Dengl János: A kereskedelmi szakoktatás szolgálatában. Tanulmányok, időszerű kérdések, harcok. Bp., 1934., Kereskedelmi Szakiskolai Tanárok Országos Egyesülete, 1 t.+ 303+2 p. Kiadói egészbőr-kötés, aranyozott lapélekkel, kopott borítóval és kissé sérült gerinccel, intézményi bélyegzővel.
Friedrich Nietzsche: Túl jón és rosszon. A kötetet fordította, szerkesztette, sajtó alá rendezte és a jegyzeteket összeállította: Tatár György. Matúra Bölcselet. Bp.,1995, Ikon. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Arthur Schopenhauer: Életbölcsesség. Aforizmák. Ford.: Kelen Ferenc. Bp., 1925., Pantheon. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, az utolsó két lapon bejegyzésekkel.
A Társadalmi Muzeum értesítője. II. évf. Szerk. és kiadja a Társadalmi Muzeum. Bp., 1910., Posner és Fia. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval, hiányzó szennylapokkal, volt magánkönyvtári példány.
Elemi pszichológiai kísérletek. Összeáll.: Kornis Gyula. Bp., 1942., Franklin. Második, bővített kiadás. Kiadói papírkötés, a borító elvált a könyvtesttől.