Books: Religion

Number of items: 55

Tárkányi Béla (szerk.): Ifjuság Kalauza. az örök éltre. Pest. cca 1870. Heckenast. Egyedi bársony kötésben, fém miniaturával, réz kapoccsal. aranyozott lapszélekkel Egy lap kijár. 14 cm
17305.

12 000 HUF
32,43
35,29
Neu aufgelegtes Evangelisches Gesang-Buch, welches die erbaulichsten und gewohnlichsten alten und neuen Lieder vieler gottseliger und geistreicher Lehrer in sich enthält [...] + Arndt, Johann (1555-1621): Paradies-Gartlein voller Christlicher Tugenden. (Egy kötetben). H.n., 1746-1747, k.n., (8)+966+(22) p., 406 p. Német nyelven. Korabeli rézveretes egészbőr-kötésben, sérült, hiányos borítóval és gerinccel, levált elülső borítóval, helyenként kissé sérült, foltos lapokkal.
17306.

10 000 HUF
27,03
29,41
10
Dr. Bartha Béla: Statisztikai tanulmányok a magyar protestántizmusról. Különlenyomat a Protestáns Szemle 1890. évfolyamáról. Bp., 1890., Hornyánszky Viktor, 165 p. Korabeli aranyozott gerincű félvászon-kötésben, egészen kis kopásnyomokkal a borítón és a gerincen, körbevágott.   A szerző, deési Bartha Béla (1861-1914) jogakadémiai tanár által Kubinyi Albert evangélikus egyházfelügyelő részére DEDIKÁLT példány. Nagyságos Kubinyi Albert egyházfelügyelő úrnak - mély tisztelettel. Eperjes, 1890. de(cember.) Dr. Bartha.
17307.

3 000 HUF
Cithara et Phiala Sanctorum. [Szlovák nyelvű, XIX. századi egyházi énekeskönyv, imakönyv]. [Pest, é.n. (cca 1850-1860), Trattner-Károlyiho], XIV+1184+108+(4) p. Korabeli rézveretes, kapcsos bőrkötésben, sérült állapotban, hiányzó címlappal, helyenként laza fűzéssel, sérült lapszélekkel, foltos lapokkal. A könyv elején és végén korabeli, szlovák nyelvű feljegyzésekkel.
17308.

5 000 HUF
20
[Kalchbrenner János József (1776-1834)]: Christliche Religionsgesänge für die öffentlichen und häuslichen Andachtsübungen. Pesth, 1824, Matthias Trattner Edlen v. Petróza, XVI+752 p. Német nyelven. Átkötött egészbőr-kötésben, aranyozott lapélekkel, kopottas, kissé sérült borítóval, kissé foltos lapokkal.
17309.

5 000 HUF
17310.

3 200 HUF
8,65
9,41
17311.

4 000 HUF
17312.

3 800 HUF
10,27
11,18
17313.

3 000 HUF
17314.

3 000 HUF
Dr. Dudik B[éla]: Szent Erzsébet ereklyéinek föltalálása. (Függelékül Magyar sz. Erzsébet thüringiai hercegné történetéhez.) Pest, 1864, Emich Gusztáv, 15 p. Kissé sérült kiadói papírkötésben, a gerincen ragasztással, bélyegzőkkel.
17315.

Dr. Dudik B[éla]: Szent Erzsébet ereklyéinek föltalálása. (Függelékül "Magyar sz. Erzsébet thüringiai hercegné történetéhez.") Pest, 1864, Emich Gusztáv, 15 p. Kissé sérült kiadói papírkötésben, a gerincen ragasztással, bélyegzőkkel.

2 600 HUF
7,03
7,65
17316.

800 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF