Books: Social sciences

Number of items: 32

2 Kornis Gyula kötet kolligátuma: Kornis Gyula Magyarország közoktatásügye a világháború óta; 555 p. + Az elszakított magyarság közoktatásügye. Irták: Barabás Endre, Berkes József, Csuppay Lajos, Jancsó Benedek, Kornis Gyula, Pechány Adolf. Szerkesztette és bevezetéssel ellátta Kornis Gyula. 230p. + 1 kihajtható térkép. Korabeli egészvászon kötésben. MIndkét kötet DEDIKÁLT Dékány István részére.
17160.

10 000 HUF
27,03
29,41
Adam Bzoch: Pszichoanalízis a periférián. A pszichoanalízis története Szlovákiában. Ford.: Balogh Magdolna. Bp., 2016, Typotex. Kiadói papírkötés. A szerző által Erős Ferenc (1946-2020) szociálpszichológus, pszichoanalitikus részére DEDIKÁLT példány (Barátomnak, Erős Ferencnek, akitől oly sokat tanultam), a könyvben Erős Ferenc néhány ceruzával írt bejegyzésével.
17161.

5 000 HUF
17162.

4 600 HUF
12,43
13,53
Magyar-latin kézi-szótár a középiskola számára. Szerk.: Holub M. és Köpesdy S. Bp., 1894., Lauffer Vilmos. Második kiadás. Kiadói kopott, foltos egészvászon-kötés.
17163.

2 400 HUF
Friedrich Nietzsche: Zarathustra. Mindenkinek szóló és senkinek se való könyv. Ford.: Fényes Samu. Nietzsche Válogatott munkái. Bp.,én.,Világirodalom. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés.
17164.

2 000 HUF
Szűcs Sándor: Régi magyar vízivilág. Bp., 1977, Magvető. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
17165.

2 400 HUF
Schütz Antal: Charakterologia és aristotelesi metafizika. Bp., 1927., MTA, 73+1 p. Átkötött modern műbőr-kötés.
17166.

2 000 HUF
Győrffy István: A néphagyomány és a nemzeti művelődés. A magyar táj és népismeret könyvtára 1. Bp., 1939, Egyetemi Néprajzi Intézet, 91+(1) p. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval, régi intézményi bélyegzővel.
17167.

1 800 HUF
Herman Ottó: Halászélet, pásztorkodás. Válogatott néprajzi tanulmányok. Vál., szerk., a bevezetést és a jegyzeteket írta: Kósa László. Bp., 1980, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, ajándékozási bejegyzéssel.
17168.

1 600 HUF
2 db Le Bon könyv: Múlt és jövő, A tömegek lélektana. Bp., 1920. Franklin. Kiadói félvászon kötésben, kissé szakadt papír védőborítóval.
17169.

1 600 HUF
Heller Farkas: Közgazdasági lexikon. Bp., 1937, Grill Károly, VII+(1)+499 p. Kiadói egészvászon-kötés, néhány kissé szakadt lappal, az utolsó lap és a szennylapok kijárnak.
17170.

1 600 HUF
Népi vallásosság a Kárpát-medencében 6. Szerk.: S. Lackovits Emőke, Mészáros Veronika. Veszprém, 2004., Veszprém Megyei Múzeumi Igazgatóság. Kiadói papírkötés,
17171.

1 200 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF