Books: Travelling, Local History

Number of items: 184

15012.

2 000 HUF
15013.

2 000 HUF
15014.

4 800 HUF
12,97
14,12
Réthi Lajos: A hunyadmegyei népiskolák főképen nyelvi és nemzetiségi szempontból. Felolvastatott a Hunyadmegyei történelmi és régészeti társaság márciusi ülésén. Déva, 1882., Hirsch Adolf, 15 p. Korabeli kartonált papírkötés/  Réthi, Lajos: The public schools in Hunyad County are mostly linguistic and ethnic. Déva, Adolf Hirsch, 15 p. Paperbinding.
15015.

Réthi Lajos: A hunyadmegyei népiskolák főképen nyelvi és nemzetiségi szempontból. Felolvastatott a "Hunyadmegyei történelmi és régészeti társaság" márciusi ülésén. Déva, 1882., Hirsch Adolf, 15 p. Korabeli kartonált papírkötés/ Réthi, Lajos: The public schools in Hunyad County are mostly linguistic and ethnic. Déva, Adolf Hirsch, 15 p. Paperbinding.

2 000 HUF
19
Láposi Haller Jenő: Igazságot Muraköznek! Bp., 1938., Magyar Nemzeti Szövetség, V+2+87 p.
15016.

3 800 HUF
10,27
11,18
Solymossy Sándor: Uti rajzok. Képek Boszniából, Horvátországból és Dalmáciából. Bp.,1901, (Pesti Könyvnyomda Rt.), 4+244+1 p. Kiadói aranyozott, festett, egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, festett lapélekkel, a borítón kopásnyomokkal, kissé foltos lapokkal, névbejegyésekkel és névbélyegzéssel, a címlapon kis hiánnyal.   Solymossy, Sándor: Travelogue. Pictures from Bosnia, Croatia, and Dalmatia. Gilt linen-binding, with coloured page edges, with worn cover, with little bit spotty pages, with little lack on the title page, with name notices. In Hungarian language.
15017.

3 400 HUF
9,19
10,00
15018.

5 000 HUF
Fekete Lajos - Nagy Lajos: Budapest története a török korban. Bp., 1986, Akadémiai Kiadó. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
15019.

3 000 HUF
15020.

2 800 HUF
7,57
8,24
15021.

3 600 HUF
9,73
10,59
Érdujhelyi Menyhért: Ujvidék Története. Újvidék, 2002, Agapé. Az 1894-es kiadás reprint kiadása. Kiadói kissé kopott papírkötésben.
15022.

5 000 HUF
Nagy Czirok László: Pásztorélet a Kiskunságon. Bp., 1959., Gondolat. Fekete-fehér fotókkal és szövegközti illusztrációkkal, színes táblákkal illusztrált. A 355. oldaltól Szómagyarázat és tájszavak jegyzékével. Kiadói kopott félvászon-kötés. Egyetlen kiadás. Megjelent 2000 példányban.
15023.

Nagy Czirok László: Pásztorélet a Kiskunságon. Bp., 1959., Gondolat. Fekete-fehér fotókkal és szövegközti illusztrációkkal, színes táblákkal illusztrált. A 355. oldaltól "Szómagyarázat és tájszavak jegyzékével". Kiadói kopott félvászon-kötés. Egyetlen kiadás. Megjelent 2000 példányban.

2 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF