Books: Military

Number of items: 29

Dálnoki Veress Lajos Magyarország honvédelme a II. világháború előtt és alatt (1920-1945.) I-III. kötet. München, 1972-1974-1973, Danubia Druckerei Gmbh. Mellékletek: az első két kötet mellékletei fénymásolattal pótoltak, a III. kötet 23 melléklete megvan. Egységes, piros, kiadói nyl-kötésben
16600.

40 000 HUF
108,11
117,65
9
4 db román nyelvű militária könyv: Teofil Gh. Sidorovici - Aurel S. Goia: Carnetul Strajerului. [A Román Királyság Straja Tarii (Őrszemek) paramilitáris ifjúsági szervezetének alapkiadványa.] Bucuresti, 1939, Atelierele Grafice SOCEC & Co., 448 p. + 4 t. (színes képtáblák). Fekete-fehér képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés. + Ion Stefan: Submarinul; Tancul; Manual de Aparare Locala Antiaeriana. Kiadói papírkötésben, vegyes állapotban. / 4 Romanian military books, including the manual of the Straja Tarii paramilitary youth organization of the Kingdom of Romania. Mixed condition.
16601.

4 db román nyelvű militária könyv: Teofil Gh. Sidorovici - Aurel S. Goia: Carnetul Strajerului. [A Román Királyság Straja Tarii ("Őrszemek") paramilitáris ifjúsági szervezetének alapkiadványa.] Bucuresti, 1939, Atelierele Grafice SOCEC & Co., 448 p. + 4 t. (színes képtáblák). Fekete-fehér képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés. + Ion Stefan: Submarinul; Tancul; Manual de Aparare Locala Antiaeriana. Kiadói papírkötésben, vegyes állapotban. / 4 Romanian military books, including the manual of the Straja Tarii paramilitary youth organization of the Kingdom of Romania. Mixed condition.

15 000 HUF
40,54
44,12
Légrády Elek: A volt m. kir. pécsi 19. honvéd gyalogezred és alakulatainak [...] története. Szerkesztőbizottság: Kovács Károly, Világhy László, Sillay Jenő, vitéz Magyary-Kossa Béla, Decleva Zoltán. Összeáll. és a vázlatokat rajzolta: - - . Pécs, 1938, Haladás Nyomda Rt., (24) + 17-573 + (3)+67+(1) p. Számos fekete-fehér képpel illusztrálva. Kiadói aranyozott, dombornyomott egészvászon-kötés, kissé kopott, a könyvtesttől elvált borítóval, sérült fűzéssel, néhány sérült, kijáró lappal.
16602.

6 000 HUF
17
Pilch Jenő (szerk.): A világháború története. József királyi herceg tábornagy úr őfensége előszavával. Bp., é.n. [1928], Franklin. Számos fekete-fehér képmellékletekkel, és térképvázlatokkal, időrendi táblázatokkal (mellékletek.) Kiadói díszes, dúsan aranyozott egészvászon-kötésben, kopott, restaurált borító A mellékletek közül két időrendi tábla van meg, melyek ragasztottak
16603.

7 000 HUF
18,92
20,59
Handel Mazetti, Peter: die Österreichisch-Ungarische Kriegsmarine vor und im Weltkrieg. Klagenfurt, Carl Röschnar. Kiadói félvászon kötés, képekkel illusztrált, kissé kopottas állapotban.
16604.

10 000 HUF
27,03
29,41
Lugosi József-Temesváry Ferenc: Kardok. Bp., 1988, Zrínyi Katonai Kiadó. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papír védőborítóban, papírborító hátoldala karcos, kopott.
16605.

9 000 HUF
24,32
26,47
Kosaras Péter Ákos: Magyarok a Waffen-SS kötelékében.Bp., 2005. Nemzetek Európája. Kiadói kartonálásban
16606.

6 000 HUF
16607.

5 000 HUF
Veres Péter: Számadás. DEDIKÁLT! Bp., 1937, Révai. Kiadói egészvászon kötés, kopottas állapotban.
16608.

4 000 HUF
Clair Vilmos: Magyar párbaj. A párbaj története. Magyar párbajok. Párbajkódex. Ságvári György előszavával. Bp., 2002., Osiris. Kiadói kartonált papírkötés.
16609.

4 000 HUF
Barcy Zoltán - Karch Pál: Hangászok - hangszerek - hangjegyek. Trombita- és dobjelek az osztrák-magyar hadseregben és haditengerészetnél (1629-1918). Műhelytanulmányok a Magyar Zenetörténethez 6. Bp., 1985, MTA Zenetudományi Intézet. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés. A könyv egyik szerzője, Barcy Zoltán által DEDIKÁLT példány.
16610.

5 000 HUF
Rainer M. János: Századosok. Bp., 2018., Osiris-OSZK. Fekete-fehér szövegközti fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.  1939. január 15-én a budapesti Ludovika Akadémián honvéd hadnaggyá avattak százhatvan férfit. Mindannyian az első világháború éveiben születtek. A második végére - már aki megérte, mert közülük minden negyedik meghalt - századosok lettek. Egy vert sereg katonáiként érte őket 1945. Újra kellett kezdeni az életüket. Ez a könyv róluk szól - a századosok történeteiről a 20. században.
16611.

3 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF