Books: Travelling, Local History

Number of items: 184

Charles Darwin: The Voyage of the Beagle. WIth an Introduction and appreciation by H. E. L. by Mellersh. London, én., Heron Books. Angol nyelven. Fekete-fehér illusztrációkkal. Hasonmás kiadás. Kiadói aranyozott félműbőr-kötés, a gerincen kis sérülésnyommal.
15024.

Charles Darwin: The Voyage of the "Beagle." WIth an Introduction and appreciation by H. E. L. by Mellersh. London, én., Heron Books. Angol nyelven. Fekete-fehér illusztrációkkal. Hasonmás kiadás. Kiadói aranyozott félműbőr-kötés, a gerincen kis sérülésnyommal.

1 800 HUF
Dr. Prinz Gyula: Utazásaim Belső-Ázsiában. Bp., 1911, Kertész József-ny., XVI+333 p.+5 sztl. lev.+81 t. (közte több kihajtható). Számos szövegközi ábrával, térképpel, képtáblával illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kissé fakó gerinccel, foltos borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.
15025.

3 800 HUF
10,27
11,18
9
Juhász Andor: Halló, itt London! Bp.,(1933),Révai, 246+2 p. Fekete-fehér fotókkal. A könyv fadúcait Reiter László készítette. Korabeli kopott félbőr-kötés.
15026.

2 000 HUF
Budapest története. I. köt.: Budapest az ókorban. I. rész. Szerk.: Szendy Károly. Bp.,1942, Kir. M. Egyetemi Nyomda, XXIII+352 p.+LIV (fekete-fehér képtáblák)+1 (kihajtható ábra) t. +2 (kihajtható térkép)+1 (nagyméretű térkép-melléklet:Az őskori kultúrák Budapest területén, 73x61 cm) t.; Kiadói kissé kopott félbőr-kötésben, kopott borítóval, kissé laza fűzéssel.
15027.

4 000 HUF
15028.

800 HUF
Farkas Róbert: A Kassai Kath. Főgymnasium története 1657-1895. Kassa, 1895., Ries Lajos-ny., 4+426+1 p.+6 (fekete-fehér fotók) t. + 3 (kihajtható táblák) t. Átkötött kopott félvászon-kötés, volt könyvtári példány, kissé foltos lapokkal.
15029.

1 800 HUF
9
Pataki János: Partium. Erdély kapuja. Fényképezte és szerkesztette:- -. Bp., 2012., Székelykönyv. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
15030.

2 000 HUF
Pataki János: Máramaros. Ahol megállt az idő. Fényképezte és szerkesztette: - -. Bp., 2009., Székelykönyv. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés, egy lapon tollas jegyzettel.
15031.

2 000 HUF
Tonelli Sándor: Nagyapáink Pest-Budája. Bp., 1944., Athenaeum, 218+4 p. Egészoldalas és szövegközti képekkel fekete-fehér és 7 színes egészoldalas táblával illusztrált. Kiadói kissé kopott félvászon kötésben.
15032.

3 000 HUF
Cholnoky Jenő: Utazásaim, élményeim, kalandjaim. Bp., 1942, Pantheon, 396 p. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Átkötött kartonált papírkötésben, átkötéskor az eredeti elülső papírborítót felhasználták, kissé sérült gerinccel, koszos borítóval, az előzéklapon hiánnyal.
15033.

1 800 HUF
Mikulich-Pataki: Ismerjük meg Budapestet. Bp., Pázmány. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.
15034.

1 000 HUF
1908 Siena utazási prospektus képes 26p.
15035.

1 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF