Books: History

Number of items: 124

A Király Könyve. Lipcse - Bp.- Bécs, 1899, Herzig Miksa, XXIV, (ebből 1 lith. díszcímlap, 1 lith. műmell.; Koloman Moser)+ 322 p.+ 35 t. (heliogr., feliratozott hártyapapírral, Ferenc József monogramjának szárazbélyegzésével) A díszmunkát Sigmund Ajdukiewicz, Rudolph Bacher, Benczúr Gyula, Julius Blaas, Joseph Engelhardt, Garay Ákos, Wilhelm Gause, Halmi Arthúr, Joseph Hoffmann, Koloman Moser, báró Myrbach Felicián, Pap Henrik, Tichy János, Ottokar Walter és Theodor Zasche illusztrálták. Kiadói, bordázott gerincű, szecessziós, aranyozott, festett, egészbőr díszkötésben, körül aranyozott élmetszéssel, festett üveg berakásos koronával, kopott, foltos borítóval, a borítóról a monogram hiányzik, a kapocs hiányos és a fémsodrony hiányzik.
15619.

20 000 HUF
54,05
58,82
10
Desjardins, (Ernest) Ernő): A Magyar Nemzeti Múzeum római feliratos emlékei I.-II. Magyarította, bővítette és külön pótlékkal kiegészítette Dr. Rómer Flóris. Bp., 1873, M. Kir. Egyetemi Ny. Egészvászon kötés, kissé sérült gerinccel, foltos lapokkal, néhány lapon ceruzás jelölésekkel.
15620.

12 000 HUF
32,43
35,29
9
Márki Sándor: II. Rákóczi Ferenc. III. köt.: 1709-1735. Magyar Történeti Életrajzok. Szerk.: Dézsi Lajos. Bp., 1910, Magyar Történelmi Társulat, 1 (címkép) t.+16+ 736 p.+ 24 (fekete-fehér képtáblák) + 3 (hasonmás) t. + 2 (térképek, közte 1 kihajtható) t. Kiadói aranyozott gerincű, álbordás félbőr-kötés, festett lapélekkel, egészen apró kopásnyomokkal, névbélyegzőkkel, jó állapotban.
15621.

12 000 HUF
32,43
35,29
10
Robertson, (William) Vilhelm -- amerikai históriája. Fordíttatott Tanárki János által. Második kötet. Pesten, 1809. Patzko Ferentz Jósef. VI+792 p.+2 kihajtható térkép. Későbbi kartonált papírkötésben, sérült gerinccel. Sreter Janos bibliothekajabol tulajdonosi névbejegyzéssel, feltehetően a felvidéki Sréter család egy tagjának névbejegyzésével.
15622.

Robertson, (William) Vilhelm -- amerikai históriája. Fordíttatott Tanárki János által. Második kötet. Pesten, 1809. Patzko Ferentz Jósef. VI+792 p.+2 kihajtható térkép. Későbbi kartonált papírkötésben, sérült gerinccel. "Sreter Janos bibliothekajabol" tulajdonosi névbejegyzéssel, feltehetően a felvidéki Sréter család egy tagjának névbejegyzésével.

10 000 HUF
27,03
29,41
13
15623.

10 000 HUF
27,03
29,41
15624.

10 000 HUF
27,03
29,41
15625.

10 000 HUF
27,03
29,41
Zágoni Mikes Kelemen Törökországi Levelei. A Magy. Kir. Kormány támogatásával, II. Rákóczi Ferencz hamvainak hazaszállítása alkalmából készült emlékkiadás. Bp., 1906, Franklin, LXXX+233 p. + 39 (ebből 36 színes )+ 3 (kézirat-hasonmás) t. Bevezető tanulmányokat írták: Négyesy László-Thaly Kálmán-Beöthy Zsolt-Szily Kálmán-Erődi Béla. A leveleket az eredeti kézirat alapján kiadja: Miklós Ferenc. A díszítéseket rajzolta Edvi Illés Aladár. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói bordázott gerincű aranyozott egészbőr kötésben, az első kötéstáblán aranyozott, dombornyomású címerrel, felül aranyozott lapélekkel, és dombornyomású díszítésekkel, képekkel gazdagon illusztrált, Néhány tíz lap elvált a fűzéstől, kisebb foltok néhány hártyapapíron, egyébként jó esztétikai állapotban.
15626.

16 000 HUF
43,24
47,06
Ipolyi Arnold: Magyar mythologia. I.-II. köt. Bp., 1929, Zajti Ferenc, IV+335+(1) p., 368 p. Második kiadás. Aranyozott gerincű félvászon-kötésben, néhány kissé foltos lappal.
15627.

9 000 HUF
24,32
26,47
Török-magyar oklevéltár 1533-1789. A konstantinápolyi levéltárakban gyűjtötte és magyarra fordította néhai Karácson Imre. Szerk.: Thalloczy Lajos, Krcsmárik János, Szekfű Gyula. Bp., 1914, Szent István-Társulat (Stephaneum-ny.), 416 p. Sérült kiadói papírkötésben, zsírpapír védőborítóban, belül a lapok többségében jó állapotban.
15628.

8 000 HUF
15629.

3 600 HUF
9,73
10,59
Alfred Rambaud: Oroszország története eredetétől kezdve 1884-ig. Fordította Laukó Albert I-II. kötet. Bp., 1890, MTA, VIII+432; 446+1 p. Kihajtható térképekkel. Kiadói egészvászon sorozatkötésben, Müller-kötés, márványozott lapélekkel, a borítón kis kopásnyomokkal.
15630.

5 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF