Books: Travelling, Local History

Number of items: 194

15100.

24 000 HUF
64,86
70,59
Vasvármegye. Szerk.: Dr. Sziklay János.-Dr. Borovszky Samu. Magyarország vármegyéi és városai. Magyarország monográfiája. Bp.,1898, Apollo Irodalmi Társaság, XI+622 p.+31 t. (1 kihajtható, 4 színes, 1 kétlapos, 3 kihajtható térkép). Kiadói aranyozott, festett, dombornyomásos egészvászon-kötésben, Leszik-kötés, festett lapélekkel, kopottas borítóval, néhány lap foltos
15101.

24 000 HUF
64,86
70,59
15102.

20 000 HUF
54,05
58,82
Chateaubriand, F.A. de: Souvenirs dItalie, dAngleterre et dAmerique. Paris:, 1816. Brockhaus. 247p. Kiadói félvászon kötésben
15103.

Chateaubriand, F.A. de: Souvenirs d'Italie, d'Angleterre et d'Amerique. Paris:, 1816. Brockhaus. 247p. Kiadói félvászon kötésben

10 000 HUF
27,03
29,41
[Ossendowski, Ferdynand Antoni (1876-1945)]: Ossendowski: Állatok, emberek és istenek. Beasts men and gods. Ford.: Sajó Aladár. Modern Utazók Felfedezők Könyvtára. Bp.,[1924], Franklin, 240 p. Harmadik kiadás. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozat-kötés, egészen apró kopásnyomokkal, térkép nélkül, egyébként jó állapotban.
15104.

12 000 HUF
32,43
35,29
Almásy László (1895-1951): Az ismeretlen Szahara. Magyar Földrajzi Társaság könyvtára. Bp.,[1935], Franklin, 216 p.+32 t.(Fekete-fehér képtáblák) Fekete-fehér fotókkal, egy térképpel. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kopásnyomokkal.
15105.

8 000 HUF
9
15106.

4 800 HUF
12,97
14,12
A visszatért Felvidék adattára. Szerk.: Csatár István és Ölvedi János. Bp., 1939, Mahr Ottó és Tsa. Rákóczi Könyvkiadóvállalata, (Madách-ny.), 392 p.+6 t. Fekete-fehér szövegközti és egészoldalas képanyaggal, térképekkel illusztrált. Az illusztrációkat Dex Ferenc készítette. Kiadói kopott, foltos egészvászon-kötés, hiányzó képtáblákkal, a Horthy kép meg van, intézményi bélyegzőkkel.   A mű szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben kiadott, tiltott könyvek listáján.
15107.

A visszatért Felvidék adattára. Szerk.: Csatár István és Ölvedi János. Bp., 1939, Mahr Ottó és Tsa. Rákóczi" Könyvkiadóvállalata, (Madách-ny.), 392 p.+6 t. Fekete-fehér szövegközti és egészoldalas képanyaggal, térképekkel illusztrált. Az illusztrációkat Dex Ferenc készítette. Kiadói kopott, foltos egészvászon-kötés, hiányzó képtáblákkal, a Horthy kép meg van, intézményi bélyegzőkkel. A mű szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben kiadott, tiltott könyvek listáján.

5 000 HUF
Németh Béla: Szigetvár története. Biedermann Rezső báró megbízásából és nagylelkűségéből írta: - -. Pécs, 1903., Pécsi Irodalmi és Könyvnyomdai Rt., 391+6+XXV p. + 29 t. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, egy tábla kijár, a szélei szakadozottak.
15108.

6 000 HUF
Budapest székesfőváros iskolai kirándulóvonatai 26.: Rozsnyó-Kassa. Szerk.: Dr. Bodnár Gyula. Bp., 1939, Budapest székesfőváros házinyomdája. Kiadói papírkötés, térképpel, egy különvonati lappal, jó állapotban.
15109.

6 000 HUF
Budapest leírása a Szállodások Nemzetközi Egyesületének XXXI-ik rendes közgyűlése alkalmára. Szerk.: Barta Béla. Bp., [1903], Magyar Vendéglős és Kávés- Ipar (Pátria-ny.), 170+(2) p. Második kiadás. Fekete-fehér fotókkal gazdagon illusztrálva. Magyar, német és francia nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban.
15110.

6 000 HUF
10
1911 Norway Cruises. B&N Line. Norway Royal Mail Steamers. Angol nyelvű norvég utazási prospektus, fekete-fehér fotókkal, térképekkel, hajó ábrákkal, menetrendekkel, a borítón szakadt, az elülső borítón kis lyuk, 62 (kéthasábos számozás) p.
15111.

5 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF