában a Ferencvárosi Vasutas a Fradi amatőrcsapata ellen 2-1-es győzelmet aratott, ezzel elütötte riválisát az ezüstéremtől. Az FVSK a 4., a Fradi amatőrcsapata a 3. helyen zárta a bajnokságot (36mm) T:2 patina
32241.

1928. kétoldalas, ezüstözött bronz labdarúgó érem, hátoldalán "FTC 1928. VI. 10. 2:1" gravírozással. A BLASZ Amatőr I. osztály Springer csoportjának utolsó fordulójában a Ferencvárosi Vasutas a Fradi amatőrcsapata ellen 2-1-es győzelmet aratott, ezzel elütötte riválisát az ezüstéremtől. Az FVSK a 4., a Fradi amatőrcsapata a 3. helyen zárta a bajnokságot (36mm) T:2 patina

2 000 HUF
1928. Békéssy Béla Emlék Verseny - V. díj kétoldalas bronz díjplakett (38x59mm) T:1-
32242.

1928. "Békéssy Béla Emlék Verseny - V. díj" kétoldalas bronz díjplakett (38x59mm) T:1-

1 800 HUF
32243.

2 200 HUF
5,95
6,47
~1920-1930. DULCE ET DECORUM EST PRO PATRIA MORI (Édes és dicső dolog a hazáért feláldozni az életet) / A Budapesti Középiskolai Athletikai Club Versenydíja kétoldalas Br díjérem (30mm) T:1- kis patina
32244.

1 600 HUF
32245.

1 600 HUF
~1920. Versenybíró zománcozott bronz gomblyukjelvény, sérült tűvel T:2
32246.

~1920. "Versenybíró" zománcozott bronz gomblyukjelvény, sérült tűvel T:2

3 000 HUF
10
~1920. M. Kir. Bpesti Kat. Körlet Parság sportverseny érme - Alapíttatott: 1920. - Körletparnok: Dáni Béla altbngy. - Körlet vk.főnök: Rzehák J. vkt. ezrds. - Sportosztályvezető: Wróblevszky E. vkt. őrngy. jelzetlen Ag díjérem füllel (16,91g/38x24mm) T:2 patina
32247.

~1920. "M. Kir. Bpesti Kat. Körlet Parság sportverseny érme - Alapíttatott: 1920. - Körletparnok: Dáni Béla altbngy. - Körlet vk.főnök: Rzehák J. vkt. ezrds. - Sportosztályvezető: Wróblevszky E. vkt. őrngy." jelzetlen Ag díjérem füllel (16,91g/38x24mm) T:2 patina

4 200 HUF
11,35
12,35
~1920-1960. Úszó díjérmek (5xklf) közte Göröntsér Greff Lajos (1888-1976) 1920. A Magyar Úszószövetség Bajnoki Érme egyoldalas aranyozott Zn díjérem, (50mm) 1943. Magyar Úszó Egyesület / 50 év a sport szolgálatában nyolcszögletű Zn emlékérem (30mm) T:1- - 2- patina
32248.

~1920-1960. Úszó díjérmek (5xklf) közte Göröntsér Greff Lajos (1888-1976) 1920. "A Magyar Úszószövetség Bajnoki Érme" egyoldalas aranyozott Zn díjérem, (50mm) 1943. "Magyar Úszó Egyesület / 50 év a sport szolgálatában" nyolcszögletű Zn emlékérem (30mm) T:1- - 2- patina

1 600 HUF
~1920. Magyar Kerékpáros Szövetség 1894 kétoldalas bronz díjérem mellszalagon (37mm) T:1-,2
32249.

~1920. "Magyar Kerékpáros Szövetség 1894" kétoldalas bronz díjérem mellszalagon (37mm) T:1-,2

1 400 HUF
~1920. Pénzintézeti Sportegyletek Szövetsége bronz díjplakett (74x48mm) T:1-,2
32250.

1 800 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF