Books: Law

Number of items: 14

Vajda László, sóósmezei: Az erdélyi polgári magános törvényekkel való esmeretségek Első rész. A perlekedés rendében elé-kerülő törvényes lépésekről. Kolosváron, 1830. A Királlyi Lyceum bet. 9 sztl. lev. 295 p, 1 sztl. lev. Modern kartonált papírkötésben, az eredeti gerinc felhasználásával.
15612.

Vajda László, sóósmezei: Az erdélyi polgári magános törvényekkel való esmeretségek' Első rész. A perlekedés rendében elé-kerülő törvényes lépésekről. Kolo'sváron, 1830. A' Királlyi Lyceum bet. 9 sztl. lev. 295 p, 1 sztl. lev. Modern kartonált papírkötésben, az eredeti gerinc felhasználásával.

9 000 HUF
24,32
26,47
Articuli diaetales Posonienses anni M.DCC.LXV. Posonii, é. n. Landerer. 40l. Az 1765-ö országgyűlés törvénycikkei.
15613.

6 000 HUF
1840dik évi országgyülésen alkotott törvényczikkelyek (Folio). Articuli Comitiorum anni 1840. Korabeli sérült papírkötésben. A reformkori országgyűlés törvényei között szerepel a 29. törvénycikk, amely a zsidók emancipációja felé tett első lépés volt, melyben megengedték számukra a szabad letelepedést. Számozása 627-767p.
15614.

4 000 HUF
Baross János: Választójogunk nemzeti reformja. Bp., 1910., Pátria, 69+1 p. Kiadói kissé foltos papírkötés. + 1904 Törvényjavaslat az általános választói jogról. Szerk.: Stolnicki Károly. Bp., 1904, Schmelcz Izidor-ny., szakadt, rajta bejegyzésekkel.
15615.

Baross János: Választójogunk nemzeti reformja. Bp., 1910., "Pátria", 69+1 p. Kiadói kissé foltos papírkötés. + 1904 Törvényjavaslat az általános választói jogról. Szerk.: Stolnicki Károly. Bp., 1904, Schmelcz Izidor-ny., szakadt, rajta bejegyzésekkel.

4 000 HUF
1888. XIX. törvénycikk a halászatról és végrehajtási utasítása. Jegyzetekkel, utalásokkal és magyarázattal ellátták: Herman Ottó és Dr. Imling Konrád. Szilágyi Miklós bevezető tanulmányával. Szerk.: László Péter. Veszprém, 1988, Pannon-ny., 111 p. Reprint kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
15616.

2 000 HUF
Magyary Zoltán: A magyar állam költségvetési joga. Reprint kiadás. Kiadói papírkötésben
15617.

2 400 HUF
15618.

3 000 HUF
15619.

4 800 HUF
12,97
14,12
15620.

800 HUF
Bessenyei György: A törvénynek útja. Tudós társaság. Bp., Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Félvászon kötés, jó állapotban.
15621.

2 000 HUF
6 db nemzetközi szerződésekkel kapcsolatos kiadvány - A Föld Charta, Charter of tje United Nations and Statue of the International Court of Justice, Universal Declaration of Human Rights, Az Emberi Jogok Európai Bírósága eljárásaiban részt vevő személyekre vonatkozó európai megállapodás, Egyezmény az emberi jogok és alapvető szabadságok védelméről, NATO kézikönyv. Papírkötésben, jó állapotban.
15622.

2 000 HUF
15623.

100 HUF
0,27
0,29

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF